Kraków

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iskra84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 09:59
Lokalizacja: Kraków

Kraków

Post autor: iskra84 »

Witam!
A w Krakowie? W jakich restauracjach można bezpiecznie coś zjeść? Np sałatki w Vedze albo w Chimerze- może być majonez prawda? Czy jest miejsce, które się deklaruje jako przyjazne celiakowcom?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Witaj! Co prawda w Krakowie nie byłam ze sto lat, ale Chimerę jeszcze pamiętam. I wydaje mi się, że jest to niezłe miejsce dla celiaka. Ale sugerowałabym raczej - po pierwsze - tworzenie własnych zestawów z dostępnych warzyw, po drugie - unikanie jakichkolwiek dressingów, z wyjątkiem czystej oliwy i octu winnego. Majonez? Teoretycznie niektóre są o.k., ale nie sposób tego w restauracji ustalić, poza tym rzadko kiedy jest to sam majonez. A wszelkie wegety itp. są już mocno podejrzane. Ale taki talerz surówkowy jak najbardziej.
O jakimkolwiek miejscu "przyjaznym celiakom" z wyjątkiem słynnej warszawskiej "Oliwki" nie słyszałam... i chyba nikt inny też... :(
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
iskra84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 09:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: iskra84 »

Dzięki serdeczne!
jestem właśnei po obiedzie w Chimerze w niedzielę i czułam się dobrze. Będę musiała sama szukać i przede wszystkim pewnie część jedzenia przyżądzać w domu. Nie ma rady. Dobre samopoczucie, które odczuwam jedząc właściwe od dobrego czasu tylko dodaje mi do tego energii.
Pozdrowienia
malawiedzma_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008 00:48
Lokalizacja: Sułkowice

Post autor: malawiedzma_87 »

w ostatni weekend byłam w restauracji Kryjówka na Starym Mieście, mój chłopak porozmawiał z kucharką i zjadłam pyszny obiad w składzie: polędwica z masłem czosnkowym, frytki i surówka z marchewki jedzenie było przepyszne i nic mi potem nie było :) za obiad, herbatę i fantę do posiłku zapłaciłam 35 zł http://www.kryjowka.krakow.pl/ polecam
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Dzieki za info-jak będę tam z córcią w lipcu to wypróbujemy obie te restauracje :)
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Witam,

Mogę polecić restaurację Szabla i Szklanka na ul. Poselskiej. Informując kelnerkę, że jestem na diecie bezglutenowej od razu wiedziała o co chodzi i po konsultacji z szefem kuchni zaproponowali mi danie, które mogłam bez obaw zjeść. Niestety niektórzy kelnerzy-studenci nie byli już tak dobrze zorientowani, ale to i tak wszystko zależy od szefa kuchni.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

Post autor: renatka84 »

Co do kryjówki, nie do końca jest to restauracja i chyba poniżej 21 nie wpuszczają z tego co pamiętam. Mogę za to polecić restauracje "Pod Słońcem" (mają drugą nazwę dla kawiarni "Gehenowska") na rynku. Znajduje się po prawej stronie wchodząc na rynek od ul. Floriańskiej. Chodzę tam już od kilku lat i np. szaszłyk lub zestaw mięs dla dwojga jest OK. Po za tym obsługa dobrze się orientuje co to jest celiakia (a przynajmniej o co chodzi z tym że ktoś mąki nie może) i tak ostatnio po drobnym wyjaśnieniu dostałam przepyszny obiadek tyle że bez sosu :)
Ceny są niskie - za 35zł w porównaniu do kryjówki zjemy dużo więcej i lepiej (osobiście dostaje wstrętu do marchewki podanej jako surówka przy obiedzie)
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

Dziś otrzymałam takiego e-maila z Bezglutenu :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Bardzo pozytywna informacja :)
Boję się tylko o ceny... Jak piszą na stronie:
Wysoka jakość dań nie oznacza wysokiej ceny, bowiem średni koszt całego obiadu to zaledwie około 50 złotych.
Wolałbym coś bardziej dostępnego, nie musi być od razu aż tak ekskluzywnie.
Ale z drugiej strony jest gdzie sporadycznie wyskoczyć lub zaprosić kogoś.
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Post autor: Anqula »

Też dostałam podobnego maila od bezglutenu. Ciekawe jak smakowo będzie, i przede wszystkim cenowo...
dieta od 14 października 2008r.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Rafal_tata pisze:Boję się tylko o ceny... Jak piszą na stronie:
Wysoka jakość dań nie oznacza wysokiej ceny, bowiem średni koszt całego obiadu to zaledwie około 50 złotych.
Zależy co rozumieją przez cały obiad - bo dla mnie 50 zł za zestaw: przystawka - zupa - drugie danie - deser - kieliszek wina to niezbyt dużo.
A drobna przekąska nie powinna wtedy przekraczać 15 zł .
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

To wspaniała wiadomość, bo latem będę w Krakowie i
nie będę musiała się martwić o bg obiad dla mojej córci :)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Restauracja czynna jest codziennie od 12.00 do ok. 23.00.
Link do mapy na Google
Teraz może być problem w weekendy - jest okres komunijny. Więc jeśli ktoś zamierza wpaść w którąś majową niedzielę, trzeba wcześniej zadzwonić.
Oferta BG jest na bieżąco, podobno czeka się na danie tak samo, jak na zwykłe. O ceny nie pytałem bo gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają ;)
Restauracja, co widać na mapie, znajduje się w części bliżej Wawelu, na przeciwko hotelu Royal, w moim ukochanym, Królewskim Mieście Kraków :)
malawiedzma_87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008 00:48
Lokalizacja: Sułkowice

Post autor: malawiedzma_87 »

będę tam za miesiąc...juz nie mogę się doczekać :)
alap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: alap »

A ja już o tej Restauracji pisałam wczesniej i to chyba osobnego posta, ale gdzieś zginał bo nie mogę go zanaleźć??? niewazne.
W każdym razie ja już w tej restauracji tj,. POD BARANEM jadłam bezglutkowy obiad juz dwa razy i ceny uważam za przystępne, pamiętam że bezglutenowe pierogi z mięsem kosztowały 14PLN, a nalesniki z serem 12 PLN - no to chyba niewygurowana cena jak na lokal w Krakowie i to jeszcze koło samiutkiego Wawelu.
Jedzonko było pierwsza klasa!!! :D i to ponoć wszystko jest robione tam na miejscu, ale na mące z BEZGLUTENU.

//Moderatorka: ten post, o którym piszesz, wycięłam wczoraj, ponieważ dokładnie powielał informacje o restauracji, zawarte kilka postów wyżej. Przy wycięciu automatycznie zostaje wysłane powiadomienie do autora o przyczynie takiego wycięcia. Rozumiem, że nie korzystasz ze skrzynki na prywatne wiadomości ani również ze swojej skrzynki mailowej (co już może nieco dziwi), inaczej musiałabyś zauważyć i to powiadomienie, i prywatną wiadomość, wysłaną już jakiś czas temu. W takim razie musisz się liczyć z takim jak ten sposobem przekazywania ci informacji.
Ostatnio zmieniony czw 21 maja, 2009 22:13 przez alap, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ