Kraków

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Polecam serdecznie Shake&Bake w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 2 (przystanek Teatr Bagatela). Mają pyszne(!) bezglutenowe brownie. Zakochałam się!

Więcej tu: http://bezglutenowy.blog.pl/2013/02/06/shake-bake/
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

czy ktoś wie, gdzie jutro można by zakupić bezglutenowe pączki (oczywiście bez wcześniejszego zamówienia, bo zapomniałam) w ilości przynajmniej 1 szt? :D
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

misia pisze:czy ktoś wie, gdzie jutro można by zakupić bezglutenowe pączki (oczywiście bez wcześniejszego zamówienia, bo zapomniałam) w ilości przynajmniej 1 szt? :D
Ja też nie zamawiałam. Będę próbowała kupić coś "tłustoczwartkowego" we wspomnianym wyżej Shake&Bake lub w Naturze na Zamenhofa 1. :)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

W sklepie ze zdrową żywnością na Krupniczej (Natura) do południa były dostępne pączki, nie wiem jak na Zamenhofa, gdyż tam się nie dodzwoniłam.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Ja jadłam dzisiaj brownie z Shake&Bake! Pyszna alternatywa dla pączków! :)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Syrian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 12 maja, 2013 21:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Syrian »

Jakby ktoś chciał, to polecam Restaurację Alebriche na Karmelickiej 56 (prowadzona przez rodowitych Meksykan i serwująca takową kuchnię). Nie mają niestety w menu oznaczonych dań bezglutenowych,ale jak się obsłudze powie, to się takie dostanie. Chodzi głównie o śmietankę, którą dodają, bo cała reszta jak ciastka czy tortille, tacos, itp są na bazie mąki kukurydzianej.

A i w House of Beer na św. Tomasza można spróbować belgijskiego piwa bezglutenowego.
Ostatnio zmieniony pn 13 maja, 2013 02:48 przez Syrian, łącznie zmieniany 2 razy.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Syrian pisze: ciastka czy tortille, tacos, itp są na bazie mąki kukurydzianej
Certyfikowanej?
Obawiam się, że jednak nie przepłacają za mąkę kukurydzianą bezglutenową, tylko używają zwykłej. A ta niestety jest tak zanieczyszczona glutenem, że jest zwyczajnie glutenowa.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

pyszny chleb bezglutenowy na zamenhoffa na zamówienie, bochenek świerzy
Obrazek
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Ola_la pisze:
Syrian pisze: ciastka czy tortille, tacos, itp są na bazie mąki kukurydzianej
Certyfikowanej?
Obawiam się, że jednak nie przepłacają za mąkę kukurydzianą bezglutenową, tylko używają zwykłej. A ta niestety jest tak zanieczyszczona glutenem, że jest zwyczajnie glutenowa.
Dokładnie. Ja miałam ostatnio taką przygodę. Chciałam kupić w barze tortillę kukurydzianą.
Pytam, czy jest z mąki kukurydzianej, a pani obsługująca: tak, a z jakiej ma być. No to ja dodaję, że może być jakaś domieszka innej i czy na pewno. Ona, że na pewno. To ja, że chciałabym, żeby się dowiedziała na 100 proc. I co? Jednak była z mąką pszenną... Trzeba uważać na każdym kroku.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Syrian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 12 maja, 2013 21:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Syrian »

Nie zrobiłam im rewizji w kuchni, ani nie sprawdzałam ksiąg finansowych, ale idąc Waszym tokiem rozumowania to WSZĘDZIE nawet w certyfikowanych produktach można się naciąć, jaki w pieczywie Kupca kilka lat temu i wg Waszego toku rozumowania najlepiej wpaść w paranoje i nic nigdzie nie jeść :(

A wracając do Alebriche to wiem, że nie tylko ja z bezglutenowców tam chodzę i nie spotkałam się z opinią, że któregoś z nich "otruto" glutenem. Obsługa i kucharze też są zaznajomieni z problemem plus wiedzą o programie "menu bez glutenu" (nie wiem czy i/lub kiedy do niego dołączą).
noodle pisze:
Ola_la pisze:
Syrian pisze: ciastka czy tortille, tacos, itp są na bazie mąki kukurydzianej
Certyfikowanej?
Obawiam się, że jednak nie przepłacają za mąkę kukurydzianą bezglutenową, tylko używają zwykłej. A ta niestety jest tak zanieczyszczona glutenem, że jest zwyczajnie glutenowa.
Dokładnie. Ja miałam ostatnio taką przygodę. Chciałam kupić w barze tortillę kukurydzianą.
Pytam, czy jest z mąki kukurydzianej, a pani obsługująca: tak, a z jakiej ma być. No to ja dodaję, że może być jakaś domieszka innej i czy na pewno. Ona, że na pewno. To ja, że chciałabym, żeby się dowiedziała na 100 proc. I co? Jednak była z mąką pszenną... Trzeba uważać na każdym kroku.
Ostatnio zmieniony wt 14 maja, 2013 13:33 przez Syrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Syrian, spokojnie - nasze pytania to nie "zarzuty z założenia", tylko dobrze pojęta czujność niezbędna w naszym wypadku.
Ja takie śledztwo przeprowadzam zawsze i wszędzie, gdy tylko jem poza domem. Nawet u mojej mamy, która uważa już na wszystko - zawsze ją przepytuję, czego użyła do gotowania.
I może masz rację, że to paranoja, ale to fakt - prawie nigdzie poza domem nie jem. Tylko że taka paranoja mniej mi zaszkodzi niż przypadkowe zjedzenie glutenu, bo gdzieś komuś za bardzo zaufam.
Taka choroba, co poradzić.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
wiolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt 23 paź, 2012 23:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: wiolek »

Dzisiaj przez przypadek zaszłam z córką do kawiarenki w "Apartamentach Zakrzówek"niedaleko naszego domu. Te apartamenty stoją już kilka lat my dopiero teraz tam pierwszy raz poszliśmy. Z ciekawości zapytałam o coś bezglutenowego dla syna (gdybyśmy kiedyś jeszcze zaszli) i okazało się że mają całe wydzielone menu bez glutenu, bo właściciel jest współwłaścicielem Bezglutenu. Naleśniki, makarony, dania obiadowe..... i wiedza jak wszystko szykować. Tak więc polecam odwiedzającym Kraków. Ul Sodowa w bok od Tynieckiej.
Ostatnio zmieniony sob 06 lip, 2013 21:46 przez wiolek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Koleżanko Syrian nie oburzaj się. Po to jesteśmy i po to jest stowarzyszenie zeby szukać dziury w całym.
Jako przykład podam, ze bylem zachwycony jedząc pizzę bg w pizzerii w Dublinie. Niestety najprawdopodobniej latała po piecu ze zwykłymi pizzami pośród maki pszennej i dwa dni porządnie odchorowalem.

A co do Krakowa - świetna informacja o knajpie na sodowej.

A co do Krakowa 2 ;) - dzisiaj po kolacji w manzanie wrecz wszedłem do... nowo otwartej restauracyjki bezglutenowej na ul. Podbrzezie.
Jest to knajpka a'la wok-to-go.
Dwaj właściciele Polacy wszystko maja bezglutenowe. Dania z ryżem z miesami bg i sosami bg. Kilka rodzajów ryżu i makaron ryżowy.
Nastawiony, ze gosc za lada nie bedzie zbyt kumaty, doznałem szoku gdy tłumaczył mi jak sprawdzają nie tylko etykiety ale i dane na stronach producenta w kierunku zawartości glutenu.
Wg niego nawet śladowe ilości dyskryminują produkt.

Byłem juz najedzony, ale jak tylko zawitam na Kazimierz, na pewno sprobuje.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
Debejki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 24 lut, 2010 20:58
Lokalizacja: Kraków

Bombonierka

Post autor: Debejki »

Byłem ostatnio 2 razy w restauracji bombonierka, która NIE określa się jako bezglutenowa.

Ale z uwagi na obecnie mały wybór restauracji biorących udział w menu bez glutenu zastanawiałem się czy może ta restauracja nie byłaby dobrym kandydatem.

Tu z kolei chcę zapytac, bo nie udało mi się znaleśc tego na forum. Kto prowadzi program menu bez glutenu? Czy są to osoby obecne tu na forum?

W restauracji conajmniej 1 kelnerka była zorientowana co do diety bezglutenowej. Conajmniej 2 uwzględniały moje wymagania co do dania.
Mają zarówno wybór sałatek, warzyw, jak i mięs itp robionych na grillu.

Miejsce jest niemal na rogu placu nowego, zatem w centrum turystycznym i blisko innej restauracji w menu bez glutenu - tj manzany.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Sprawdzilem osobiscie restauracje, o której pisze wiolek
Restauracja Trattoria Unicorno
Kraków, ul. Sodowa 7

www.trattoriaunicorno.pl

ZDECYDOWANIE POLECAM KAZDEMU Z NAS
Jest wyodrebnione menu bezglutenowe (podobnie jak pod baranem), nie ma pierogów, ale sa makarony, dania obiadowe w tym kotlet schabowy i nalesniki.
Spróbowalem golabki i nalesniki. Obydwa dania wysmienite.
Nalesniki lepsze wg mnie niz pod baranem.
Kelner oczywiscie doskonale zorientowany w temacie glutenu, w restauracji mozna równiez kupic chleby, bo szefem restauracji jest wlasciciel Bezglutenu.

Minusem moze byc lokalizacja daleko od centrum, ale majac nawigacje mozna trafic bez problemu, a naprawde warto.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
ODPOWIEDZ