Restauracje dla Celiaka

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
beataOlek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz 08 lip, 2007 20:30
Lokalizacja: zubrzyca

Post autor: beataOlek »

no niestety ale w tej chwili jest to bezpieczny sposob na to zeby gdzies wyjsc wszyscy razem i sie dobrze bawic. morze przyjdzie czas ze nasze dzieci doczekaja sie jakiejs restauracji bg. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Milonia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: śr 23 lip, 2008 22:45
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Milonia »

W sobotę jadę do Otwocka na spotkanie klasowe po 26 latach od ukończenia szkoły.Cz są w Otwocku jakieś miejsca,gdzie można bezpiecznie zjeść coś bezglutenowego?
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Bożena mama Klaudii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 25 sie, 2009 21:02
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: Bożena mama Klaudii »

Gdzie w Krakowie można nakarmić bezglutka? Są jakieś restauracje przyrządzające takie dania? 23 września jedziemy do Prokocimia na badania a jesteśmy z Bieszczad więc musimy gdzieś się zatrzymać.
Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

Post autor: renatka84 »

Co do tego "Gdzie w Krakowie można nakarmić bezglutka" temat był już poruszany na forum, proponuje poszukać ;) Mimo wszystko napiszę, że miejscem gdzie w menu są potrawy bezglutenowe jest restauracja "Pod baranem" na ul. św. Gertrudy (okolice Wawelu)
Bożena mama Klaudii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 25 sie, 2009 21:02
Lokalizacja: Brzozów

Post autor: Bożena mama Klaudii »

Do renatka84
Jestem nowa na forum i jeszcze bardzo nie kumam.
Dziękuję serdecznie za informacje :D
Awatar użytkownika
SuperBlondi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 11:39
Lokalizacja: Lublin

Hotel Gołębiewski

Post autor: SuperBlondi »

Mam newsa, moja siostra była w Hotelu Gołębiewskich w Mikołajkach i mówi, że na śniadanku był szwedzki stół i stało osobno jedzenie bezglutenowe, podpisane że dla nas!!! :-) Chyba się wybiorę :)
krystall
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 18 maja, 2010 09:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krystall »

Witam. Jestem przedstawicielem restauracji OdNova przy ul. Włodkowica we Wrocławiu. Cała obsługa restauracji OdNova jest przeszkolona i świadoma i ma obowiązek stosowania się do obowiązujących i wymaganych standardów w tym obsługi gości na diecie bezglutenowej. Bardzo zależy nam, aby osoby chorujące na Celiakię przychodziły do restauracji OdNova i bez obawy konsumowały dla siebie bezpieczne posiłki z pełną profesjonalną obsługą. Gwarantujemy bezpieczeństwo dań między innymi dlatego, że właściciel restauracji również jest chory na celiakię i sam kilka dań przygotował i wybrał do karty menu. Kucharze mają obowiązek stosowania się do procedur dobrych praktyk produkcyjnych dań bezglutenowych. Zostało to zweryfikowane podczas audytu stowarzyszenia Celiakia.
Informujemy, że w funkcjonującej obecnie karcie menu nie ma jeszcze wskazanych dań bezglutenowych, ale takie dania w karcie są (teraz każda kelnerka doradzi jakie danie wybrać). Nowa karta ze wskazanymi daniami bezglutenowymi oraz gramaturą dań dostępna powinna być już na początku czerwca.
Zachęcamy do odwiedzin bo jesteśmy restauracją dla ludzi z pasją do dobrego i bezpiecznego jedzenia.
Awatar użytkownika
dzolka89
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: ndz 07 mar, 2010 16:58
Lokalizacja: Pyskowice

Post autor: dzolka89 »

Napisałam do Sphinksa z zapytaniem o dania bezglutenowe i dostałam taka oto odpowiedź:

Dziękujemy za przesłany e-mail oraz przepraszamy za brak odpowiedzi we wcześniejszym terminie.
Sugerując się planowanymi zmianami w menu chcieliśmy udzielić Pani najbardziej aktualnych informacji.
Uprzejmie informujemy, że z dań serwowanych w naszej restauracji możemy Pani zaproponować następujące pozycje:
Rosół Arabski,
Grecka Uczta, Sałatka wegetariańska, Sałatka ,,Ale Feta",
Delicja z ryżem,
Polędwica churrasco z ryżem, Pepper stek z ryżem, Stek po Amerykańsku z ryżem,
Deser lodowy, Lodowa fantazja z wiśniami.

Oczywiście do dań nie polecamy sosów i bułeczek.
Liczymy, że z tych dań wybierze coś Pani dla siebie.
Życzymy smacznego i zapraszamy do odwiedzania sieci restauracji SPHINX.


Z wyrazami szacunku A.B.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez dzolka89, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Czyli na przykład frytki w SPHINXie odpadają...
aisza2266
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt 01 sty, 2010 22:49
Lokalizacja: ŁOWICZ

Post autor: aisza2266 »

To pewnie nie mają ich w ofercie, albo we fryturze są również smażone kotlety z panierką.
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

to shoarma tez odpada...?
Ostatnio zmieniony czw 10 cze, 2010 15:47 przez darciak90, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

darciak90 pisze:to shoarma tez odpada...?
No właśnie ? ja kiedyś porządnie przemaglowałam pracowników Sphinxa i uznałam ich produkty za bezpieczne. Wielokrotnie jadałam u nich (shoarmy, sałatki, sosy, frytki, ryże) i nigdy nie miałam objawów.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

Magdalaena pisze:
darciak90 pisze:to shoarma tez odpada...?
No właśnie ? ja kiedyś porządnie przemaglowałam pracowników Sphinxa i uznałam ich produkty za bezpieczne. Wielokrotnie jadałam u nich (shoarmy, sałatki, sosy, frytki, ryże) i nigdy nie miałam objawów.
ja tak samo. również się pytałam i zero objawów.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Tak sobie myślę, że jest ewentualność, że nie wiedzą, co to gluten... Może myślą, że to np. coś związanego z mlekiem - bywały takie kwiatki.
Obrazek
aisza2266
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: pt 01 sty, 2010 22:49
Lokalizacja: ŁOWICZ

Post autor: aisza2266 »

Najczęściej kojarzą sobie z mąką. A nie zdają sobie sprawy że jest on również w przyprawach, wędlinach....
ODPOWIEDZ