Producenci żywności oraz Internetowe sklepy z żywnością

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Producenci żywności oraz Internetowe sklepy z żywnością

Post autor: vixi »

Przede wszystkim wspomniana przeze mnie wcześniej firma PRIMAVIKA - na prawdę mnustwo produktów bez glutenu - większość ich wyrobów bazuje na skrobi kukurydzianej. Warto zajrzeć.

http://www.primavika.pl/

http://www.sklep.primavika.pl/


Druga firma BIOFUTURO - która także w swojej ofercie ma wiele produktów , które mogą być spożywane przez osoby na diecie bezglutenowej. Np. sosy w słoiczkach, ketchupy, mąki, słodycze, a nawet sos sojowy bez glutenu o wiele tańszy niż ten który jest w naszym sklepie bo kosztuje kilkanaście złotych. Różne ryże, kasze, i inne produkty - na prawdę mnustwo. Syropy słodowe z ryżu i kukurydzy. Czekoladyitp.


http://www.biofuturo.pl/

a to link do sklepu internetowego tejże firmy:

http://www.naturo.pl/


Na stronie sklepu tej firmy jest także dużo produktów innych firm, w których wiele także jest bez glutenu:

majonez light bezjajeczny firmy terra, majonez z ziołami terra , musztarda , mąki np. z amarantusa, desery gryczane firmy pro-bio, gryka dmuchana, proso dmuchane, cukierki, a nawet szybka zupka firmy mitoku z ryżem. sos sojowy mervart, różne pasty i kremy do chlebka, dresingi firmy Davert , deserowy krem z prosa lub ryżu : firmy Clearspring, makaron kukurydziano ryżowy firmy Castagno , snacki kukurydziane, majonezy byodo, budynie, desery ryżowe.

Ceny ogólnie różnie - niektóre tańsze a niektóre droższe, w każdym razie jest z czego wybierać. Najwazniejsze jest to że są to produkty ekologiczne nie skażone z certyfikatami.

No więcej nie piszę bo tu spędzę rok - sami poszukajcie :D Może cos was zainteresuje...

ps. Ogólnie całe szperanie i wyszukiwanie produktów zaczęło się od tego by znależć córce Bogusi jakieś dania na wyjazd... coś tam może by się znalazło choć już po czasie ale za to będzie na przyszłość.

[ Dodano: Sob 16 Wrz, 2006 09:58 ]
acha jeszcze jeden sklep Vires Naturae trochę produktów się pokrywa jest tam np. primavika ale sa też inne - sami oceńcie...

http://vires.pl/sklep,1629,25980315,106 ... n,0,0.html
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Primavikę odkryłam niedawno w Bomi - były trzy rodzaje masła orzechowego, kupiłam orzechowe z kokosem - całkiem niezłe. Aczkolwiek konsystencja nie taka gładka, jak zwykłego masła, pewnie przez wiórki. I też patrzyłam z zainteresowaniem na ten ich sklep internetowy - rzeczywiście chyba jest wiele produktów dobrych dla nas! 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
larry
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt 11 sie, 2006 23:18
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: larry »

Hm, napisałem byłem do tej Primaviki i dostałem wiadrem zimnej wody od pani Ewy Janickiej, której odpowiedź na szczegółowe pytania co do bezglutenowości ich produktów przytaczam w pisowni oryginalnej. No comments. #-o

----------------------------------------------------------------------------------------------------
BEZGLUTENOWOŚĆ WYROBÓW PRIMAVIKA

Nasze wyroby w większości mogą być traktowane jak bezglutenowe.
Mąka pszenna dodawana jest jedynie do FLACZKÓW, STROGONOWA I BITEK.
Śladowe ilości Białek glutenowych mogą znajdować się w wyrobach ,które produkowane są z niewielkim udziałem SOSU SOJOWEGO,przy produkcji ,tórego używa się mąki pszennej. Do tego typu wyrobów zaliczamy soję, fasolę i cieciorkę w pomidorach oraz pasty : sojowo – pieczarkową, pieczarkową z bazylią, warzywną z cieciorką i warzywną z koperkiem.Co do pozostałych składników to zgodnie z moją wiedzą opartą na oświadczeniu naszych dostawców mogę stwierdzić, że nie zawierają one białek glutenowych.
Nasze wyroby nie mogą być sprzedawane jako wyroby bezglutenowe, ponieważ przy produkcji tego typu wyrobów wymagane są specjalne procedury i atesty,których my nie możemy spełnić. W tej chwili nasze plany związane są z produkcją o standardach EKO.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Z braku lepszych zajęć można zajrzeć:
www.larecki.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

No to nieźle, następna firma do zbadania. :frown:
Obrazek
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Oj dzieci, dzieci ... kiedy Wy się nauczycie?
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

larry! Wklej to do Informacje od firm-- Primavika, aby wszyscy wiedzieli, żeby tego NIE jeść. :(
Awatar użytkownika
Paja Bongo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt 24 paź, 2006 00:56
Lokalizacja: Dąbrowa

Post autor: Paja Bongo »

Jestem pogrążony psychicznie, bo od 10 dni jem tylko chlebek ryżowy chrupki, w końcu w tym tygodniu zamówiłem w internetowym sklepie w Mrozach chleba za 211 zł i paczkę wcięło po drodze - strajk poczty!!! Byłem na poczcie, po pertraktacjach strajkujący mnie wpuścili do środka, ale paczki nie ma. Pojechałem do punktu spedycji w Łodzi, a tam dowiedziałem się, że jeśli nawet za kilka dni strajk dobiegłby końca, to narosły takie Himalaje paczek, że jeśli dotrze ona do mnie za miesiąc, to powinienem się cieszyć. Ale i do Łodzi nic od 6 dni nie nadeszło. A przecież strajk może potrwać znacznie dłużej, niż kilka dni jeszcze, może nawet tę nieruchawą instytucję rozwiążą. Zresztą mała strata, krótki żal. Są telefony, sms-y, maile, alternatywne firmy, w tym kurierskie.

W miejsce państwowego, chorego monopolisty powstanie kilka mniejszych firm prywatnych, operatywnych i pracujących z dodatnim wynikiem. Co nie oznacza, że listonosze nie mają racji. Mają, bo ich torby przeładowane są reklamową makulaturą, pracują po 12 godzin, nie tylko w terenie, ale zanim wyjdą na miasto, muszą segregować przesyłki, a po powrocie na rejon - rozliczają się, a zarabiają - rzeczywiście - grosze.

Kisi mi się zatem ten chleb prawdopodobnie gdzieś w okolicach Krakowa, na co nawet Rafał_tata wpływ ma raczej niewielki. Akurat na barszcz będzie się nadawał ten chleb...
Wiadomości o mojej śmierci są mocno przesadzone.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

@Paja Bongo! Dlaczego zamawiasz chleb u pośredników, zamiast bezpośrednio u producenta? Drożej wychodzi, no i komplikacje... wiadome. Jeszcze dziś zamów chleb z Bezglutenu. Ja mieszkam dosyć daleko od nich, a paczki zamawiane internetowo przychodzą na drugi dzień. Nie korzystają z poczty, tylko z kuriera. Szczegóły możesz też uzgodnić telefonicznie. Powodzenia.

Post sprawdzony za pomocą modułu "Pisownia" ;-)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Paja Bongo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt 24 paź, 2006 00:56
Lokalizacja: Dąbrowa

Post autor: Paja Bongo »

Masz rację, kabranie.

Ale początkuję dopiero. Pierwszy raz zamówiłem żarełko z Gluteneksu, fuj!
Potem z Bezglutenu, bezpośrednio w firmie i stamtąd już pieczywko lepsze nadeszło.
Za trzecim razem, zasugerowany właśnie twoimi dobrymi opiniami na temat "Smaku Życia", szukałem gdzie to się zamawia i wynalazłem to w sklepie celiakia.pl. To pieczywo jest najsmaczniejsze. Nie zorientowałem się jakoś, że to pośrednik. Może dlatego, że nie znalazłem bezpośrednio tego "Smaku Życia". Więc drugi raz zamówiłem dostawę w sklepie celiakia.pl. Dostawa jest za darmo, jeśli zamówienie opiewa na kwotę ponad 210 zł. Więc zamówiłem za 211 zeta. No i ta paczka w drodze utknęła za sprawą strajku pocztowców.
Przed chwilą, idąc za twoją, kabranie, radą, postanowiłem zamówić dostawę w Bezglutenie, machnąwszy ręką na tę paczkę, która jest w drodze, ale nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle dotrze. Tym bardziej, że zadzwoniłem do sklepu celiakia.pl. a tam jakaś apokalipsa z tymi wysyłkami.

Nie ma co się oglądać, zamawian zatem towar z Bezglutenu.

Czy to do mnie napisałeś, kabranie, że użyłeś modułu ortograficznego? Uważaj więc, bo on sprawdza pisownię, ale pasywnie. Kontekstu zdaniowego nie rozumie, bo to jednak nie człowiek i część złej pisowni pozostawia jako... poprawną. To nader zawodny sposób na korektę.

Chleba! Bo igrzysk już dość!

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pt 24 lis, 2006 13:33 przez Paja Bongo, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiadomości o mojej śmierci są mocno przesadzone.
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

Adres internetowy Smaku Życia to www.glutenfree.com.pl :)
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
Awatar użytkownika
Paja Bongo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt 24 paź, 2006 00:56
Lokalizacja: Dąbrowa

Post autor: Paja Bongo »

moniśka pisze:Adres internetowy Smaku Życia to www.glutenfree.com.pl :)
Dziękuję ci, owszem - strona jest, nawet ładna. I od razu zadzwoniłem, ale oni (czyli Ultra Europa) nie prowadzą sprzedaży detalicznej, tylko dostarczają do sklepów oraz dwóm pośrednikom internetowym, czyli sklepowi (niestety), celiakia.pl oraz firmie działającej pod adresem www.wegeterianie.pl
Idąc za radą kabrana, a nie chcąc przepłacać, składam zamówienie w Bezglutenie. Nawet się zrymowało.
Wiadomości o mojej śmierci są mocno przesadzone.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Paja, kabran to dziewczyna! Kasia!
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Paja Bongo pisze:...Pojechałem do punktu spedycji w Łodzi...
Paja Bongo, nic nie rozumiem... Dlaczego będąc w Łodzi nie mogłeś sobie kupić chleba bezglutenowego (co prawda nie znam tego miasta, ale nie wierzę, że nie ma tam sklepów ze zdrową żywnością, trzeba tylko poszukać, popytać)???
Z której Dąbrowy jesteś? Górniczej? Bo jeśli tak, to ta wyprawa do Łodzi mnie zaskakuje, jeśli to inne miasto i możesz podjechać stamtąd do większego to jaki masz problem? Dlaczego piszesz tylko o sklepach wysyłkowych, a z drugiej strony, żeby dowiedzieć się co z paczką jedziesz do Łodzi?

Zabrzmiało to co napisałeś jakbyś mieszkał na środku pustyni w Australii ... :D

Sorry, że tak wnikam, ale to nie ze złośliwości - po prostu może możemy Ci jakoś pomóc w tym dotarciu do chleba, żebyś nam się styropianem nie zasuszył... :?

BTW - Kabran to bardzo fajna dziewczyna, sądzę, że Ty też jesteś w porządku, dajcie już sobie spokój ze złośliwostkami :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Paja Bongo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt 24 paź, 2006 00:56
Lokalizacja: Dąbrowa

Post autor: Paja Bongo »

[quote]Paja Bongo, nic nie rozumiem... Dlaczego będąc w Łodzi nie mogłeś sobie kupić chleba bezglutenowego (co prawda nie znam tego miasta, ale nie wierzę, że nie ma tam sklepów ze zdrową żywnością, trzeba tylko poszukać, popytać)???

Ano, nie jest w Łodzi z tym różowo. Sklepy ze zdrową żywnością są, choć tę nazwę często wołabym ująć w cudzysłów. Zwłaszcza słówko "zdrowa". Tam chleba bg raczej nie ma. W Geancie np. jest taki sklepik, ale cena jest 2 x wyższa (transport, lokal, prąd, personel, podatki, a zysk?!)

Z której Dąbrowy jesteś? Górniczej? Bo jeśli tak, to ta wyprawa do Łodzi mnie zaskakuje, jeśli to inne miasto i możesz podjechać stamtąd do większego to jaki masz problem? Dlaczego piszesz tylko o sklepach wysyłkowych, a z drugiej strony, żeby dowiedzieć się co z paczką jedziesz do Łodzi?

Eee, ta moja Dąbrowa, to takie tam lasy, niedaleko Łodzi. Taka naprawdę zielona dąbrowa. Poza tym, oprócz Dąbrowy Górniczej, to w naszym kraju Dąbrów innych jest jeszcze z dwieście!

Zabrzmiało to co napisałeś jakbyś mieszkał na środku pustyni w Australii ...

Na pustyni to może nie, ale w Sydney bym zamieszkał chętnie.

Sorry, że tak wnikam, ale to nie ze złośliwości - po prostu może możemy Ci jakoś pomóc w tym dotarciu do chleba, żebyś nam się styropianem nie zasuszył...

Ja do chleba nie, ale chleb by do mnie mógł dotrzeć. Gdybyście - dajmy na to - , może Ty, Małgosiu, upiekły ze 2-3 chlebki i mi przysłały je do domu. Bo faktycznie, zasuszam się na tej diecie. Trochę się reperuję, ale dopiero od kilku dni - Portagenem. Póki co, waga ani drgnie w górę. Ale przed chwilą złożyłem zamówienie w Bezglutenie (znowu rym). Do wtorku skazany jestem zatem chrupać styropian.

BTW - Kabran to bardzo fajna dziewczyna, sądzę, że Ty też jesteś w porządku, dajcie już sobie spokój ze złośliwostkami

Oj, przepraszam, dziewczyna! Tak, tak, sprawdziłem naocznie w galerii! Nawet nie dziewczyna, tylko piękna kobieta. I matka. Niestety, zdaje się, że zajęta. A ja? No może faktycznie, też jestem w porządku, ale trochę za mało ważę, lecz jak już przybiorę na wadze, kto wie..._________________

Mamy Stowarzyszenie!

I dobrze, że mamy! Kiedy wpłacać pierwszą składkę?
Wiadomości o mojej śmierci są mocno przesadzone.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Paja Bongo pisze:dajmy na to - , może Ty, Małgosiu, upiekły ze 2-3 chlebki i mi przysłały je do domu
hehe, no to rozpisujemy konkurs! kto upiecze najsmaczniejszy chleb dla Paja Bongo :D Niestety moja żona odpada, bo zadrosny jestem jak Ojciec Chrzestny III, ale może ktoś z forum :D A tak na poważnie... chłopie, to nie jest takie trudne - wystarczy 1% talentu i 99% zawziętości. A jakby co, to poproś w dziale "Kuchnia" na forum o pomoc w wykonaniu własnego pieczywa. Jeżeli dalej będziesz miał problemy z wypiekiem, pamiętaj, że nie samym chlebem.... Jest dużo produktów, czy też dań, które nie zawierają glutenu. Powodzenia. I nie płakać mi tu, że jest ciężko, bo wszystkim jest :wink: Czas - START :D Funkcja szukaj jest gratisowa 8)
ODPOWIEDZ