Bezglutenowe pasty do zębów- czy są takie?

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Prawda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt 25 paź, 2011 22:29
Lokalizacja: Beskidy

Re: Bezglutenowe pasty do zębów- czy są takie?

Post autor: Prawda »

EdytkaW pisze:Czy używacie jakieś specjalne pasty do zębów?
Czy one mogą być ukrytym źródłem glutenu?:?:
Gluten może znajdować się nawet na jabłkach. Byłem na kilku stronach amerykańskich gdzie pisano że pasty do zębów zawierają gluten żeby zagęścić pastę. Wczoraj kupiłem pastę do zębów bez substancji SLS która może wywoływać AFTY i bez Glutenu. Wyraźnie na paście jest napisane GLUTEN FREE. Więc nie byłbym pewny że polskie pasty, a raczej nie polskie tylko na polskich pułkach nie zawierają glutenu...
Awatar użytkownika
dossa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt 23 lip, 2010 16:31
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: dossa »

Poszukaj przedstawiciela Forever Living Products w swoim otoczeniu- lub zrób zakupy przez neta ... Pasta aloesowo-propolisowo jest wspaniała i bezpieczna na 100 % ( leczy dziąsła, lekko wybiela nie uszkadzając szkliwa, działa przeciw prochniczo, jest wydajna , wystarcza na 300 myć !!! Forever bardzo przykłada wagę do produkcji swoich produktów- wiem, bo jestem teraz już w tej firmie i stosuję produkty -polecam :)
szczęśliwie zdiagnozowana celiakia lipiec 2010
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bezglutenowe pasty do zębów- czy są takie?

Post autor: Sheep »

Prawda pisze: Gluten może znajdować się nawet na jabłkach.
Nie może! Gluten na jabłkach to jest jakiś strasznie głęboko zakorzeniony mit, który nie ma nic wspólnego z prawdą! To tłuste, co jest czasem na jabłkach, to jest własna, jabłczana ochrona przed wyschnięciem, przed warunkami zewnętrznymi. NIE MA glutenu na jabłkach, no nie ma, chyba, że ktoś je w mące wytarza albo opluje okruszkami glutenowego chleba.

Co do SLSu, to w ogóle jest świństwo, ale ładują go wszędzie, do żeli pod prysznic, szamponów, mydeł w płynie oraz do środków czyszczących do mycia łazienek czy kuchni. W paście do zębów nie widziałam, ale może nie szukałam dokładnie.
Obrazek
hejka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr 21 sty, 2009 19:14
Lokalizacja: suwalki

Post autor: hejka »

Sheep pisze:Nie może! Gluten na jabłkach to jest jakiś strasznie głęboko zakorzeniony mit, który nie ma nic wspólnego z prawdą! To tłuste, co jest czasem na jabłkach, to jest własna, jabłczana ochrona przed wyschnięciem, przed warunkami zewnętrznymi. NIE MA glutenu na jabłkach,

To ja tyle czasu niepotrzebnie te biedne jabłka obieram ze skórki ? Ktoś mnie wprowadził w bład jak tak :(

Poprawiłam cytowanie. Moderator
Ostatnio zmieniony sob 28 sty, 2012 01:31 przez hejka, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
dossa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt 23 lip, 2010 16:31
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: dossa »

tak ? a mnie mówiła Pani dietetyczka, że jabłka mogą być spryskiwane czyś co może zawierać gluten... ale ja w zasadzie jem ze skórką i nic mi nie jest ....
szczęśliwie zdiagnozowana celiakia lipiec 2010
ODPOWIEDZ