Posiłki w samolotach

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Posiłki w samolotach

Post autor: Anqula »

Mam zamiar w wakacje trochę podróżować. Na niektórych daleko bieżnych lotach są oferowane posiłki, czy miał ktoś kiedyś taki przypadek aby obsługa samolotu podała posiłek bezglutenowy? Czy trzeba to przy rezerwacji biletu uzgodnić? Czy lepiej zabrać ze sobą więcej kanapek? Doradźcie:)
dieta od 14 października 2008r.
Awatar użytkownika
Amigomio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw 25 maja, 2006 00:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Amigomio »

interesowałam się tym gdy ostatnio leciałam do Londynu. Jak robiłam rezerwację przez internet to widziałam opcje wyboru posiłków (wegetariańskie, koszerne czy właśnie bezglutenowe). Zadzwoniłam do linii lotniczych żeby się dopytać o szczegóły. Pani powiedziała że do Londynu to za krótki lot :/ no ale na dłuższych trasach owszem bez problemu można dostać posiłek bezglutenowy ale należy wcześniej zgłosić taką opcję właśnie przy rezerwacji (razem z wyborem siedzenia :D)
Mama potencjalnego Bezglutka - sama żyję z Duhringiem od `88...i mam się świetnie :)
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Post autor: Anqula »

Dzięki:) Ja właśnie planuję troszkę dłuższy lot niż do Londynu, muszę w takim razie zadzwonić do linii lotniczych:D jeszcze raz dzięki:)
dieta od 14 października 2008r.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Ja również potwierdzam, że przylocie ok. 3-godzinnym odstałam posiłek bezglutenowy. Uzgadniałam to przy rezerwacji i potwierdzałam przed odlotem (ok. 2 godzin).
Obrazek
Cuzco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cuzco »

Odkąd jestem na diecie bezglutenowej to leciałem do stanów i z powrotem. Bilety kupiłem przez stronę internetową, gdzie od razu była możliwość wyboru posiłków bezglutenowych.
Leciałem przez mediolan, a na włoskich krótkich lotach do tegoż, nie było nic dla mnie. Następnie przesiadłem się do samolotu linii Delta, gdzie dostałem posiłki przygotowane przez Mediolańskich pracowników.
Wkrótce byłem wściekły ponieważ bułka nie wyglądała na bezglutenową, a raczej na zwykłą bułkę na której było napisane b/g. Do tej pory zastanawiam się czy była to bułka bezglutenowa, która smakowała jak zwykła bułka, czy też po prostu zwykła bułka, w każdym razie poinformowałem o tym załogę i mieli to gdzieś zapisać. (nic mi nie było,a że od niedawna wiem, że we włoszech bezgluteni mają super, mogła być to rzeczywiście bułka bezglutenowa hehe).
Jednak ważniejsze od bułki były posiłki obiadowe/kolacyjne, które były raczej naturalnie bezglutenowe, np gotowany kurczak z ryżem i takie tam. Dziwnie jednak wygląda kiedy obok leży krakers, lub jogurcik i nic nie wskazuje żeby był bezglutenowy.
Stąd doradzam zawsze kierować się dodatkowo zdrowym rozsądkiem, nie ma nic gorszego niż ból brzucha w trakcie 20-godzinnej podróży.
Celiak w podróży
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: pn 07 wrz, 2015 12:47

Re: Posiłki w samolotach

Post autor: Celiak w podróży »

Akurat pisałam o tym na moim blogu wiec odsyłam, może się przyda:
http://celiakwpodrozy.blogspot.com/2015 ... i-jak.html
ODPOWIEDZ