Przetwory mięsne - allegro ...

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Przetwory mięsne - allegro ...

Post autor: widzialem_jeza_cien »

Hej

Zapewne wiecie, a jak nie wiecie to się zaraz dowiecie :D na allegro sprzedawane są przetwory mięsne tak zwane swojskie ...

Czy ktoś z Was już kupował takie przetwory ? wędliny kiełbasy ?

chyba są pewniejsze niż z jakiegokolwiek sklepu ?

:gitara: :gitara: :gitara:
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Przetwory mięsne - allegro ...

Post autor: titrant »

widzialem_jeza_cien pisze:chyba są pewniejsze niż z jakiegokolwiek sklepu ?
A niby dlaczego? Handlarz na allegro może tak samo zabrudzić jak sprzedawca w jakimkolwiek sklepie. Nie każdy też wędzący musi mieć procedury wykluczające zanieczyszczenie krzyżowe. Ale jeśli zachowuje czystość i wie o co chodzi?

Nieraz pytałem np. masarza o mąkę/gluten itp. zabrudzenia w ich wędlinach. Odpowiedź jest praktycznie niezależna od wszystkich przesłanek: nie ma na pewno. Żadnej mąki, żadnego glutenu. Tyle, że masarz nie jest specjalistą od technologii żywienia. Bo co na przykład z przyprawą uniwersalną użytą w wędlinie? Niewykluczone, że w niej może być gluten.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Takie wędliny nie są wcale pewniejsze. Skoro są piekarnie, które wmawiały nam, że ich pieczywo kukurydziane lub inne jest 100-procentowo bezpieczne (piekarz powinien wiedzieć co to gluten), to tym bardziej może pomylić się swojski producent wędlin.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Też mam wątpliwości. Ludzie mają jednak bardzo malutkie pojęcie o glutenie. Wystarczy, że posypią te wędlinki, mięsko jakąś mieszanką przypraw... I gotowe. Ja mężowi zleciłam budowę wędzarnika w ogrodzie jak to nastąpi (zapewne parę lat minie) to u mnie będzie wędlinka bezglutenowa :) do tego zioła z własnego ogródka mmmm Póki co wędlinki ze znaczkiem licencjonowanego kłosa zostają
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Ja dużo bardziej wierzę Wielkim Korporacjom niż swojskim wędlinkom. Zawsze jak widzę stragany produktów regionalnych, to widzę jak ci sprzedawcy tymi samymi rękami dotykają wędlin i "wiejskiego" chleba.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
yprendr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 29 lis, 2010 15:18
Lokalizacja: wlkp

Post autor: yprendr »

nie kupowałabym przetworów mięsnych przez internet :<
ODPOWIEDZ