reakcje na przypadkowo spozyty gluten

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

@Black Sheep: Skoro dobrze się czułeś na diecie Dukana, dlaczego ją porzuciłeś? Może pomagała Ci ketoza, Mi zdecydowanie dieta ketogeniczna pomaga; po zjedzeniu dowolnego cukru jestem do niczego. Ale też jestem na dostępne mięsa, jajka i mleko uczulony... Więc zostaje głodówka, ale tej z kolei nie umiem konsekwentnie utrzymać :/. I tak tracę dzień za dniem i neurony, wbijając jednak ten cukier w krzyże.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

karmelwy pisze: A jeśli chodzi o uczulenie na inny składnik ?! no to chyba jest bardzo małe prawdopodobieństwo abym był uczulony na ryż?
Każdy składnik pokarmowy może uczulić. Na naszym forum są osoby uczulone na ryż (niektóre nawet i na ryż i na kukurydzę, co ogromnie utrudnia stosowanie diety bezglutenowej na codzień).
karmelwy pisze: Nigdy mi nic nie było a jem go bardzo dużo... więc to odpada...
Niestety, fakt, że jesz dużo ryżu i do tej pory nic Ci nie było, o niczym nie świadczy. Wręcz przeciwnie. Istniej prawdopodobieństwo że jadłeś za dużo jak na wytrzymałość Twojego organizmu i się uczuliłeś.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

titrant pisze:Dwa tygodnie jedzenia zwykłego pieczywa, to nie jest przypadkowe spożycie glutenu, które można np. przeczekać z nadzieją na lepsze jutro.
No właśnie - kromka chleba dziennie to jest normalna glutenowa dieta.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ