Dieta bezglutenowa a waga ciała.

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
red_asia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 19 cze, 2012 15:25
Lokalizacja: warszawa

Dieta bezglutenowa a waga ciała.

Post autor: red_asia »

Chciałabym się Was zapytać, czy po przejściu na dietę (stwierdzenie Celiaki) wasza masa ciała spadła? Ja jestem na diecie 9 dzień i zauważyłam spadek masy. Nie powiem, żebym się z tym dobrze czuła, wręcz przeciwnie. Wiem, że będę musiała o tym pow. podczas wizyty lekarskiej, bo trochę mnie to niepokoi. O ile po przejściu na dietę czuję się bardzo dobrze, o tyle waga spada... :/
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

U mnie spadek masy ciała nastąpił na początku diety z powodu wykluczenia pewnych rzeczy. Zanim nauczyłam się piec chleb żyłam waflami ryżowymi. Mniej kaloryczne posiłki spożywałam po prostu :)
9 dzień diety niczego nie przesądza :) Wiele osób chorujących ma problemy z wagą.
Obrazek
Awatar użytkownika
red_asia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 19 cze, 2012 15:25
Lokalizacja: warszawa

Post autor: red_asia »

Mam nadzieję, że to się zmieni, bo 51kg przy wzroście 170cm... to jak dla Mnie zdecydowanie za mało...
aina72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw 17 mar, 2011 01:08
Lokalizacja: uk

Post autor: aina72 »

U mnie na odwrót, waga wreszcie drgnęła w górę po przejsciu na dietę. Bez rewelacji bo jakieś 4 kilo ale w moim przypadku to dosyc dużo.
Asiu, jesteś dopiero kilka dni na diecie, nie martw się organizm musi się "przestawic". Jest to dieta lekka, może Twój spadek wagi nie jest odosobnionym przypadkiem. Myślę, że organizm doznał "lekkiego szoku" po odstawieniu glutenu. Jak robiłam prowokację parę miesięcy temu to z kolei zgubiłam te moje cenne kg.
Głowa do góry;)
sylwiafiganska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 17 lut, 2008 12:30
Lokalizacja: kąkolewo

Post autor: sylwiafiganska »

Witam mój syn przed dieta miał problemy z nadwgą po wprowadzeniu diety schudł niesamowicie
ganika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ganika »

Jestem na diecie od 4 miesięcy i też schudłam. Mam wrażenie, że przez odstawienie różnych kalorycznych produktów i przerzucenie się na warzywa i owoce. Teraz mam wrażenie, że ten proces chudnięcia się zatrzymał.
Awatar użytkownika
rudziutka90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: śr 22 lut, 2012 21:12
Lokalizacja: Będzin

Post autor: rudziutka90 »

Ja jestem na diecie koło pięciu lat. Po wprowadzeniu diety też schudłam, i to było ok 8kg w ciągu, jak się nie mylę, ośmiu miesięcy. Nie wiem czym to było spowodowane, bo jadłam nawet więcej niż przed dietą. Być może, tak jak to było wspomniane powyżej był to jakiegoś rodzaju szok dla organizmu. Ale po takim samym czasie przybrałam z powrotem do pierwotnej wagi.
Także głowa do góry, bo z tego co widzę, spadek wagi po wprowadzeniu diety nie jest czymś nadzwyczajnym...
Awatar użytkownika
red_asia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 19 cze, 2012 15:25
Lokalizacja: warszawa

Post autor: red_asia »

Od 19 czerwca na diecie i waga cały czas spada :/
note4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob 16 cze, 2012 23:36
Lokalizacja: Polska

Post autor: note4 »

Ja mam 2 metry i 63 kg wagi , wiec sie nie martw :)
KarolinaR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 20 lip, 2012 14:10
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: KarolinaR »

Witam ,
właśnie mam pytanie czy jest jakiś bezglutenowiec który ma prawidłową wagę , mam namyśli taki zdrowy zaokrąglony wygląd.
Ja mam teraz 27 lat a moja waga od paru lat to 45 kg chciała bym ją podnieść ale ile bym nie jadła waga stoi ??
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

ja mam, mam 174 cm i ważę 57 kg
Obrazek
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

note4 pisze:Ja mam 2 metry i 63 kg wagi , wiec sie nie martw :)
Serio?
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

KarolinaR pisze:czy jest jakiś bezglutenowiec który ma prawidłową wagę , mam namyśli taki zdrowy zaokrąglony wygląd.
na pewno nie jeden.
ja mam teraz - można powiedzieć - "zdrowy zaokrąglony wygląd" - choć lepiej czułabym się będąc mniej zaokrąglona. lubiłam być szczupakiem z lekką niedowagą.

"wymiary" anikam to mój ideał, od którego odeszłam i wciąż mam zamiar wrócić. ale wtedy nie byłam specjalnie zaokrąglona..., może anikam ma inną budowę :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

Ola ja mażę o 55 kg- ważyłam tyle, ale niestety słodycze mnie gubią :) ciągle tylko myślę o pieczeniu ciast :) ale szczerze mówiąc mam żebra widoczne przy bluzce z dekoltem, aż dziwę się że aż tyle ważę
Obrazek
leaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 02 cze, 2012 14:03
Lokalizacja: Lębork

Post autor: leaster »

red_asia - ja też na początku zjechałam ale po dwóch miesiącach jest już 2 kg do przodu (176 wzrostu, 51 kg w dniu przejścia na dietę) wierzę że małymi kroczkami uda nam się trochę przytyć, grunt by jeść zdrowo.
aby dziecko było szczęśliwe, szczęśliwa musi być matka
ODPOWIEDZ