Znani ludzie z celiakią

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

jacek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 29 cze, 2005 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Znani ludzie z celiakią

Post autor: jacek »

Witam wszystkich

Mam taki pomysl, aby w miare swoich mozliwosci umieszczac tu nazwiska ludzi znanych - aktorow, sportowcow, dziennikarzy, politykow, ktorzy maja ten sam problem, co my. Podobno tacy sa, choc ja w tej chwili nie mam zadnych informacji konkretnych. Wowczas bedziemy do nich docierac (oferuje swoja pomoc i uruchomienie swoich znajomosci), zapraszac ich do wypowiedzi, do zapisania sie do forum. Zawsze bedzie nam latwiej, a przede wszystkim przyjazniej. Ze swej strony moge dodac, ze takim ludziom tez bedzie przyjemnie dowiedziec sie o forum Celiakia.pl i czasem tu zagladac. Tacy ludzie duzo podrozuja i na pewno beda mieli wiele nam do przekazania, nawet uwag praktycznych.

Licze na Wasz odzew
Jacek Kwasek
Gość

Post autor: Gość »

ja myślę że to super pomysł, tylko nie mam pomysłu jak ich namierzyć i obawiam się, że oni swoją chorobe skrzętnie ukrywają :|
Gość

Post autor: Gość »

Jeśli będę znał nazwiska, to na pewno do nich dotrę.

Pozdrawiam
JK
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

znani bezglutenowcy

Post autor: bogusia »

Pani Beata Tyszkiewicz w swojej książce `` Nie wszystko na sprzedaż`` pisała , że dieta bezglutenowa była swego czasu Jej wybawieniem.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

myślę że oni się nie przyznają ale jeśli dotrzemy do choć jednego to sukces murowany oni na pewno się komunikuj.ą między sobą więc do dzieła od czego jest net piszemy maile do aktorów z pytaniem o celiakię i basta i czekamy na odzew - kto chętny do pomocy łapka w górę - czekam
Paulito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr 18 sie, 2004 00:51
Lokalizacja: Ruda Slaska

Post autor: Paulito »

Także słyszałem o p.Beacie Tyszkiewicz, więc chyba coś w tym jest
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ja wiem, że córka Donalda Tuska była kiedyś na diecie bezglutenowej. Usłyszałam to w TVN STYLE w programie "Miasto Kobiet" :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

i ja także słyszałam i czytałam o bezglutenowej diecie Pani Beaty Tyszkiewicz. podobno uczuliła się na gluten przez tabletkę na jakąś dziwną chorobę, chyba chodziło o amebę
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: gronkowiec »

Gdzies mi sie obilo o uszy, ze istnieja powazne podejrzenia ze Kennedy byl chory na celiakie, tylko nie zostala ona u niego zdiagnozowana. Ale nie pamietam skad mam ta informacje wiec nie wiem na ile jest wiarygodna.
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Może zastanówmy się, jak dotrzeć do Pani Beaty Tyszkiewicz? Ja też czytałam o jej diecie bezglutenowej, warto byłoby potwierdzić te informacje, może od niej samej? Ma ktoś jakiś pomysł?
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Może tutaj: http://www.art-navigator.com/europe/pol ... ontakt.htm :?: Nie wiem czy adresy są aktualne.
Nie chciałabym dodatkowo obciążać Małgorzaty ale pewnie dobrze by było wysłać e-mail w imieniu Fundacji. Nie będziemy chyba bombardować pani Beaty prywatnymi wiadomościami :?:
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

OK. Napiszę do Pani Beaty Tyszkiewicz w imieniu nas wszystkich i Fundacji. Niech więc może już nikt faktycznie nie pisze od siebie, po co ją bombardować mailami :)

[ Dodano: Wto 14 Mar, 2006 09:48 ]
Zapytałam. Czekamy więc na odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Czytając o Trickim (może ktoś z was słuchał tego zespołu) natknęłam się na informację, że jest na diecie. Pojęcie celiakii nie pada, ale może was zainteresuje:
"Lekarze stwierdzili u niego alergię m.in. na cukier i chleb. Efektem tego była choroba, która powodowała zaburzenia jego systemu immunologicznego. To z kolei powodowało u niego spory mętlik w mózgu, prowadzący do paranoi i bezsenności - tak sam o swojej chorobie mówił Tricky."
Oto link: http://www.nuta.pl/news.html?nid=4365
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Post autor: glutato »

Przypuszczalnie:

Dannii Minogue,
Goldie Hawn,
Posh Spice (Spice Girls)

na celiakie zmarly :

Carl Sagan,
Marie Curie,
Eleanor Roosevelt

Ale najbardziej dziwna jest szokujaca smierc znanego 26letniego rapera Joe C z kapeli Kid Rock z 2000 roku.
Jak podaja oficjalne zrodla zmarl on na... Celiakie. W 2000 roku umrzec na celiakie ?
Podobno cierpial on na rzadko wystepujaca odmiane tej choroby, na ktora nie dziala dieta bezglutenowa...
Ludzie na swiecie zastanawiaja sie dlaczego zmarl. Przeciez na leczona celiakie sie nie umiera. Powstalo wiele teorii. Za teoria szczegolnej postaci celiakii przemawia fakt, ze byl on bardzo niski. Nie urosl wiec w dziecinstwie, co obala druga teorie, jakoby jako rockman mial gdzies zachowanie diety.
Poza tym w wywiadach opisywal, z ma dosc brania pigulek a bierze ich z 60. Jakich pigulek ??
Przypuszczalnie wiec chorowal na dziwna odmiane celiakii, charakteryzujaca sie tym, ze dieta bezglutenowa nic nie zmienia. Trzeba przyjmowac mnostwo lekow, ktore powoduja kruchosc kosci, niski wzrost i wage oraz okraglosc twarzy zwana "ksierzycowa twarz" przez lekarzy w stanach. Musial byc monitorowany w nocy itd...
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

glutato pisze:Podobno cierpial on na rzadko wystepujaca odmiane tej choroby, na ktora nie dziala dieta bezglutenowa...
glutato pisze: ma dosc brania pigulek a bierze ich z 60. Jakich pigulek ??
Ho, ho, ho... Fachowcem nie jestem, ale mnie to w ogóle nie wygląda na celiakię. Z opisu wynika, że miał on chorobę Crohna lub inną z grupy nieswoistych chorób zapalnych jelit. Ot co. Te leki, które:
glutato pisze:powoduja kruchosc kosci, niski wzrost i wage oraz okraglosc twarzy zwana "ksierzycowa twarz"
to sterydy, brane czasem w duuużych ilościach w Crohnie dają takie objawy. Ale w tej chorobie często zaleca się stosowanie diety bezglutenowej, jako oszczędzającej jelito.
Z drugiej strony nzj (Crohn) celiakii nie wyklucza. Ale IMHO opis objawów jest bardzo charakterystyczny właśnie dla nzj.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ