Zalewajka

Wszystko co w wodzie się moczy i na końcu pyszne wychodzi - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Zalewajka

Post autor: Gosiuuunia »

Umie ktoś zrobić zalewajke bezglutenową? Stoi u mnie w kuchni gar zalewajki, ale ja moge tylko popatrzeń... więc jakby ktoś umiał... niech się podzieli przepisem :)
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

A co to jest zalewajka? Przepraszam,ale nie wiem (u mnie w domu się tego nie robiło). Żurek?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

U mnie zalewajka to taki rodzaj żurku, tylko gotowany od razu z kartoflami. Może to to?
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Grażyna pisze:A co to jest zalewajka? Przepraszam,ale nie wiem (u mnie w domu się tego nie robiło). Żurek?
O, jak dobrze że nie tylko ja nie wiem! :) A już myślałam, że coś ze mną nie tak...
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Zobaczcie co znalazłam:
http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=2343
bo też nie bardzo wiedziałam :-)
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

GosiaM pisze:Zobaczcie co znalazłam:
http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=2343
bo też nie bardzo wiedziałam :-)
Przeczytałam :) Tylko jak się poczyta komentarze pod przepisem, to wychodzi, że co człowiek, to inne pojęcie zalewajki :)
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Dla mnie to jest przepis na żurek po prostu. Ktoś mi kiedyś powiedział, że zalewajkę robi się na wodzie z kiszonej kapusty. Zrobiłam więc kiedyś moim bezglutkom i ku mojemu zaskoczeniu była ta zupa podobna bardzo do żurku. Ugotowałam najpierw wywar z kości, do tego można dodać boczek, różne kiełbasy (jak kto lubi), przyprawy (koniecznie majeranek), a potem dodać wody z kiszonej kapusty,dolewać stopniowo, żeby uzyskać pożądaną kwaśność, zagęściłam to wszystko mąką ziemniaczaną, dodałam śmietany, ziemniaki i było super.
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Kasia-mama pisze: potem dodać wody z kiszonej kapusty,dolewać stopniowo, żeby uzyskać pożądaną kwaśność
Czy chodzi o kwas z kiszonej kapusty? Czy o jakąś wodę z płukania owej kapusty?
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

ja dolewam trochę kwasu
Roksana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 29 sty, 2007 12:42
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Zalewajka

Post autor: Roksana »

Gosiuuunia pisze:Umie ktoś zrobić zalewajke bezglutenową? Stoi u mnie w kuchni gar zalewajki, ale ja moge tylko popatrzeń... więc jakby ktoś umiał... niech się podzieli przepisem :)
zalewajka to zupa zrobiona z kiszonego białego barszczu, z ziemniakami, zabielana śmietaną. barszcz kisi się z mąki razowej, wody, drożdży i czosnku, po kilku dniach stania w cieple jest gotowy.
Roksana
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Roksana Majcher pisze:barszcz kisi się z mąki razowej,
Wielkie dzięki, ale niewiele to pomogło chyba.... Poza tym w/w przepis to chyba barszcz, nie zalewajka.
Ja proponuję, żeby spróbować tak:
Ja nie bawie się się już w zakwasy. Żurek robię szybko i jak twierdzi rodzina nie czuć różnicy między zwykłym a bezglutenowym. Oto mój przepis:
5 kromek chleba (bezgluten powszedni lub jakiś inni ciemny razowy) zalewam 2 litrami wody i dodaję zamoczone grzyby suszone. Dodaję 2 rozgniecione ząbki czosnku, liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz, kawałek czegoś wędzonego (boczek, wędzone kości ale tylko z pewnego żródła). Całość gotuję aż do rozgotowania chleba. Wtedy żurek ma raczej gęstą konsystencję. Zakwaszam cytryną, można podprawić kwaśną śmietaną.
Po około 2 godzinach jak się przegryzie można podawać z jajkiem kiełbasą itd. /
Autor przepisu: MaciekKrzysztof
Źródło: topics12/zurek-vt1132.htm
A żeby być w zgodzie z tradycją zalewajki, dodać od razu pokrojone ziemniaki. Wg mnie ów przepis jest rewelacyjny, robi się szybko, łatwo i przyjemnie. A sok z kiszonej kapusty? Ja nie słyszałam o niczym takim... Ale można też spróbować. Zamiast wody.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

"A sok z kiszonej kapusty? Ja nie słyszałam o niczym takim... Ale można też spróbować. Zamiast wody".zamiast wody niezupełnie, nie dałoby się chyba tego zjeść. Woda z kapusty jako dodatek, do zakwaszenia.
Awatar użytkownika
Gaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 09 sie, 2006 00:11
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Gaga »

Witam,
W sprawie żurku /lub/i zalewajki dorzucę 3 grosze : zakisiłam ostatnio na oko trochę mąki " razowej z Bezglutenu + 1,5 kromki kołacza razowego z firmy Bezgluten + 3 ząbki czosnku+ liść laurowy w glinianym garnku pod przykryciem .Po 4 dniach kiedy zkwas był lekko kwaśny zagotowałam razem z pokrojonymi w kostkę ziemniaczkami ( czyli zalewajka :)) z kiełbasą śląską z firmy "Żywiec zawsze dobre" pokrojoną częściowo w kostkę a częściowo w całości . Doprawiłam do smaku solą, pieprzem, majerankiem + odrobina cebulki drobno w kostkę pokrojona i przesmazona na maśle . Super !!!
Smakowało wszystkim ! A najbardziej mojemu ojcu.
Pozdrawiam :)
Gaga
BuenaDzidzia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BuenaDzidzia »

BARSZCZ WIGILIJNY
kg burakow ugotować, obrac ze skory i po wystygnięciu zetrzeć na tarce na grubych otworach,
w osobnym garnku zalac wrzaca woda i gotowac do "rozpadnięcia": 3 duże kwasne! jabłka (obrane i pokrojone w ćwiartki)
3 cebule, 3 grzybki suszone (można ewent. kilka pieczarek, ale z grzybkami leśnymi smak jest wyraźniejszy-i te przysłowiowe 3 grzybki w barszcz :D ;) ),
2 ząbki czosnku.
Po ugotowaniu ww wywaru dodać go do startych buraków i zalać wrzatkiem, zagotować a nastepnie pozostawic na godzinę. Nastepnie doprawić do smaku solą, pieprzem, sokiem z cytryny (pół powinno wystarczyć, chyba,że ktoś preferuje bardziej kwasny) i jeszcze raz zagotowac. (P.S. Zagotować tzn. do zawrzenia-krótką chwilę a nie gotować i gotowac długo).
Następnie całą zawartosć garnka przecedzić przez gęste sito i ....barszcz wigilijny gotowy.
Najsmaczniejszy z uszkami z pieczarkami. Smacznego!
Miłośnicy kuchni i przyrody łączcie się
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Kiedy zupa jest "Zalewajką" a kiedy "Żurkiem&

Post autor: PUMA »

Różnica jest niewielka, ale jest. Zalewajka, to coś w rodzaju kartoflanki, zupa nie jest zabielana. W tradycyjnej kuchni 'zalewało" się ją kiszonym barszczem /kwasem/ i nie dodawano do niej majeranku. Jedyną przyprawą jest sól i liść laurowy. Ja zalewajkę "zalewam" łyżeczką wody z kiszonych ogórków. I jest pyszna. Natomiast z tej "zalewajki" robi się Żurek przez dodanie majeranku i podprawienie jej śmietaną. Ja nie mogę żadnych produktów mlecznych, więc zabielam 1 łyżeczką majonezu...
ODPOWIEDZ