Zupy dozwolone ...

Wszystko co w wodzie się moczy i na końcu pyszne wychodzi - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

E te pomidory puszkowe pelati bez skórki do sosu używam samych pomidorów bez soku , od koleżanki która była we Włoszech otrzymałam info- tam owe podłużne pomidory bez skórki świeże do sosu stosują tak : wyciska się sok z pomidorów i sam miąższ na patelnie , szybko i bez wysmażania ... i bardzo mi to odpowiada .
Zupa pomidorowa na puszkowym soku jest delikatniejsza (nie wysmażona )a jak dużo to już Twój smak i jelita pokażą Kiedyś dla trzech osób 1 dorosłych +dwoje młodych ) wystarczała nam jedna puszka lub butelka. Sok jeśli zagęścisz utartym jabłkiem ( nie takim kwaśnym , dobrym jabłuszkiem lub namoczoną suszona lub świeżą śliwką , będzie gęściejszy i smaczny bardzo suszona . Proporcji nie podam bo nie pamiętam :(
A po co do zupy grochowej używać jakiegoś zagęstnika? , jeśli robisz zupę grochową z całego grochu , część tego grochu należy przetrzeć przez sitko i sam zagęści zupę . Jeśli robisz z obłuskanych połówek to trzeba uważać by nie dać za dużo na ilość wody bo łyżka sam stoi w środku garnka :)Grochówka lubi majeranek ;)
aisikkka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 09 lip, 2014 11:43

Re: Zupy dozwolone ...

Post autor: aisikkka »

My dodajemy do potraw często komosę ryżową. Ma inny, ciekawy smak. No i jest bezglutenowa. Ostatnio Znalazłam ją w promocji na zielonej torebce pl, więc obkupiłam pół rodziny. Nie wspomnę juz o jej walorach zdrowotnych....POLECAM!
ODPOWIEDZ