ryba byle świeża

Wszystko co z mięsem i rybami związane - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

julia.maczus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 19 lut, 2014 13:51

ryba byle świeża

Post autor: julia.maczus »

Witam ! odkąd jestem na diecie bezglutenowej ogólnie zaczęłam się zdrowiej odżywiać bo siłą rzeczy musiałam zacząć interesować się składem produktów żywieniowych..Uczę się ciągle gotować bez glutenu, uwielbiam panierkę z mąki kukurydzianej szczególnie dla ryb. Mam tylko problem jaką rybę najlepiej wybrać by była zdrowa no i gdzie ją kupić by mieć pewność, że będzie świeża. Ma ktoś jakieś pomysły?
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: ryba byle świeża

Post autor: basiag »

julia.maczus pisze:Witam ! odkąd jestem na diecie bezglutenowej ogólnie zaczęłam się zdrowiej odżywiać bo siłą rzeczy musiałam zacząć interesować się składem produktów żywieniowych..Uczę się ciągle gotować bez glutenu, uwielbiam panierkę z mąki kukurydzianej szczególnie dla ryb. Mam tylko problem jaką rybę najlepiej wybrać by była zdrowa no i gdzie ją kupić by mieć pewność, że będzie świeża. Ma ktoś jakieś pomysły?
Najlepiej w takim sklepie typowo rybnym, lub w jakiejs małej hurtowni rybnej, nieraz mają nawet świeże przywiezione znad morza, ja w takiej się zaopatruje, zawsze rybki są świerze i pyszne, te ktore sa mrożone to prawie wcale lodu nie maja a nieraz to tego lodu na rybach ze szok :!:
Ja kupuję ryby, sola, morszczuk, mintaj, łosoś, dorsz filety, pstrąg świezy patroszony, w puszkach to tuńczyka , od wielkich okazji to kupuje halibuta, karpia, flądre
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
julia.maczus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 19 lut, 2014 13:51

Re: ryba byle świeża

Post autor: julia.maczus »

Dzięki za rady, ta hurtownia to dobry pomysł ale nie mogę znaleźć żadnej w mojej okolicy w internecie:( Znalazłam za to stronkę, na której można zamówić ryby i dostarczają niby dzień po połowie prosto od hodowcy..co o tym myślicie?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: ryba byle świeża

Post autor: Anula80 »

Jeżeli dotrą świeże, to ok. Ale pewności nie ma, niestety
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
julia.maczus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 19 lut, 2014 13:51

Re: ryba byle świeża

Post autor: julia.maczus »

No właśnie jest napisane, że dają gwarancję świeżości, to ta stronka http://dobreryby.pl poszukam jakiś opinii w internecie bo to w sumie wygodna opcja. A jeszcze pytanko co do chleba, wiem, że to osobny wątek ale jak już piszę to spytam. Pieczecie sami czy kupujecie? Nie smakuje mi ten odgrzewany na parze i jest drogi. Myślę czy nie kupić wypiekacza do chleba
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: ryba byle świeża

Post autor: Anula80 »

Ja raczej piekę, ale maszyny do pieczenia nie mam. Na wszelki wypadek zawsze mam kilka bułek i kromek zamrożonych. Od czasu do czasu kupuję pieczywo u Jarzębińskich, ale nie pasuje mi skrobia pszenna w składzie. Nie kupuję mąk ze skrobią pszenną, chociaż słodycze czasami tak
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
BarbaraO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr 26 mar, 2014 21:39

Re: ryba byle świeża

Post autor: BarbaraO »

angorka pisze:zwracaj uwagę na oczy ryby - jeśli są błyszczące to jest świeża :)
Dokładnie, jesli zaś świeci się jedynie skóra odpuść sobie:)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: ryba byle świeża

Post autor: Adrian »

julia.maczus pisze:Witam ! odkąd jestem na diecie bezglutenowej ogólnie zaczęłam się zdrowiej odżywiać bo siłą rzeczy musiałam zacząć interesować się składem produktów żywieniowych..Uczę się ciągle gotować bez glutenu, uwielbiam panierkę z mąki kukurydzianej szczególnie dla ryb. Mam tylko problem jaką rybę najlepiej wybrać by była zdrowa no i gdzie ją kupić by mieć pewność, że będzie świeża. Ma ktoś jakieś pomysły?

Najlepszy jest pstrąg, łosoś, dobre są też ryby wędzone (np. makrela) mają dużo kwasów Omega-3.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: ryba byle świeża

Post autor: Leeloo »

najzdrowsze są: łosoś norweski i śledź. Królowie. ale bez obróbek, tony soli i octu. najlepiej kupić surowe i zrobić po swojemu.
Paulinaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014 22:48

Re: ryba byle świeża

Post autor: Paulinaaa »

Jestem w szoku i nie wiem, co o tym myśleć... Chciałam zrobić dziś łososia na obiad, przypomniało mi się, że jakiś czas temu brat kupił mrożonego z Seafood 4you. Z przyzwyczajenia odwracam opakowanie a tam info, ze w zakładzie wykorzystywana jest pszenica(gluten)... Nawet jak odmrożę rybę i dokładnie opłukam to i tak lepiej nie jeść? :( a co z innymi mrożonymi rybami w sklepach rybnych albo marketach? Nie wpadłam jeszcze na to, że ryby nieprzetworzone mogą zawierać gluten... (chociaż już powoli nic mnie nie dziwi... wczoraj chciałam kupić sól morską Sante --> na opakowaniu info, ze może zawierać gluten). :zdziw:
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: ryba byle świeża

Post autor: kaczmi »

Natknąłem się już na mrożonej rybie, w składzie woda i filet, a oprócz tego dopisek o możliwym glutenie, były to bodajże filety z morszczuka...
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: ryba byle świeża

Post autor: Adrian »

Ja się jeszcze nie spotkałem z tym, żeby w rybie mrożonej był gluten. Ja kupuje mrożone ryby w biedronce w paczkach one są na pewno dobre.
arti
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pn 14 kwie, 2014 19:20

Re: ryba byle świeża

Post autor: arti »

Po skrzelach też widać , chociaż całkiem świeżą ciężko dostać. W okresach wiosna / jesień dobrze się kupuje z racji temperatur.
Ryby hodowlane to tak trochę bym odradzał. Nie zapominajmy też o rybach słodkowodnych , zawierają bardzo dużo maro i mikro składników , bywają bardzo smaczne.
Zamiast pstrąga polecam spróbować sieję , bardzo dobre są kotlety z ryb słodkowodnych np. ze szczupaka , zupa rybna ,smażony sandacz , duży leszcz gotowany na parze z warzywami , okonie z koperkiem w brzuszku + posiekany czosnek i odrobina soli zawinięte w folię aluminiową i do piekarnika...mmm
Każdą rybkę trzeba wiedzieć jak można zrobić ,jak sprawić , w jaki sposób podać...
Zasady przy kupnie są dwie:
1 Ryba musi być świerza , stara traci smak i śmierdzi
2 Dobrze było by wiedzieć z jakiego zbiornika wodnego dany gatunek pochodzi i trzeba patrzeć w jakim okresie zakup ( to kryterium chyba tylko dla wtajemniczonych :D , nie wszystkie rybki w mule żyjące są mułowate w smaku )

Jeżeli ktoś potrzebuje rady na temat , myślę że mogę coś tam podpowiedzieć ;)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: ryba byle świeża

Post autor: Adrian »

Ja się zatrułem niedawno rybą wędzoną...myślałem, że jest świeża... a potem silne wymioty przez całą noc i następny dzień...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: ryba byle świeża

Post autor: Leeloo »

a gdzie ją kupiłeś?
ODPOWIEDZ