Chleb z automatu z naturalnych mąk

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Lyra
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 01 wrz, 2013 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: Lyra »

Wczoraj upiekłam chleb, pierwszy raz, mieszanka bezglutenu. Chleb pokroiłam, jak wystygł schowałam dolodówki. Dziś dramat. Chleb jest ciężki, jakby czerstwy, no i niesmaczny. W smaku przypomina nielubiane prz dziecko chlebki glutenexu.
Chce spróbować jeszcze wypiekow z automatu, bo jednak cenowo wygląda to dużo korzystniej niż kupowanie chleba z schara. I mam pytania: czy chleb z ich mieszanki schar będzie przypominał w smaku ich gotowe produkty? Czy ktoś piekł w automacie chleb z naturalnych mąk? Myślałam żeby dodać ich trochę do mieszanki albo korzystać tylko z nich, a dodać gumę guar i sodę... Mam mąkę kasztanową, z sorgo, gryczaną, z ciecierzycy, chciałam je wymieszać z mixem chlebowym lub mąką kukurydzianą, która jest podstawą miksu bezglutenu. Czy ktoś próbował?
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: basiag »

Lyra pisze:Wczoraj upiekłam chleb, pierwszy raz, mieszanka bezglutenu. Chleb pokroiłam, jak wystygł schowałam dolodówki. Dziś dramat. Chleb jest ciężki, jakby czerstwy, no i niesmaczny. W smaku przypomina nielubiane prz dziecko chlebki glutenexu.
Chce spróbować jeszcze wypiekow z automatu, bo jednak cenowo wygląda to dużo korzystniej niż kupowanie chleba z schara. I mam pytania: czy chleb z ich mieszanki schar będzie przypominał w smaku ich gotowe produkty? Czy ktoś piekł w automacie chleb z naturalnych mąk? Myślałam żeby dodać ich trochę do mieszanki albo korzystać tylko z nich, a dodać gumę guar i sodę... Mam mąkę kasztanową, z sorgo, gryczaną, z ciecierzycy, chciałam je wymieszać z mixem chlebowym lub mąką kukurydzianą, która jest podstawą miksu bezglutenu. Czy ktoś próbował?
Ja piekę w automacie i zawsze wychodzi mi pyszny, kupuję mąki w sklepie internetowym firmy balviten, bezgluten jest tez gotowy koncentrat mąki razowej a czasami dodaje sama to siemię lniane, słonecznik, pestki dyni lub otręby gryczane, drozdże dodaję swieże nie za dużo zeby bardzo nie rosło bo później opada,stosuję się do przepisu na opakowaniu i chlebek zawsze się udaje, jest pyszny nie to co te hermetycznie pakowane, Po wystygnięciu wkładam do lodówki i mam na tydzięń bo nie zawsze jadam chlebek na śniadanie czy kolację, także za 500g mąki płacę koło 6 zł a razowa jest troszkę droższa 6zl z hakiem.
Piekłaś chleb z jakiegoś przepisu czy tak po prostu z "głowy" ? jeżeli chcesz spróbować z różnych mąk chlebki to ja mam parę przepisów mogę Ci wysłać, chyba że masz książke "120 przepisów bezglutenowych" tam są przepisy nie tylko na chlebki , pozdrawiam :)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
gosia2014
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 21 lut, 2014 20:33

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: gosia2014 »

Witam a czy mogła bym prosić o przesłanie jakiś dobrych przepisów do pieczenia w automacie,bo właśnie kupiłam i nie mam pojęcia z jakiego przepisy skorzystać,żeby się niezniechęcić
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: basiag »

gosia2014 pisze:Witam a czy mogła bym prosić o przesłanie jakiś dobrych przepisów do pieczenia w automacie,bo właśnie kupiłam i nie mam pojęcia z jakiego przepisy skorzystać,żeby się niezniechęcić
ja w automacie zawsze pieklam z przepisu na opakowaniu na mące bezglutenowej a tak to nie probowalam innych przepisow ani nie mieszalam mąk. Nie bylo w zestawie jak kupilas maszyne ksiazeczki z przepisami?
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Majka1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw 29 sie, 2013 19:34
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: Majka1234 »

Witam, ostatnio kupiłam automat i zastanawiam sie jezeli w przepisach z ksiazeczki sa maki przenne i razowe to w jakich proporcjach zamienic na inne mąki? czy to nie ma znaczenia jakie byleby waga się zgadzała?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: Anula80 »

Musisz pokombinować. Pieczywo bezglutenowe zawsze jest trochę luźniejsze niż glutenowe. Chleb powinien być konsystencji gęstej śmietany tak mniej więcej
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
April
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 17:40

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: April »

Czemu wkładacie chleb do lodówki? Dłużej świeży jest? Do wypieku chleba lepszy jest mix z schara czy balvitenu?
Obrazek
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: Anula80 »

Ja osobiście wolę Shaera, bo nie dodają wszędzie skrobi pszennej. I w ogóle ich produkty są bardzo dobrej jakości. Pieczywa nie trzymam w lodówce, tylko mrożę
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
April
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 17:40

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: April »

Ostatnio piekłam(pierwszy raz) chleb z Schara i wyszedł mi troszkę bułkowaty? Przepis miałam z jakichś warsztatów. Macie może przepisy które dadzą efekt przybliżony do chleba "zwykłego"(tzn z glutenem)? Jak upiekłam to włożyłam go do torebki foliowej ale otwartej. Początki pieczenia są trudne
Obrazek
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: Anula80 »

To prawda początki są nawet bardzo trudne. Nam bardzo smakuje chleb z tego przepisu:
http://www.mojewypieki.com/przepis/chle ... ajprostszy
Dodatki można dowolnie zmieniać, można wszystkie ziarna mielić, jak ktoś woli. Oprócz tego ja dodaję ok 150 g zmielonych ugotowanych ziemniaków, wtedy chleb się nie kruszy. Bardzo dobrze wychodzi na mące z Marcs&Spencer, można też dowolnie mieszać różne mąki. Staram się zawsze dosypać trochę mąki z amarantusa. Konsystencja ciasta powinna być coś jak gęsta śmietana. Powodzenia
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
April
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: pn 17 lut, 2014 17:40

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: April »

Zrobiłam 5 chlebów, wszystkie z innych przepisów i wszystkie poszły do kosza. Już jestem taka zła i zawiedziona, że nie chcę patrzeć na automat do chleba :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: Anja »

A oto mó przepis bez automatu.Chlebek z filmiku alterier 250 mąki ziemniaczanej, 250 mąki gryczanej wody ok 300-400 2 łyżeczki drożdży suszonych, łyżka soli, ale nie na drożdże!!! i tajemnica łyżka zmielonego siemienia lnianego zalanego wodą i łyżka colonu c ( dodałam przypadkiem) zalanego wrzątkiem. Wyrabiam 10 min. Zostawiam na min 1h. Piekę 1h 190 st.
smacznego!!!
Paulinaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014 22:48

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: Paulinaaa »

Anja pisze:A oto mó przepis bez automatu.Chlebek z filmiku alterier 250 mąki ziemniaczanej, 250 mąki gryczanej[...]
Robiłam 3 razy. Za pierwszym podejściem rewelacja ! :D lepszego chleba nie jadłam :) smakował jak "glutenowy razowy" :) ale niestety w kolejnych podejściach coś psuje i nie wiem co... klapa totalna :(
Awatar użytkownika
Anja
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: czw 17 kwie, 2014 12:45
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: Anja »

Woda musi być letnia, a soli nie wolno mieszać z solą!!! No i wyrabiaj minimum 10 min. Konsystencja powinna przypominać kwaśna śmietanę. Zapisuj sobie wszystko jak robisz i łatwiej wyłapiesz błąd. Powodzenia :)
Justyna&Mariusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 10 wrz, 2014 12:45
Lokalizacja: Toruń

Re: Chleb z automatu z naturalnych mąk

Post autor: Justyna&Mariusz »

Soli nie sypiemy na drożdże ;) na drożdże sypiemy cukier :) Woda im cieplejsza tym lepiej.
Wyrabiamy długo 10 min to minimum około 15 powinno być. Polecam na 10 min przed włożeniem blaszki z chlebem do piekarnika wsadzić do niego 2 blachę na spód z woda około szklanki :) tak aby sobie parowała w trakcie pieczenia :)
ODPOWIEDZ