Mąka amarantusowa

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anula28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 19 lut, 2015 17:53

Mąka amarantusowa

Post autor: anula28 »

Hej. Dopiero zaczynam swoje bezglutenowe życie,więc nie wiem zbyt dużo na temat ,szczególnie jeśli chodzi o pieczenie.W wielu przepisach np. na chleb jest mąka amarantusowa. Ja mam mega problem,bo nienawidzę smaku amarantusa.To jedna z niewielu rzeczy,których po prostu nie potrafię przełknąć...Nie jestem w stanie tego przeskoczyć,a smak amarantusowy jest bardzo intensywny i specyficzny.I tutaj pytanie me. Czym ją zastąpić?Póki co, staram się trzymać przepisów,bo zbyt mało wiem na ten temat,nie mam doświadczenia, by coś zmieniać w nich,urozmaicać.Dlatego strasznie psuje mi ten amarantus wszystko,bo kompletnie nie wiem czy moge ją zastąpić np mąką ryżową lub kukurydzianą? Te początki są szalenie trudne...Bardzo proszę o jakąś podpowiedź :) Pozdrawiam
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mąka amarantusowa

Post autor: Anula80 »

Można spróbować zastępować jakimiś innymi mąkami bg np gryczaną, jaglaną, ryżową. Możliwości jest naprawdę wiele.
Amarantus jest bardzo cenny w naszej diecie. Może spróbuj dodawać go mniej niż jest w przepisie i zobaczysz czy to Ci będzie odpowiadało.
Możesz też wypróbować przepisy, gdzie dodaje się amarantus ekspandowany, jest łagodniejszy w smaku
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
qrzysztof
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: pt 14 lis, 2014 20:20

Re: Mąka amarantusowa

Post autor: qrzysztof »

Ja też dopiero zaczynam pieczenie chleba, więc ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, ale z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że najbardziej neutralne smakowo są mąka kukurydziana, ryżowa, owsiana (z przekreślonym kłosem) i jaglana. Dodatkowo wszystkie cztery mają na tyle dobrą charakterystykę, że nie "popsują" chleba. Można więc nimi zastąpić dowolną inną mąkę w przepisie i chleb powinien wyjść.

Wszystko zależy od tego ile masz tego amarantusa w przepisie. Jeżeli procentowo dużo, to użyłbym jednej z powyższych mąk. Jeżeli mało, można ją zastąpić dowolną inną mąką i chleb powinien się udać. A jest ich mnóstwo, choć te, których do tej pory użyłem (gryczana, sezamowa, dyniowa, kokosowa) mają dość intensywny smak, więc też nie każdemu muszą odpowiadać.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mąka amarantusowa

Post autor: Anula80 »

Przede wszystkim w sklepach ze zdrową żywnością, internetowych
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
kasiqqq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: czw 06 wrz, 2012 16:07
Lokalizacja: Rabka

Re: Mąka amarantusowa

Post autor: kasiqqq »

Moim zdaniem najpewniejsza jest mąka firmy Amarello, zawsze kupuje ją online :)
Obrazek
ODPOWIEDZ