chleb idealny :)

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xymi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: ndz 11 sty, 2015 22:35
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice

chleb idealny :)

Post autor: xymi »

Na początku mojej diagnozy byłam bardzo zdeterminowana i postanowiłam upiec chleb. Podjęłam dwie próby, ale niestety były nieudane. Chleb się kruszył, na następny dzień tracił świeżość, a w smaku był okropny. Następnie kupowałam świeży biały chleb i zamrażałam a gdy smak mi zbrzydnął, przerzuciłam się na pakowany. Jak wiadomo, skład chleba pakowanego jest daleki ideałowi :)
Kiedy trafiłam na to forum i zaczęłam czytać posty, natchnęło mnie aby spróbować raz jeszcze.
Pierwsze wypróbowałam bułki z amarantusem a następnie z tego przepisu, lekko zmodyfikowanego zrobiłam chleb w dużej keksówce (30cm). Chleb idealny. Puszysty może nie jest, ale nie jest też ciężki. Skórka chrupiąca. Przypomina bardzo ten glutenowy chleb. Zamroziłam kromki a po odmrożeniu równie pyszny chleb jak po upieczeniu. Zdjęcia i przepis poniżej.

Inspiracją był oczywiście blog Bezglutenowej mamy (uwielbiam go :)
http://bezglutenowamama.pl/bezglutenowe ... ment-16623

Przepis na chleb:

– 100 g mąki surowej z amarantusa Amarello lub Szarłat (można zemleć nasiona w młynku);
– 400 g bezglutenowej mieszanki mąki Mix B Schar; (próbowałam MIX it i niestety bułki nie wyrosły - potwierdzone przez bezglutenową mamę)
– 4 g drożdży instant;
– 1 łyżeczka cukru;
– 1 łyżeczka soli;
– 8 łyżek oleju;
– około 400 ml letniej wody;
– jajko do posmarowania; (ja nie smarowałam)
– garść ziaren do posypania (mak, słonecznik, dynia, siemię lniane); (u mnie czarnuszka)

Mąkę Mix B zmieszałam z mąką amarantusową. Dodałam suche drożdże, cukier, sól. Dolałam ciepłą wodę. Zmiksowałam mikserem. Dodałam olej i raz jeszcze zmiksowałam. Jeśli ciasto jest zbyt gęste, należy dodać łyżeczkę lub dwie wody. Przełożyłam do keksówki wyłożonej papierem do pieczenia. Wygładziłam mokrą dłonią. Posypałam czarnuszką i raz jeszcze mokrą dłonią docisnęłam ziarna. Przykryłam mokra ściereczką i postawiłam obok kaloryfera na ok 40 min. Niestety za bardzo nie wyrosło. Ale jak wstawiłam do piekarnika to dopiero urosło. Wstawiłam do zimnego piekarnika i nastawiłam na 175C z termoobiegiem. Piekłam ok 50 min. Sprawdzałam patyczkiem czy jest suche.
Oto efekt:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Demeter24
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: śr 26 lis, 2014 15:08
Lokalizacja: Toruń

Re: chleb idealny :)

Post autor: Demeter24 »

Mi też chleby wychodziły paskudne początkowo, w sumie nawet nie powinnam tych wypieków nazywać chlebem :) pierwszy chleb wyszedł mi po jakieś 10 próbie.
Właśnie piekę chleb i czytając Twój przepis, przypomniało mi się, że nie dodałam drożdży:) uratowałaś mój chleb :)
P.S. Bardzo ładny chleb Ci wyszedł
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: chleb idealny :)

Post autor: Leeloo »

ta dziupla jest urocza :D
Awatar użytkownika
xymi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: ndz 11 sty, 2015 22:35
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice

Re: chleb idealny :)

Post autor: xymi »

Dziupla tylko na początku była ;) chyba znam jej przyczynę dzięki gazecie "Bez glutenu" :)

Pytanie do doświadczonych... czy mąkę z amarantusa mogę zamieniać na mąkę z cieciorki, sorgo, gryczaną itd? czy inna mąką zepsuje chleb?
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: chleb idealny :)

Post autor: uniaczek »

Oczywiście nie zepsujesz tylko uzyskasz nieco inny smak lub i kolor. Eksperymenty mile widziane - wejdą Ci w krew g:) , zapewniam
ODPOWIEDZ