Jak zmienić przepis na bezglutenowy?

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Honeqiin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 01 wrz, 2021 20:59

Jak zmienić przepis na bezglutenowy?

Post autor: Honeqiin »

Mniej więcej 2 lata temu wkręciłam się w pieczenie. Szło mi dobrze i bardzo to lubię. Niedawno zaczęły mi się problemy z brzuchem - lekarze podejrzewają celiaklie, niedługo mam gastroskopie.
Stąd moje pytanie - jak zmienić przetestowane już przeze mnie przepisy na bezglutenowe?
Chcę spróbować ograniczyć gluten tak bardzo jak to możliwe, żeby nie niszczyć bardziej swojego brzucha
Zwykła mieszanka mąk ze sklepu będzie okej do zastąpienia mąki pszennej? Zakładam że każdy przepis jest inny i np. W przepisie na eklery użyje innej mąki niż w przepisie na biszkopt
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Jak zmienić przepis na bezglutenowy?

Post autor: Leeloo »

Przejrzyj forum, porównaj przepisy innych użytkowników i ich uwagi.. i po prostu próbuj. Nie wszystko wyjdzie, ale początki zawsze są najtrudniejsze.
Sprawdź sobie tez portal kulinarny z samymi sprawdzonymi przepisami: kuchniabezglutenowa.pl

*a na dietę nie przechodź przed skończeniem diagnostyki, inaczej wyniki badań będą zafałszowane.
DorotaMuszynska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 18 lis, 2022 21:56

Re: Jak zmienić przepis na bezglutenowy?

Post autor: DorotaMuszynska »

Leeloo pisze: czw 02 wrz, 2021 09:47 Przejrzyj forum, porównaj przepisy innych użytkowników i ich uwagi.. i po prostu próbuj. Nie wszystko wyjdzie, ale początki zawsze są najtrudniejsze.
Sprawdź sobie tez portal kulinarny z samymi sprawdzonymi przepisami: kuchniabezglutenowa.pl
audytpsychologiczny.pl
*a na dietę nie przechodź przed skończeniem diagnostyki, inaczej wyniki badań będą zafałszowane.
Polecam kuchniabezglutenowa.pl odmienił nasze życie. Już nie muszę się zastanawiać co i jak przyrządzić. I wytrwałości bo nie zawsze za 1 razem wyjdzie ale jak już się uda to niebo w gębie!
ODPOWIEDZ