Spiralki serowe

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: czw 11 mar, 2004 19:42

Spiralki serowe

Post autor: Mona »

20 dag mąki, 0,5 kostki margaryny, 2 serki topione (o osrtym smaku), sól, papryka, kminek, białko.
Mąkę margarynę i serki siekamy nożem nie zrażając się tym, że na początku nie jest to łatwe. Dodajemy sól i przyprawy. Szybko zagniatamy ciasto i na godzinę odstawiamy do lodówki. Rozwałkujemy na grubość 3-4 ml i kroimy wąskie paski o długości ok. 10 cm. Skręcamy w spiralki i smarujemy białkiem. Z piekarnika wyjmujemy gdy są przyrumienione i zaczyna pachnieć w kuchni. 8)
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

a to ciekawe... czy to jest konsystencji ciastek po upieczeniu? no i z czym to jeść - same czy może masz jakieś pomysły... chetnie wypróbuje...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Mona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: czw 11 mar, 2004 19:42

Spiralki serowe

Post autor: Mona »

Zależy jakich ciastek. Ogólnie są kruche i pyszne ( ocena dzieci i męża). Synowi zrobiłam bez kminku i takie dałam mężowi do spróbowania - stwierdził, że jeszcze kminek do tego i piwo do ręki to będzie suuuper. Jedyna niedogodność to pracochłonność, ale co się nie robi dla dziecka. 8)
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no to jak do piwka to mój mężczyzna na pewno je polubi tylko muszę odjąć kminek bo moja lepsza połowa ma psychiczną :) alergię na kminek - boi się że on go pożre...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Mona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: czw 11 mar, 2004 19:42

Spiralki serowe

Post autor: Mona »

Bez kminku też są dobre. 8)
ODPOWIEDZ