Puszysty sernik wielkanocny

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Puszysty sernik wielkanocny

Post autor: noodle »

Co potrzebujemy?

800g sera twarogowego

1 kostka masła

6 żółtek

6 białek

1 szklanka cukru

1 łyżeczka proszku do pieczenia (bezglutenowego)

1 bezglutenowy budyń waniliowy (proszek)

aromat zapachowy

cukier puder do posypania

Jak przygotować ciasto?


Potrzebujemy formy do pieczenia wielkości ok. 26 cm.

Zaczynamy od tego, że twaróg ucieramy z masłem. Dodajemy do tego budyń (proszek), aromat zapachowy oraz proszek do pieczenia.

Żółtka ucieramy z cukrem, a następnie łączymy z masą twarogową. Z białek ubijamy sztywną pianę (w trakcie ubijania możemy dodać szczyptę soli). Gotową pianę dodajemy do ciasta i ostrożnie mieszamy całość.

Ciasto przekładamy do wysmarowanej i obsypanej bułką tartą tortownicy. Pieczemy w piekarniku, który rozgrzewamy do temperatury 160 stopni C przez ok. 1 godzinę. Po godzinie, wyłączamy piekarnik i uchylamy lekko drzwiczki.

Szczegóły na blogu: http://bezglutenowy.blog.pl/2013/03/31/puszysty-sernik/
Ostatnio zmieniony ndz 31 mar, 2013 22:36 przez noodle, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

noodle, Jesteś jak taki upierdliwy mol. Nie wystarczy Ci, że masz w podpisie link do swojego bloga, to jeszcze w każdym wątku musisz podawać do niego odnośnik??!!
Ostrzegam Cię, poczytaj sobie regulamin forum.

A do sernika nie dodajemy proszku do pieczenia bo to nie ciasto tylko deser.
Sernik rośnie dzięki dodaniu do niego ubitej piany z białek.
Obrazek
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Agniesia pisze:noodle, Jesteś jak taki upierdliwy mol. Nie wystarczy Ci, że masz w podpisie link do swojego bloga, to jeszcze w każdym wątku musisz podawać do niego odnośnik??!!
Okej, dzięki za informację. Swoją drogą fajnie jest być nazwanym 'upierdliwym molem'. Dawno nie słyszałam takiego śmiesznego określenia. W podpisie mam link do bloga, a w przepisach dodaję bezpośredni link do wpisu na dany temat. Ale okej, rozumiem. Regulamin przeczytam w wolnej chwili. ;)

A żeby być precyzyjnym... Sernik to - według 'definicji' - rodzaj słodkiego ciasta, więc spokojnie można dodać do niego proszek do pieczenia. Są przepisy, w których się go nie dodaje, ale ja akurat wybrałam taki, w którym to się robi. Sernik wyszedł pyszny.
Ostatnio zmieniony pn 01 kwie, 2013 21:58 przez noodle, łącznie zmieniany 3 razy.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
ODPOWIEDZ