czym zastąpić mąkę pszenną

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Domania80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 17 lut, 2017 13:51

czym zastąpić mąkę pszenną

Post autor: Domania80 »

Witajcie. Poradźcie jaką mąką i w jakiej ilości zastąpić w oryginalnym przepisie np. 2 łyżki mąki pszennej. Chciałabym na święta upiec dla siebie ciasto, którego od czasu diagnozy nie jadłam i taaaaakie mnie na niego smaczysko złapało:-). Zastanawiam się czy mąka ryżowa w takiej samej ilości byłaby ok, czy placek nie wyjdzie za suchy-bo różnie z tymi mąkami bzgl jest. A ten placek to makowiec-pyszotka....z masa czekoladową...i waflami.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: czym zastąpić mąkę pszenną

Post autor: pleomorfa »

Niestety rodzaj dobieranej mąki i jej ilość zależy od konkretnego przepisu. Nie zawsze sama ryżowa będzie dawała zadowalający efekt. Aby coś doradzić najlepiej byłoby gdybyś podała cały przepis na to ciasto. Natomiast jeśli chcesz zamienić całą mąkę pszenną w przepisie na jakąś bezglutenową to najbezpieczniej bez doświadczenia będzie użyć gotowej mieszanki.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Domania80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt 17 lut, 2017 13:51

Re: czym zastąpić mąkę pszenną

Post autor: Domania80 »

Przepis jest bardzo prosty i w sumie tylko tę mąkę musze zamienić: pół kg maku,2 szkl.cukru,7 jaj,3 łyżki bułki tartej,1 łyżka mąki,proszek do pieczenia i olejek migdałowy. Do tego jest masa czekoladowa-ale bez problemu na bzg.ją pozmieniam. Wolałabym gotowego mixu nie używać-staram się jak najmniej z nich korzystać. Jeżeli masz pomysł jak ten przepis dostosować to super. To ciasto wychodzi dość konkretne i byłoby dla całej mojej rodzinki na święta,dlatego chciałabym by wyszło.
ODPOWIEDZ