Mąka sojowa

Wszystko to co nie ma swojej kategorii w dziale Kuchnia - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Mąka sojowa

Post autor: Joanna »

No właśnie. Może wiecie co można zrobić z mąki sojowej. Kupiłam tego strasznie dużo na początku diety, a teraz lezy i się marnuje. :( Może macie jakieś sprawdzone i smaczne przepisy. Pozdrawiam :D
Olka

Post autor: Olka »

...ja dodaje do chleba jak pieke, raz tez zrobilam schabowe obtaczane w tej mace ale moj bezglutenowiec powiedzial ze za "mocno" smakuje wiec pozostalam tylko przy chlebku.
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Można dodać np. do zupy jako zagęszczacz, wtedy nie daje się już mleka. Ja tak robię pomidorową. Dostałam też kiedyś ten przepis, ąle nie próbowałam jeszcze robić:

Biszkopt z mąki kukurydzianej i sojowej
4 jajka
12 dag mąki kukurydzianej
2 dag mąki sojowej
cukier wanilinowy lub skórka z cytryny

Ubić pianę z białek z cukrem, dodać żółtka ciągle ubijając. Ostrożnie wymieszać z mąką, cukrem wanilinowym lub skórką z cytryny. Ciasto wyłożyć do formy wysmarowanej tłuszczem i wysypanej bułką tartą - bezglutenową. Piec w gorącym piekarniku 35 - 40 minut.
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Usłyszałam o jeszcze jednym sposobie wykorzystania mąki sojowej: miesza się z jajkiem, robi kulki, obgotowuje i idzie z tym na ryby. :D Podobno biorą lepiej niż na kukurydzę :lol:
A wczoraj jadłam ten sojowo-kukurydziany biszkopt. Dobry w smaku, choć trochę przypomina ciasto kruche, a nie miękki i puszysty biszkopcik.
Pozdrawiam Aga
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Stracił puszystość przez mąkę kukurydzianą. Ja robię biszkopt wg tradycyjnej receptury(tzn. ile jajek tyle łyżek cukru i mąki), a używam mąki mix-pku, czasem mieszam z sojową lub ziemniaczaną. Pyszne placki do tortów z tego wychodzą.Jak doda się więcej mąki, to jest mniej lejące i można piec biszkopciki-ciasteczka. Polecam.
mama Mateusza
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mama Mateusza »

Kasiu, bardzo proszę, podaj mi jakiś przepis na pyszny tort urodzinowy dla 4-latka.
Rozpoznanie mamy dopiero od kilku dni, jestem więc początkująca w temacie ciast bezglutenowych.

pozdrawiam serdecznie,

mm
violla
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 285
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 21:28

Re: Mąka sojowa

Post autor: violla »

Czy mąka sojowa ma właściwości maki ziemniaczanej? Można nią zastąpić ziemniaczaną?
Nie jestem na diecie bezglutenowej. Nie jem cukru, drożdży i pszenicy (oprócz durum i orkisz) od 15.06.2014.
ODPOWIEDZ