GOFRY

Wszystko co dla osłody i ochłody - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bozenna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 06 maja, 2004 09:29

GOFRY

Post autor: bozenna »

mój syn nieraz ma ochote na gofry. Robie mu je ale wychodzą gumiaste i nie za bardzo smaczne :(

I mam takie pytanie: Czy ma ktoś może dobry przepis na ten o to deser?
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

a jak robisz gofry? w gofrownicy? no i proszę podaj chociaż przepis na te gumiaste, mam czasem ochotę sprawić mojej Młodej niespodziewajkę...
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Oj dziewczyny, co ja się nakombinowałam z goframi... I nic. Jeszcze najlepsze wychodzą z mixu Glutenexu i z mieszanki naleśnikowej Celiko. Mały tak polubił te "gumy", że jak na prowokacji kupiłam mu takiego chrupiącego to ja go musiałam zjeść :wink:
Aga
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

aga podaj gumowaty przepis plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Na oko :lol:
Robi sie tak samo jak na naleśniki, ale musi być gęstsze (konsystencja gęstej śmietany). Gofrownica bardzo gorąca i posmarowana olejem.
Aga
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Zadałyście mi bobu tymi goframi. Zrobiłam je więc przed chwilą, ale w zupełnie eksperymentalnych proporcjach. Wyszły grube, pachnące i co najważniejsze baaardzo chrrrrrupiące :D
GOFRY "CHRUP, CHRUP" (porcja na 6 sztuk)
1 jajko
1 łyżka cukru pudru
1 łyżka oleju
po 3 czubate łyżki: mixu chleba, mąki ryżowej (drobnej), skrobi kukurydzianej
2 czubate łyżki mąki ziemniaczanej
1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia
1 szkl. mleka
Wszystko razem wymieszać, jeśli wyjdzie za gęste dolać odrobinę wody lub mleka (konsystencja gęstej śmietany). Wykładać na wysmarowaną tłuszczem i mocno rozgrzana gofrownicę.
SMACZNEGO!!!
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

dzięki agastaga na pewno wypróbujemy ten przepis!!!!!!!!!!!!!!!!!
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Oj, po liczbie wyświetleń widzę, że gofry są często czytane. Muszę więc ze smutkiem napisać, że powyższe goferki już wieczorkiem nie nadawały się do zjedzenia :( . Potwierdza to więc regułę, że wszystko co bezglutenowe jest dobre tylko na świeżo (ale na świeżo były pyszne :D )
Aga
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

oj gofry są lux,tylko czemu takie twarde,co żle robię?
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Agastago! Gofry glutenowe też po takim czasie tracą spręzystośc i robią się gumiaste ;) . To słodycz, którą trzeba jeśc po upieczeniu, a w każdym razie w miarę szybko...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

niezłym sposobem jest odgrzanie gofrów w mikrofali (tak robię, jak mi zostaną jakieś na drugi dzień)

a tak w ogóle to moi przyjaciele glutenowcy kiedy robimy gofry razem mówią, że te moje wcale smaczne ;) a robię zazwyczaj z miksu do pierogów, choć ostatnio odkryłam ciekawą mąkę (nie wiem, czy da się to kupić w Polsce - ta była przywieziona z Holandii, choć pochodzi z Wenezueli i nazywa się Harina PAN i wygląda tak: http://www.lapaella.co.uk/products/harina_pan.html. Niby jest to mąka kukurydziana ale taka jakiej nie produkują u nas, bo z wcześniej przetworzonej kukurydzy. Ma konsystencję pomiędzy mąką a kasza manną (pamiętacie jeszcze ??? ;) i niesamowicie się zachowuje w połączeniu z wodą bo jest bardzo bardzo chłonna. Dodaję jej trochę razem z miksem i moje gofry wychodzą pyszne i chrupiące - w ogóle nie gumowate. Polecam

jeśli zaś chodzi o dokładny przepis to ja niestety nie podam, bo zawsze biorę wszystkiego na oko - jajko, mleko, trochę cukru, trochę stopionego masła, mąka i proszek do pieczenia no i prawdziwy ekstrakt waniliowy (robię sama)
anomalia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 09 wrz, 2011 09:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anomalia »

Jak ja chciałabym zjeść takiego gofra z bitą śmietaną, truskawami grubą polewą :(
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

to upiecz ;)))

ale znam to uczucie - najczęściej dopada, kiedy człowiek przechodzi koło takiej budki z goframi...mmmm, ten zapach jest rozwalający, wtedy mi najbardziej żal, że jestem na diecie, no i jeszcze kolo piekarni, ale odkąd piękę sama chleb już nie narzekam, ze nie ma chrupiącej skórki.
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Bardzo chrupiace gofry wychodza z przepisu: Gofry jak faworki.
Ja pieke tyle gofrow ile jestesmy w stanie zjesc. Reszte ciasta mozna przechowac w lodowce przez 2-3 dni.
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

olku,

"czy da się to kupić w Polsce ?" jest w wybranych sklepach , nie ma znaku " gluten free" ani przekreślonego kłosa
ODPOWIEDZ