Gdańsk

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Zupełnym przypadkiem, idąc sobie na skróty, znalazłam na Starówce nowy sklep z żywnością ekologiczną i bezglutenową, który podobno działa tam dopiero od 3 miesięcy. Wreszcie (!) jest jakiś sklep na Starówce - było to dla mnie kompletnie niepojęte, że są sklepy w Oliwie, Wrzeszczu i na Zaspie, a w samym Gdańsku (jak mówią miejscowi) vel w "centrum Gdańska" (jak mówią niemiejscowi ;) ) nie ma nic. Jakby ktoś był w Gdańsku przejazdem, to jest to pi razy oko jakieś 1,5 przystanka od Gdańska Głównego (konkretnie 1 przystanek tramwajem + przejście przez Starówkę), czyli tak z 10, góra 15 minut piechotą.

Sklep znajduje się na Ogarnej 97/1 (róg Ogarnej i Ławniczej), nazywa się Eko Impresje i jest czynny pon - pt 10:00-18:00 i sob 10:00-14:00. Z rzeczy bg mają na razie niestety tylko Glutenex i Celiko (mąka, ciastka, makarony, proszki do pieczenia, budynie itd są na składzie, chleb trzeba zamawiać). Pytałam, czy zamierzają zamawiać też z Krakowa i podobno tak, w jakiejś najbliższej, acz niesprecyzowanej przyszłości, co by mnie bardzo cieszyło, bo chleb z Glutenexu mi nie smakuje i zamawiać go nie będę, ale jakby mieli Bezgluten, to może bym przestała musieć specjalnie jeździć do Wrzeszcza... Jak kogoś interesuje, posiadam tam namiar telefoniczny (komórkowy, a że na stronie go nie podali, to nie wiem, czy mogę rozpowszechniać - ewentualnie na priv).
Ostatnio zmieniony pt 25 sty, 2008 18:06 przez kfiatek, łącznie zmieniany 2 razy.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Olesia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 16:57
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Olesia »

i jeszcze mamy dwa sklepy w Galerii Baltyckiej,na poziomie -1. :)
zaczynajcie! czas dokończy!
Obrazek
Awatar użytkownika
Lolusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 13 wrz, 2006 15:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lolusia »

<brawo> wspaniale -dziś właśnie przez przypadek znalazłam ten sklep ze zdrową żywnością na gdańskiej starówce
SUPER! NARESZCIE NIE MUSZĘ JEŹDZIĆ DO WRZESZCZA.
jesli chodzi o numer telefonu to spokojnie moge go podać do publicznej wiadomości - widnieje na ulotce którą otrzymałam w sklepie .Podaje namiary:

Gdańsk ul. OGARNA 97 / 1
tel. 500-136-831 lub 504-936-400
czynny w godz. poniedz - piątek 10.00 - 18.00 sobota 10.00 - 14.00
Dojazd tramwajem nr 8 i 13 - wysiąść przy cukierni WZ -ka i kawałeczek w stronę ul.Długiej - dosłownie na rogu na ul.Ogarnej - kiedyś tam był jakiś salon kosmetyczny czy solarium.
Ewentualnie od budynku LOT-u piechotką przez ul.Długą i skręcić w prawo do ul.Ogarnej - na wysokości ratusza (przed fontanną Neptuna skręcić w prawo)
Bardzo miła obsługa i chyba troszkę taniej niż we Wrzeszczu.Dla mnie pezdewszystkijm bliżej - mieszkam na Stogach.
Pozdrawiam wszystkich.
Lolusia
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

W sklepie na Ogarnej mieli ostatnio Balviten do degustacji i będzie on też na zamówienie - zamierzam przetestować w najbliższej przyszłości ;) Telefon faktycznie mają na ulotce, dostałam takową ostatnio wraz z pozwoleniem na opublikowanie na forum, ale jak widać Lolusia mnie ubiegła ;)
Pogadałam trochę z panią w sklepie, jest bardzo miła i peła dobrych chęci, chociaż na razie wciąż jeszcze w fazie zdobywania klientów. Mam nadzieję, że klientów będzie miała wystarczająco dużo i że asortyment bg będzie im się poszerzał...
Ostatnio zmieniony sob 16 lut, 2008 19:12 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Lolusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 13 wrz, 2006 15:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lolusia »

Ja również otrzymałam do degustacji chleb firmy Balviten :) ( www.balviten.com ) i już go spożywałam.Jest dość smaczny - wyglądem przypomina "normalny" chleb ale (niestety dla mnie) w składzie ma również mleko w proszku a mój organizm nietoleruje laktozy - więc na stałe nie mogę wprowadzić tego produktu do swojej diety - a szkoda! :(
Teraz czekam na pierożki z kapustą i grzybami oraz z jagodami - zamówiłam w sklepie.Zamówienia można składać również telafonicznie.Obsługa w sklepie nadal bardzo miła.
Od ponad roku kupuje również pyszne Wafle w czekoladzie glutenex'u - w opakowaniu są 3 szt.( pakowane pojedynczo )- koszt 3.99.Poczęstowałam znajomych - nie zorientowali się że to są wafelki bezglutenowe. <lala> Są pyszne - polecam.

//moderator poprawił wklejony link - teraz już działa
Ostatnio zmieniony ndz 17 lut, 2008 09:24 przez Lolusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Lolusia
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Lolusia, to musiałaś mieć strasznego pecha, że trafiłaś akurat na mleczny chleb, bo Balviten ma w ofercie sporo bezmlecznych (patrz np. tabelka na http://www.balviten.com/cennik.pdf ). Oni, tak samo jak Bezgluten, mają wyraźne oznakowane na każdym produkcie, czy oprócz bezglutenowości jest też bezmleczny, bezjajeczny i bez skrobii pszennej.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
jeju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 20:19

Post autor: jeju »

A ja od kilku lat robię zakupy w sklepie internetowym firmy Bezgluten i jestem bardzo zadowolona. Jest dużo taniej i wygodniej. Płacę ok 16 zł za wysyłkę i mam 20 kg paczkę przyniesioną prosto do domu. Kupuję zwykle mąki, makarony i trochę słodyczy - czyli produkty z długim terminem przydatności. Chleb piekę sama (z mąki bezglutenu to łatwizna), dzięki temu mam zawsze świeżutki i pachnący. Polecam!
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Zazdroszczę tym , którzy mogą liczyć na paczkę do domu. Ja pracuję i wszystko muszę odbierać na poczcie.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

A możesz odebrać w pracy?
jeju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 20:19

Post autor: jeju »

Paczkę przynosi kurier, więc miejsce odbioru jest do ustalenia. Można wpisać w polu uwagi adres dostarczenia przesyłki i swój nr telefonu. Mi kiedyś kurier dostarczył zakupione ksiązki do pracy, po tym jak nie zastał mnie w domu i nie było problemu. Obecnie nie pracuję, ale kiedyś na odbiór paczki z Bezglutenu umawiałam się z kurierem o 7 rano, bo zamawiam zwykle ok 20 kg i miałabym problem z zabraniem tego z pracy.
Awatar użytkownika
Lolusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr 13 wrz, 2006 15:30
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lolusia »

jeju pisze:........ Chleb piekę sama (z mąki bezglutenu to łatwizna), dzięki temu mam zawsze świeżutki i pachnący. Polecam!
Czy pieczesz chleb w/g przepisu z opakowania z mąki czy w/g własnego przepisu?
Może masz jakieś przydatne wskazówki,porady? - chętnie skorzystam.
Lolusia
jeju
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt 03 wrz, 2004 20:19

Post autor: jeju »

Piekę wg przepisu z opakowania, metodą tradycyjną, tylko trochę udoskonalam. Najczęściej robię razowy, bo najbardziej mi smakuje - mieszam wszystkie składniki na gładko robotem kuchennym (jak ciężko idzie, to dolewam więcej wody) i dodaję trochę sezamu oraz pestek dyni i sonecznika. Piekę tak długo, aż się przyrumieni. Wychodzi lepszy niż z piekarni, rodzina mnie zawsze objada, a to najlepszy dowód. W niczym nie przypomina twardych gniotów bezglutenowych.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Co pieczenie chleba ma do sklepów w Gdańsku??? Proszę trzymać się tematu.
Moderator
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Rafal_tata pisze:A możesz odebrać w pracy?
Nie bardzo. To jest duża instytucja z dość oficjalnym obiegiem poczty. A mnie po prostu wygodniej jest podjechać w wolnej chwili do organica czy sklepu na góralską i kupić co trzeba. A te 2 zł więcej na tydzień jakoś nie obciąży mojego budżetu.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Semitrix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 29 maja, 2008 13:16
Lokalizacja: Trojcity

Post autor: Semitrix »

Hej nie wiem czy ktoś już to pisał...Ja nie wiem jeszcze czy mam celiakie czy nie TgA wyszłło że mam ale Ci lekarze sie migają coś...a teraz wyjazd i znowu tkwie w nicości...

W każdym razie. Dopiero dziś zauważyłam (a wydaje mi się, że wczesniej tego nie było) że w Realu na Kołobrzeskiej zrobili stoisko z produktami bezglutenowymi. Są chlebki wszelkiego rodzaju, bułeczki i mąki: ryżowa, biszkoptowa i jakieś tam jeszcze. Chlebka sporo rodzajów i bułeczek też. Jakby ktoś pytał gdzie to jest to przy normalnych chlebak i bułkach.
ODPOWIEDZ