Gdańsk

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

Ten jest w 100 % bezglutenowy - przyjmują na niego specjalne zamówienia. Można sprawdzić dokładny skład w piekarni.
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

martinka pisze:Ten jest w 100 % bezglutenowy - przyjmują na niego specjalne zamówienia. Można sprawdzić dokładny skład w piekarni.
Ale jak masz ten chleb, to może wrzuć skan/zdjęcie składu, zdjęcie reklamy, stronę producenta, nazwę firmy...
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

martinka pisze:Ten jest w 100 % bezglutenowy
Czy należy przez to rozumieć, że nie jest zanieczyszczony podczas wyrobu, czymś, co może zawierać ten nieszczęsny gluten?
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

Jak nie zapomnę, to jutro, idąc do pracy spytam o dokładny skład, atesty itp. i wkleję.
martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

Byłam i rozmawiałam z ekspedientką piekarni BioZiarno. Pokazała mi skład tego chleba bezglutenowego:
mąka kukurydziana, skrobia kukurydziana (bezglutenowa), jogurt, sól, drożdże, skrobia pszenna (wypłukana z glutenu)
Chleb jest wielkości przeciętnego chleba, jego cena to 5,50 zł. Można go zamówić w piekarni także telefonicznie i odebrać świeży na następny dzień. Chleb zapakowany jest w folię. Napisałam jeszcze do nich maila, ale na razie nie mam odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

I to są już jakieś konkrety.
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Ale czy mają jakieś badania odnośnie tej skrobi (wypłukanej z glutenu) - czy zamawiają ją od producentów bezglutenowych którzy przeprowadzają badania na dopuszczalną zawartość itd? Przepraszam za mój sceptycyzm, ale tacy producenci jak Bezgluten, Glutenex itp. są zobowiązani do badań, a ta piekarnia? Może ich namówić na licencję :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Kasinka pisze:Może ich namówić na licencję :)
Zapewne by to podniosło cenę chleba.
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

Mam odpowiedź na maila z piekarni BioZiarno:
Witam serdecznie,
W odpowiedzi na Pani zapytanie:

1. Skład kukurydzianego chleba bezglutenowego dostępnego w sieci sklepów Bio Piekarnia Ziarno:
bezglutenowa skrobia pszenna, bezglutenowa skrobia kukurydziana, bezglutenowa mąka kukurydziana, maślanka, woda, drożdże, sól, cukier, olej roślinny, guma guar.
Składniki takie jak bezglutenowa: skrobia pszenna, skrobia kukurydziana, mąka kukurydziana dostarczane są przez producenta bezglutenowej żywności -Glutenex.
2. Proces produkcyjny chlebka bezglutenowego jest zaplanowany w taki sposób, aby na żadnym etapie produkcji nie dochodziło do zanieczyszczenia produktu choćby śladowymi ilościami glutenu. Chleb produkowany jest przy zastosowaniu odrębnej linii technologicznej, oddzielnych urządzeń i naczyń.
3. Aktualnie nie posiadamy certyfkatu potwierdzającego brak glutenu w produkcie, po zaznajomieniu się z wytycznymi dotyczącymi wprowadzenia certyfikatu rozważymy jego wprowadzenie.
4. Od dnia 1.03.2010 - chlebek produkowany jest codziennie i powinien być dostępny w ciągłej sprzedaży.
5. Przydatność do spożycia 3 dni
6. Chlebek jest zapakowany w opakowanie jednostkowe. Ze względu na zainteresowanie problemem, zostanie także opatrzony etykietą informującą o dokładnym składzie.
7. Cena chlebka: 5,50 zł
8. Ze względu na krótki termin przydatności do spożycia, sprzedaż wysyłkowa jest niemożliwa.

Mam nadzieję, że udzieliłam wyczerpujących informacji, w razie dalszych pytań jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam,
mgr inż. Stanisława Staniszewska
Technolog żywności
Vege Instytut Sp. z o.o.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Co za wyczerpująca odpowiedź :)
Obrazek
martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

Kasinka, rzeczywiście - odnieśli się do każdego mojego pytania :)
Awatar użytkownika
olcia13-61
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2005 19:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: olcia13-61 »

Super!
W 2006 r jak on się pojawił był z domieszką maki orkiszowej,po krótkiej z nimi korespondencji obiecali zrobić go bez dodatków i chwała im za to ,iż dotrzymali słowa. :>
Pozdrawiam
Aleksandra
Joanna1108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 09 paź, 2010 14:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Joanna1108 »

Witam,
serdecznie zapraszam do sklepu Kuchnie Świata w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.Przez cały listopad będzie promocja na produkty Schara,udzielamy 10% rabatu na zakup tych produktów.
Zapraszamy,Joanna Freda,menager sklepu
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

W Leclerc'u na Przymorzu pojawiła się cała gama produktów Schara - stoisko ze zdrową żywnością, a dla bezmlecznych nowe mleka i desery sojowe nowej na rynku, hiszpańskiej firmy - przy mlekach.
Obrazek
Joanna1108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 09 paź, 2010 14:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Joanna1108 »

Witam,
promocja na produkty Schar w Galerii Bałtyckiej w sklepie Kuchnie Świata trwa nadal.Przez cały grudzień udzielamy 10% rabatu na produkty firmy Schar.
Nasz asortyment z tygodnia na tydzień zwiększa swoją ilość produktów bezglutenowych.W najbliższą środę,czyli 08.12 dostawa kolejnych nowych produktów.
Dodatkowo niektóre gotowe produkty z kuchni indyjskiej są oznaczone jako produkty wolne od glutenu i mogą je spożywać osoby na diecie.
Serdecznie zapraszamy :mikolaj:

Joanna Freda
ODPOWIEDZ