Poznań

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marta_kostencka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 09 mar, 2007 20:21
Lokalizacja: P-ń

Ekologiczna kawiarnia

Post autor: marta_kostencka »

Najlepiej zaopatrzony jest sklep ze zdrową żywnością koło Kupca. Panie zamawiają wszystko czego sobie zażyczysz z katalogu. Poza tym w Plazie też jest super wybór. Byłam w Carrefure w Panoramie i wybór nieciekawy.

Ale chciałam poruszyć inny temat. Niedawno koło kina Apollo - pasaż między Piekarami a Ratjczaka otwarto EKOKAWIARNIE. Byłam tam porozmawiać z właścicielką, bo rzuciło mi się w oczy "bezglutenowe". Co się okazuje, Pani jest przeurocza, sama prawdopodobnie uczulona na pszenice, ma zupy bezglutenowe, ciasta,chleb, sałatki. Zamierza też rozszerzać menu wraz z zainteresowaniem.A ponieważ wszystko ma być ekologiczne jest 100%pewność,że nie będzie w tym nic glutenu, bo Pani sama mieli grykę a inne składniki kupuje w ekologicznym młynie. Ma osobne stanowiska i sprzęty do bezglutenowych produktów :) Miałam gdzieś wizytówkę,ale zapodziałam.
Załączam artykuł z Wyborczej http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,88336, ... _Cafe.html
Jest tam też numer telefonu. Pani prosiła,żeby uprzedzać jeśli zamierzają zjawić się jakieś większe grupy bezglutenowców,żeby mogła się przygotować :)

Może spotkanie poznańskich celiaków zorganizujemy tam właśnie co? <:>>
Ostatnio zmieniony śr 28 sty, 2009 21:15 przez marta_kostencka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

W Piotrze i Pawle na ul. Promienistej pojawiły się wyroby firmy 3 PAULY. Ciastka (spory wybór), makarony, mąka.
Obrazek
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

Agniesiu, a w jakim dziale szukać tych produktów?
Tam gdzie żywność ekologiczna i dietetyczna czy wśród mąki i makaronu dla wszystkożernych?
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Candy pisze:Agniesiu, a w jakim dziale szukać tych produktów?
Tam gdzie żywność ekologiczna i dietetyczna czy wśród mąki i makaronu dla wszystkożernych?
Tam gdzie żywność ekologiczna ale w różnych miejscach tego działu, ciastka tam gdzie ciastka, makarony tam gdzie makarony, przy czym nie leżą wszystkie obok siebie tylko różnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

Dzięki! Byłam oststnio w Starym Browarze ale nie było tych produktów, zobaczę jeszcze w Pasażu Rondo, na Promienista mam trochę daleko...
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

W PiP w Galerii Malta jest regał z jedzonkiem BG - mąką, ciasteczka, makarony itp
wreszcie mam blisko :gitara:
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Candy pisze:W PiP w Galerii Malta jest regał z jedzonkiem BG - mąką, ciasteczka, makarony itp
Jakiej firmy? Tak jak na Promienistej 3 PAULA?
Ostatnio zmieniony sob 28 mar, 2009 17:50 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

Tak 3 Pauly, nawet spaghetti i gwiazdki :043:
Fredzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 04 maja, 2009 13:23
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Fredzia »

Jeśli chodzi o wędliny, to można kilka rodzajów "mięska" kupić w Starym Kredensie, Poznań
oś. Batorego 79 ( trzeba dojechać aż na pętlę Pestki, na Dworzec Sobieskiego)
godziny otwarcia: pn-pt od 9:00 do 18:00 so od 8:00 do 13:00.
Mają m.in. szynkę (jadłam, pyszna, polecam), parówki, białą kiełbasę.
Surowiec do produkcji wyrobów pochodzi w całości z hodowli w Gospodarstwie Jaworowo, nadzorowanej przez Poznański Uniwersytet Przyrodniczy. Surowiec stanowi mięso wieprzowe, pochodzące ze świń rasy złotnicka pstra. Wyroby pochodzą z Masarni Bieganowo. Więcej można sobie przeczytać na stronie www.agro-serwis.com.
A ceny nawet przystępne :)
Ostatnio zmieniony ndz 29 lis, 2009 12:34 przez Fredzia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

A mają badania?
Fredzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 04 maja, 2009 13:23
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Fredzia »

Nie prosiłam sprzedawczyni o żadne zaświadczenie, ale sama mówiła, że np. kabanosy jeszcze nie są przebadane, więc oficjalnie nie polecają ich jako bezpieczne. Ale w tym tygodniu się dowiem, jeśli nie bezpośrednio w sklepie, to napiszę do masarni.
Aha, jeśli ktoś zaufa producentowi i będzie chciał sobie zrobić zakupy na święta, to można u nich zamawiać już w tym tygodniu.
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

To ja się zgłaszam na ochotnika. Dzisiaj zadzwonię do masarni lub jeśli to będzie możliwe to podjadę osobiście (mieszkam blisko Bieganowa).

Nie wiem tylko o co dokładnie pytać...
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Fredzia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 04 maja, 2009 13:23
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: Fredzia »

W masarni powinni okazać sie zaświadczeniem lub wynikami badań swoich produktów, że są bezglutenowe. Jeśli masz taką możliwość podjechać bezpośrednio do masarni, to byłoby super. Najlepiej umówić się z technologiem, który będzie wiedział o co chodzi. I zapytać się o wyroby bezglutenowe - na jakiej podstawie są one za takie uznane.
Ja je podjadam, nie ukrywam, że ze smakiem i nic mi po nich nie jest, więc zakładam, że mówią prawdę. Ale jakby poświadczyli to na piśmie, nikt by już nie miał wątpliwości :) A przy okazji zrobiliby sobie niezłą reklamę :D
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Odwiedziłam dziś masarnię w Bieganowie. Tak pokrótce: głównej kierowniczki produkcji dziś nie było, mam się skontaktować z zakładem na początku przyszłego tygodnia, umówić spotkanie. Dostanę też wtedy do wglądu certyfikaty na poszczególne produkty.

Generalnie z rozmowy z technologiem obecnym w zakładzie wynika, że docelowym założeniem jest uzyskanie certyfikatu na cały asortyment. Jednak ze względu na krótki staż zakładu no i koszty uzyskiwania certyfikatów występują o nie sukcesywnie.

Poza tym z rozmowy wynikało, że pani kierowniczka "z doświadczenia wie co znaczy żywność bezglutenowa" - możliwe więc że należy do naszego-waszego, czyli bezglutkowego grona :D

Zrobiłam sobie od razu zakupy w sklepiku przyzakładowym i powiem wam, że choć nie jestem bezglutenowcem, to chyba się przerzucę na ich wyroby. Zwłaszcza, że mam blisko a ceny są wg mnie bardziej niż przyzwoite :) Parówek nie dowiozłam do domu :oops: Tak pachniały, że połowę zjadłam w samochodzie przed sklepem. Wyglądem i smakiem bardziej podchodzą pod śląską niż pod parówki :)

Dostałam katalog produktów i poniżej zamieszczam spis wyrobów, przy których jest adnotacja: produkt gotowy do spożycia będący żywnością specjalnego przeznaczenia - produkt bezglutenowy
- parówki złotnickie cieńkie (pycha)
- parówki złotnickie grube
- biała złotnicka parzona
- kiełbasa złotnicka ze świniobicia (kupiłam na spróbowanie)
- polska złotnicka surowa
- długodojrzewająca złotnicka
- polędwica złotnicka parzona
- szynka złotnicka gotowana
- pasztet złotnicki wędzony
- salceson złotnicki
- słoikowa złotnicka

Obiecuję sprawę doprowadzić do końca :)
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Mojemu synowi udalo się kupić w Toruniu wlaśnie ich parówki cienkie i szynkę. Parówki zjadlam i naprawdę są dobre. :P Szynka czeka na otwarcie-jest zafoliowana- wtedy napiszę jak smakuje. :)
ODPOWIEDZ