Mapa miejsc BG

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Mapa miejsc BG

Post autor: olku »

Tak sobie pomyślałam, czemu by nie skorzystać z funkcjonalności jaką daje google map (użytkownikom kont gmail) i nie nanieść na mapę lokalizacji sklepów w poszczególnych miastach (a nawet na świecie, a co!)

O ile łatwiej byłoby znaleźć sklep w swojej okolicy - zwłaszcza nowym użytkownikom forum - zamiast czytać wszytkie posty, które często odbiegają od głównego tematu.
Poza tym można by bez problemu usuwać lokalizację, jeśli stanie się niekatulana np. jeśli sklep zmieni asortyment.
Bardziej wytrwali mogliby w opisie dodawać swoje uwagi odnośnie cen, asortymentu etc.

Ponadto jeśli ktoś na wakacjach zagranicą znajdzie jakieś miejsce z bezglutenową restaurację albo inne miejsce warte polecenia z punktu widzenie diety BG, mógłby je nanieść - tym sposobem łatwiej byłoby poruszać się po naszym bezglutenowym świecie.


Tutaj zrobiłam próbkę - naniosłam na mapę te miejsca, które znam osobiście oraz adresy Organic Farm, które były podane na ich stronie (tylko dla Warszawy, wybaczcie), ale to nie jest kryptoreklama organic farm, po prostu ich adresy są łatwo dostępne w internecie.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... 16c31&z=11

mam nadzieję, że zadziała - w opcjach zaznaczyłam, że edytować może każdy. ale może warto się nad tym zastanowić.

co wy na to? czekam na Wasze opinie.
pozdrawiam
Ola
Ostatnio zmieniony ndz 23 maja, 2010 19:16 przez olku, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

:) Niezły 'patent'. Mnie się podoba jak najbardziej.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
ES
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 159
Rejestracja: śr 16 gru, 2009 17:35
Lokalizacja: woj.Mazowieckie

Post autor: ES »

Ja także uważam że to dobry pomysł:)
Może zedrzesz sobie łokcie i kolana,
ale warto jeśli uda się trafić w dziesiątkę...
-Mia Hamm-
-Na diecie od Kwietnia 2010- Października 2010
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Rewelacyny pomysł :)
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

Moi Drodzy,

cieszę się, że mój pomysł przypadł wam do gustu.

Nie pozostaje mi zatem nic innego jak powiedzieć "Do roboty" ;)

ja ze swojej strony postaram się w wolnej chwili pododawać adresy z wątku - ale nie dam rady tego zrobić sama na podstawie opisów (np. budka na bazarku przy hali KOpińskiej) - to akurat wiem gdzie jest, ale np. Ursynów to dla mnie czarna magia, więc proszę Was o pomoc, bo jeśli brakuje konkretnego adresu, to nie będę w stanie nanieść punktu na mapę, a zazwyczaj są to włśnie tego typu opisy

Poza tym taka może prośba do moderatorów, żeby mapę wyciągnęli "gdzieś na wierzch" żeby była łatwo dostępna dla szerokiej rzeszy użytkowników forum.

ps. jeśli ktoś nie wie, jak obsługiwać/edytować mapę zachęcam do kontaktu ze mną

pozdrawiam
Ola
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Popieram. Wątek przyklejony - jest teraz na wierzchu działu "Sklepy w Waszych miastach".
A jak zabezpieczyć mapę przed wandalizmem internetowym? Załóżmy, że ktoś zaloguje się na forum i pousuwa te lokalizacje?...

edit: dodałem kilka sklepów w Krakowie
Ostatnio zmieniony ndz 23 maja, 2010 19:44 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

Okej, zastrzegłam mapę i teraz chwilowo tylko ja jestem uprawniona do edycji. Chętnie jednak wyślę zaproszenie z linkiem dla osób chętnych - dobrze by było gdyby znaleźli się chętni przedstawiciele dla poszczególnych miast.

Warunkiem jest posiadanie konta z domeną gmail.

ja chętnie podejmę się uzupełniania mapy- nie tylko o lokalizacje Warszawskie - jeśli dostanę taką prośbę mailem od osób które konta gmail nie posiadają lub nie wiedzą jak to zrobić - podsyłajcie adresy miejsc na moją prywatną skrzynkę:

un ba c io @ o2. pl

oczywiście bez spacji itp. , które wpisałam w ochronie przed różnymi paskudztwami skanującymi sieć w celu rozsyłania spamu.

czy ktoś już gotów, żeby dołączyć do grona edytujących mapę?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

W zasadzie te lokalizacje masz podane na forum... Mapka tylko ułatwia ich odnajdywanie, np. jeśli ktoś wybiera się do innego miasta.
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

Taka mapka jest rewelacyjnym pomyslem dla osób bedacych w podrózy. Rowniez dla celiaków z zagranicy przebywajacych w Polsce.
Ale aktualizacja i szeroko pojeta administracja to juz wyzwanie. Niemniej przeogromny rispekt za pomysl. :)
Ja przed momentem dodalem dwie 100% pewne lokalizacje i mam nadzieje ze rzesza forumowiczów sie dolaczy do pomyslu.
A co do internetowych troli, o których wspomnial Rafal... miejmy nadzieje, ze omina ten projekt szerokim lukiem.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
chypre
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: śr 11 cze, 2008 09:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chypre »

super, właśnie mi "unaoczniło", że mam sklep niedaleko :)
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

projekt stanął w miejscu jak widzę... :<
Warszawa i Kraków nieźle nawet opisane, ale reszta kraju słabiutko.
Jeśli ktoś zna dokładny adres sklepu/lokalu BG, a nie ma mozliwości nanieść na mapkę, poproszę o pw z dokładnym opisem miejsca. Może to by nieco pomogło...
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

jeśli chodzi o Warszawę, to staram się jak mogę przenosić lokalizacje z wątku na mapę, choć nieraz nie jest to łatwe, bo jak już wielokrotnie wypominałam lokalizacje typu "w galerii Mokotów na przeciwko Alberta" o ile są jasne dla osób lokalnych o tyle dla kogoś kto nie zna adresu Galerii Mokotów w Warszawie nic nie mówią i nie mam możliwości robienia researchu w sieci, żeby ustalić adres bazarku, czy innej bardziej ogólnej lokalizacji. Nie dam rady nanieść lokalizacji z całego wątku także z powodu ograniczeń czasowych. Dlatego, żeby mapa była w miarę uzupełniona w projekt powinny włączyć się osoby się osoby z poszczególnych miejscowości, ale przecież nikogo nie można zmusić - to jest narzędzie przydatne przede wszystkim nowym osobom ale stworzyć je mogą tylko "stare", im się z kolei nie chce angażować, bo swoją wiedzę już mają....
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

W Krakowie jest sklep (na Miłkowskiego), podany w wątku. W sieci też jest. Ale nie naniosę go, dopóki nie pojadę na wizję lokalną, a ostatnio nie mam czasu, więc może naniósłby go kto inny? Zajęliśmy się Krakowem, a o Podgórzu jakby zapomnieliśmy. Tam też coś powinno być. Przypomniała mi się anegdota, o tym, że pewnego dnia hejnalista na wieży mariackiej zauważył ogień i wszczał alarm, ale kiedy przyjrzał się lepiej, zauważył, że ogień pochodzi z drugiej strony Wisły. Wtedy uspokoił Krakowian, krzycząc, że to gore w Podgórzu.

Hehe, przepraszam za tę lokalną dygresję.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

titrant pisze:W Krakowie jest sklep (na Miłkowskiego), podany w wątku. W sieci też jest. Ale nie naniosę go, dopóki nie pojadę na wizję lokalną, a ostatnio nie mam czasu, więc może naniósłby go kto inny? .
czy bardziej chodzi o naniesienie (bo to dla mnie nie problem, choć numer ulicy też by się przydał) czy o weryfikację, co jest w sklepie - bo po co mam nanosić na mapę, skoro uważasz, że potrzebna jest wcześniejsza wizja lokalna?
albo ja czegoś nie zrozumiałam.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Post w wątku mówi co jest w sklepie. Nie musisz nanosić, niedługo się tam przejadę. Po prostu nanosząc na mapę, chcę się poczuć jak odkrywca :D i najpierw miejsce zobaczyć, zanim oznaczę chorągiewką. Mógłby to zrobić ktoś, kto sklep zna. Podejrzewam, że jest tu więcej takich osób.

A z pożarem to było, jakoś tak, że Podgórze leżało już w Austrii, a Kraków nie. W związku z tym hejnalista krzyczał, że pożar jest za granicą. Dokładnie nie pomnę.
Ostatnio zmieniony wt 15 cze, 2010 14:13 przez titrant, łącznie zmieniany 2 razy.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
ODPOWIEDZ