Łódź

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Wojtek

Post autor: Wojtek »

Już gdzieś pisałem o restauracji włoskiej Angelo na 6 sierpnia. Oficjalnie nie ma w menu oferty bg, ale jedna z pracowniczek jest na diecie i w kuchni dokładnie wiedzieli o co chodzi.
Awatar użytkownika
nika.
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: czw 04 sie, 2011 14:13
Lokalizacja: Łódź

Post autor: nika. »

Witam,
ja zaopatruję sie w realu w manufakturze ul Karskiego. Jest stoisko z zywnościa bezglutenowa obok stoiska z alkoholami..... ceny zostawiam bez komentarza...
jest tam kilka rodzajów pieczywa (chleba i buleczek, cisteczek, chrupek, rogalików itp.)

sama pieke chleb, ciastka i ciasta więc tam jedynie zamiawiam mąke, jest stosunkowo najtańsza...

sklep na kilińskiego znam i omijam ze wzglegu na "chore" ceny.

pozdrawiam cieplutko
Marlena
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Sklep Słoneczko na Armii Krajowej przy ryneczku Pod Topolami (Retkinia) Bardzo dobre ceny:)
Awatar użytkownika
nika.
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: czw 04 sie, 2011 14:13
Lokalizacja: Łódź

Post autor: nika. »

Witam,
poleca Pani ten sklep na forum już kilkakrotnie w weekend z ciekawości podjadę i zobaczę czy faktycznie warto robić w nim zakupy.


pozdrawiam cieplutko
Marlena
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Może lepiej na przyszły tydzień proszę odwiedzić ten sklep bo teraz dopiero wrócili z urlopu ale wczoraj byłam to pieczywo mąki i słodkośći mają .Można także zamówić to co się chce chyba że mieszkasz daleko i byłby kłopot z odbiorem.Kupiłam u nich wczoraj makaron Sam Mills paczka 0,5 kg świderki za 5,60.
Magdishku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2011 20:39
Lokalizacja: Łódź/ Koło

Post autor: Magdishku »

witam, dopiero niedawno dowiedziałam się o swojej chorobie i powiem szczerze, że próbuję to wszystko jakoś ogarnąć, ale jestem zagubiona. Czy miałby ktoś doświadczony trochę czasu na spotkanie?
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Dzisiaj w Piotrze i Pawle na ul.Tresy wypatrzyłam dosyć duży wybór produktów Schar .Cenowo nie wiem jak bo Panie dopiero układały towar na półkach.
maagstr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 14 cze, 2012 19:18
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: maagstr »

Na widzewie przy ul.Elsnera otworzyli nowy sklepik ze zdrową żywnością i mają tam spory wybór produktów bezglutenowych...

Pozdrawionka
maagstr
kdominczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 05 gru, 2012 16:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kdominczyk »

Jestem z Łodzi i w tych miejscach kupuję swoje produkty bezglutenowe lista znajduję się na mojej stronie http://bezglutenu.blogspot.com/p/gdzie-kupuj.html. Zapraszam
Pszenica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 07 lip, 2012 13:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pszenica »

Jutro idę na kolację służbową do Hot Spoon w Manu.... Z samej natury kuchnia tajska powinna bezglutenowa. Pani zapewniała mnie, że już mieli takich klientów i kucharze wiedzą co podać (podobno to Tajowie)... Zobaczymy
Pszenica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 07 lip, 2012 13:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pszenica »

Wygląda na to, że mnie nie otruli w Hot Spoon :D . Kelner orientował się w kwestii diety i kucharze są też są podobno przeszkoleni. W każdym razie zjadłam obiad składający się z ostrej zupy krewetkami, żółtego curry z krewetkami i deseru z mango. Beż żadnych rewolucji żołądkowych (mimo iż pikantne było !).
Kamil Balinski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 29 cze, 2010 11:22
Lokalizacja: Glasgow-Łódź

Post autor: Kamil Balinski »

odważna jesteś Pszenica... to że od razu nie poczułaś rezultatów nie znaczy że było bezglutenowo, u mnie na przykład kumulowało się tygodniami (w dawnych czasach kiedy mniej lub bardziej świadomie konsumowałem gluten) by potem wybuchnąć z całą siłą. Czy używają sosu sojowego?
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Właśnie, sos sojowy! Kto by wpadł że się go robi z pszenicą :)
Kamil Balinski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 29 cze, 2010 11:22
Lokalizacja: Glasgow-Łódź

Post autor: Kamil Balinski »

uwielbiam sos sojowy, na szczęście można kupić też bezglutenowy np. taki jak ten tusos sojowy
Baku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 13 paź, 2011 18:27
Lokalizacja: Łódź/Zgierz

Post autor: Baku »

Witam wszystkich, na diecie bg jestem od ponad 1,5 roku i zdążyłem się rozeznać gdzie w Łodzi można się zaopatrzyć w produkty.
Niektóre z miejsc były wcześniej już wymienione w tym temacie, lecz dla zaktualizowania ich istnienia podam jeszcze raz..

Real - Manufaktura
Stoisko z żywnością bezglutenową znajduje się w alejce ze zdrową żywnością na przeciwko alkoholi. W sprzedaży produkty m in. Bezglutenu, Balvitenu, Glutenexu, ceny dość przystępne.
-mąki
-pieczywo (glutenexu im nie schodzi ale chlebki premium balivitenu w ciągu kilku dni od dostawy)
-słodycze
-makarony (w tym tani makaron spaghett firmy SAM MILLS)
-sosy w słoikach np do spaghetti firmy SAM MILLS

Na stoisku z wędlinami w lodówce przy warzywach można znaleźć paczkowane wędliny Konspolu.

W alejce z czekoladami pełna gama czekolad Goplany :)

W tym realu znajdziemy również całą gamę bg produktów roleskiego (ketchup, majonez, musztarda), małe jak i duże opakowania.

Osobiście POLECAM!

Real na Alejach Włókniarzy
Ten nie jest już tak dobrze zaopatrzony ale również posiada stoisku z produktami bg tam gdzie warzywa.

Sklep Organica w Manufakturze visa vi reala
Posiadają produkty Bezglutenu oraz Schar, niestety bardzo drogie, ale awaryjnie warto wiedzieć tym bardziej że zawsze mają pełne półki ;)

Sklep z wędlinami Tradycyjne Jadło w Manufakturze również visa vi reala lecz od strony wyjścia z galerii na parking.
W sprzedaży paczkowane oraz na wagę wędliny z licencjonowanym znakiem przekreślonego kłosa, duży wybór, dostawy we wtorki, czwartki oraz soboty, jak na tego rodzaju wędliny to ceny przystępne.

Osobiście POLECAM!

Sklep Kuchnie Świata w Manufakturze
Szeroki asortyment produktów bg firmy Schar. Ceny jak na firmę Schar przystało wysokie.

Alma na rynku w Manufakturze
Posiada stoisko ze zdrową żywnością i dosłownie kilka produktów bg, ale tym czym się charakteryzuje to piwem bg Estrella Daura, niestety za 330 ml musimy zapłacić ok 7 zł :(

Alma na skrzyżowaniu Kilińskiego i Piłsudzkiego
Makarony, mąki, ciastka, nie wiem czy jest piwo, ceny dość wysokie

Sklep samoobsługowy Stokrotka na skrzyżowaniu Struga i Kościuszki, wejście od Struga.
Nie wielki wybór ale przystępne ceny produktów firmy Bezgluten.

Wiekowy sklep z żywnością bg na Kilińskiego 30
Duży wybór, ceny zróżnicowane ale mimo wszystko wart uwagi. Jeśli czegoś nie ma, można zamówić, odłożyć, itd..

Osobiście POLECAM!

Rossmann m. in. w Manufakturze
Posiada stoisko ze zdrową żywnością i można w nim nabyć sos, makaron, i coś słodkiego, tylko trzeba uważnie czytać i szukać znaczku przekreślonego kłosa nie wszystkie produkty w tym dziale są bg.

Zachęcam do aktualizowania miejsc gdzie możemy robić zakupy :)
ODPOWIEDZ