Warszawa

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Na pewno na Targowku na terenie Carrefour (tzn obok od strony McDonalds) Tylko Organic nie jest tani...
Awatar użytkownika
tektura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 10 wrz, 2007 10:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tektura »

Witam wszystkich!
Poszukuję dobrze zaopatrzonych sklepów w rejonie metra Służew.

Z wcześniejszych postów wypisałam sobie:
- Zielone Oko na Kabatach, na bazarku przy Wąwozowej 36,
- Smak Natury przy KEN 19,
- Sklep w Galerii Mokotów,
- Leclerc, ul.KEN,
- EKOSZOP w budynku "Mars" przy ul. Domaniewskiej 41,
- 2 sklepy w Pasażu Natolińskim.

Czy te sklepy jeszcze działają? Do którego udać się w pierwszej kolejności? Może są jeszcze inne sklepy?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Wszystkie działają. Proponuję na początek Smak Natury przy KEN (metro Kabaty), jest dość dobrze zaopatrzony. Dostawy pieczywa w środy.
Obrazek
Awatar użytkownika
tektura
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 10 wrz, 2007 10:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tektura »

Serdecznie dziękuję!
:)
pola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw 19 kwie, 2007 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pola »

Witam wszystkich (po kilkumiesięcznej przerwie)!

Mam wielką prośbę - szukam sklepów dla bezglutenowców i alergików na Pradze Płn, najlepiej w okolicach Targowej lub w centrum.

Przeszukałam ten temat od drugiej strony i znalazłam tylko informację, że sklep na skrzyżowaniu Targowej i Kijowskiej już nie istnieje (wiadomość sprzed roku). Wydaje mi się jednak, że kupowałam tam coś kilka miesięcy temu. Mieszkam niedaleko, więc obiecuję sprawdzić.

Sama kupuję w sklepie (chyba ogólnie znanym), przy byłym kinie Relax, ale tam jest dosyć drogo...

Czy znacie miejsce w Warszawie, w którym mogłabym kupić dla swojego 3,5-latka ciastka i słodycze bez glutenu, mleka, jajek i cytrusów?

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon 08 Paź, 2007 16:22 ]
Witam!

Sprawdziłam w ten weekend, sklep na rogu Kijowskiej i Targowej jest otwarty. Znajduje się w pawolonie wzdłuż Targowej, niedaleko kantoru, ale za rogiem, wejście od ul. Ks.Marcinkowskiego. Nie ma jednak zbyt dużego wyboru - mąki i makarony bezglutenowe, trochę gotowych produktów. Za to taniej niż w Centrum.

Pozdrawiam i ponawiam prośbę o informacje o adresach sklepów.
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Jest jeszcze sklep na Ks Klopototowskiego(chyba tak sie ta ulica nazywa) w kazdym razie spozywczy w okolicy hotelu na tej ulicy, blisko Targowej, wybor tez raczej nie jest powalajacy. W Organic market w Centrum Targowej wybor jestwiekszy, choc ceny nie male.
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Niedawno dowiedziałam się, że w niedużych delikatesach przy ul. KEN 52 (pomiędzy galerią Ursynów a rondkiem z ulicą Płaskowicką; na rogu budynku; w pobliżu jakiejś chińskiej restauracji) są produkty Glutenexu. Leżało parę rodzajów chleba, mąka, ciastka. Natomiast na zamówienie pierogi i spody do pizzy. Wszystko z Glutenex-u.
pola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw 19 kwie, 2007 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pola »

Anakon - dziękuję bardzo za wiadomość, sprawdzę ten sklep przy najbliższej okazji.
bogusia83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 30 paź, 2007 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bogusia83 »

Witam!
Dawno tu nie zaglądałam :| . Może ktoś wie, czy na Tarchominie można kupić pieczywo bezglutenowe, bo na Kabaty nie za bardzo uśmiecha mi się jeździć:/ . No i mam jedno pytanko może nie do tego tematu, czy są może jakieś spotkania bezglutenowców w Warszawie? Chętnie bym się wybrała, jestem na diecie 14 miesięcy, ale nie nikogo jeszcze nie udało mi się spotkać na diecie, tak jak ja..
Byłabym wdzięczna za każdą informację.

Dzięki!
Pozdrawiam
B.

[ Komentarz dodany przez: Rafal_tata: Nie 27 Sty, 2008 04:33 ]
//Proszę trzymać się tematu - nie może być odpowiedzi nt. spotkań w temacie sklepów <nie> Chyba, że spotkanie jest na terenie sklepu :P
BuenaDzidzia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BuenaDzidzia »

A ja polecam pawilon przy Broniewskiego 69 (naprzeciwko megasamu). Numer 21. Na Bielanach. Pani się organizuje dopiero ale bezglutenowe mają być w CIAGŁEJ sprzedazy. Ceny bardzo atrakcyjne a i obsługa sympatyczna.Obecnie promują Balviten. Realizują indywidualne zamówienia. Otwarte pon-pt 10-18, sobota 9-14. Powyzej jakiejś kwoty-chyba 150zł dowożą na terenie W-wy gratis w 24h.Aha to nie ziołowy tylko taki z garmażerką-także pozostałą glutenową część rodziny także można uszczęśliwić. :)
Ostatnio zmieniony wt 05 lut, 2008 15:27 przez BuenaDzidzia, łącznie zmieniany 2 razy.
Miłośnicy kuchni i przyrody łączcie się
dziku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 11 wrz, 2007 22:34
Lokalizacja: Kanada

Post autor: dziku »

Witam,

Moja corka jest celiac od paru lat i mamy w planach odwiedzic Warszawe w wakacje i chcialbym sie dowiedziec gdzie mozna kupic zywnosc bezglutenowa na Zoliborzu i Bielanach. Rowniez jak ktos bylby wstanie mi doradzic czy sa jakies restauracje w ktorych mozna zaufac ze jedzenie bedzie bezglutenowe (ale to juz nie musi by tylko w tych dzielnicach).

Wielkie dzieki,

pawel
BuenaDzidzia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BuenaDzidzia »

dziku, spójrz na post ponad twoim. BRONIEWSKIEGO 69 PAWILON 21 na Bielanach-specjalnie dla ciebie. ;) a knajpy, hm no cóż np. Oliwka na Ursynowie, ceny przystępne, jedzenie może być, choć zdecydowanie nie polecam pierogów jagodowych :029: .
Na walentynki wybrałam się z mężusiem do Radissona (w hotelu w centrum ul. Grzybowska 24-telefon 022 321 88 55, restauracja od wejścia po lewej stronie)-gdzieś tu na forum polecanego, musisz się wczytać (nawet było zamieszczone menu), który ma w swoim menu zaznaczone jedzonko dla bezglutków-całkiem smaczne.Osobiście baaardzo mi posmakowała sałatka z kiełbasą chorizo i melonem-po prostu pychota, I zupka pomidorowa z bazylią...mniam mniam,Właściwie przekąska plus zupa i można się najeść. Grzybowa też świetna.Wzięliśmy jeszcze deskę mięs grilowanych z warzywami-ale trudno było to zmieścić. Jedzenie smaczne, ceny na przeciętnego mieszkańca-ujmę to "na wielkie wyjście".No ale walentynki-zobowiazują ;) :D Obsługa raczej miła, choć kelnerce zdarzyły się wpadki-typu "Pierwszy raz słysze" lub "nie rozumiem o co pani chodzi" hihihi <:>> , ale ogólnie wieczór walentynkowy nastroił mnie do niej przyjaźnie. :) Pozdrawiam i polecam.
Miłośnicy kuchni i przyrody łączcie się
tbg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 21 sie, 2006 17:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tbg »

"centrum handlowe" na rogu wilanowskiej i modzelewskiego. taki koszmarny zielony pawilon. z tyłu, niedaleko "nocnego" jest sklep ze zdrową żywnością. troche bezglutenowych rzeczy też tam mają.
felicyta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 19 cze, 2008 17:16
Lokalizacja: Warszawa (Gocław)

Post autor: felicyta »

Witam!

Mój tata ma rozpocząć dietę niskobiałkową.
Czy znacie może jakieś sklepy z artykułami bezglutenowymi na Gocławiu?
Albo chociaż gdzieś na Pradze Południe?

Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Amigomio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw 25 maja, 2006 00:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Amigomio »

jakiś czas temu pojawiła się informacja że w sadybie już nie działa sklep z żywnością m.in dla bezglutenowców. Sklep Organic jest w Sadybie i ma (coraz szerszy nawet) asortyment żywności bezglutenowej :)

lista wszystkich warszawskich Organiców:
Galeria Mokotów,
ul. Wołoska 12, Warszawa, tel. (22) 541-38-57
Sadyba Best Mall,
ul. Powsińska 31, Warszawa, tel (22) 370-30-94
C.H. Targówek,
ul. Głębocka 15, Warszawa, tel. (22) 743-31-09
Wola Park,
ul. Górczewska 124, Warszawa, tel. (22) 533-44-32
Złote Tarasy,
ul. Złota 59, Warszawa, tel. (22) 222-01-07

niestety w tej sieci nie ma produktów firmy Balviten :( czy może ktoś napisać gdzie je można dostać ( mają smakowite drożdżówki, pączki, paluszki, bagietki też bardzo smaczne)
Mama potencjalnego Bezglutka - sama żyję z Duhringiem od `88...i mam się świetnie :)
ODPOWIEDZ