Nordis - lody

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Nordis - lody

Post autor: Agniesia »

Wysłałam zapytanie do firmy NORDIS o ich lody, a oto odpowiedź:

Pani Agnieszka,

Lody produkowane przez firmę NORDIS Chłodnie Polskie Sp. z o.o.mogą być spożywane przez osoby będące na diecie bezglutenowej za wyjątkiem lodów w waflach ( rożki, sandwich ).

pozdrawiam serdecznie
Ewa Drezler
technolog
Obrazek
Awatar użytkownika
little-angel
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: pn 26 gru, 2005 22:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little-angel »

niech żyją wysokie temperatury na dworze i lody Nordis! :)
Welcome to Broken Hearted Airways. Thank you for crashing and burning with us today.
Anna Kurzawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn 11 gru, 2006 19:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Anna Kurzawa »

super! Moje dziecko bedzie sie bardzo cieszyć!
ania
kasia j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 12 lis, 2006 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kasia j »

Super! Już mam ich zapas w lodówce (!).... i wielką nadzieję, że nikt nie napisze o żadnych dolegliwościach po ich zjedzeniu... :D
kasia j
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Widzę tu jakąś niekonsekwencje - w większości przypadków jeśli tylko pojawia się taka szczątkowa wypowiedź od producenta - typu "tak można je jeść ale np. bez wafli" każdy podnosi głos a gdzie badania, certyfikaty itp. a tutaj - wszyscy się ucieszyli, że pani tak powiedziała to jemy. A co z tymi waflami? Nie mają kontaktu z taśmą produkcyjną? :027: A może w lodach jest syrop :027:
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Dobra uwaga :)
anianatalii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 maja, 2007 07:44

Post autor: anianatalii »

Witam
M ieszkam w Zielonej Górze, więc lody Nordis jem od dawna. Wiem, że do produkcji używają skrobii ziemniaczanej
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

ja jem wszystkie lody oprócz tych z wafelkiem , lekarz gastrolog powiedział ze nie zaszkodza mi te lody ..
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

smerfetka pisze:ja jem wszystkie lody oprócz tych z wafelkiem , lekarz gastrolog powiedział ze nie zaszkodza mi te lody ..
Smerfetko - ty niepoprawna optymistko !
Może to był ten sam lekarz, który przekonywał Cię o nieszkodliwości takiej malutkiej hostii, co to wcale nie ma w sobie glutenu ?
A lody o smaku tiramisu z biszkopatmi w składzie też jesz ?


Ja stosuję jasną politykę do produktów:
po pierwsze wierzę raczej w skład na opakowaniu niż w opowiesći pani z obsługi klienta
po drugie nie jem produktów ze śladowymi ilosćiami glutenu
po trzecie wierzę, że jak piszą syrop skrobiowy to mają na myśli syrop kukurydziany.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Magdalena,
Przeciez syrop skrobiowy moze byc ze skrobii pszennej (takiej nie oczyszczonej). Jest najtansza i najbardziej dostepna. Skrobia kukurydz. czy ziemniaczana jest jednak rzadziej stosowana. To juz chyba pewniejsze sa produkty ze sladowa iloscia glutenu.
Lekarze czesto nie wiedza gdzie jest ukryty gluten. Pediatra, ktory skierowal nas na badania przeciwcial, dziwil sie , ze gluten moze byc w syropie glukozowym. Mowil, ze przeciez w glukozie nie ma glutenu.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Magdalaena pisze:po trzecie wierzę, że jak piszą syrop skrobiowy to mają na myśli syrop kukurydziany.
Magdalaeno, czemu tak myślisz? Chyba też jesteś, jak to określiłaś Smerfetkę
Magdalaena pisze:niepoprawna optymistko !
gdy widzę, że gdzieś w składzie jest syrop skrobiowy to dopóki nie sprawdzę jego pochodzenia nigdy nie myślę, że jest on kukurydziany, bo częściej okazuje się, że jest pszenny tak jak napisała thh-polka.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

GosiaM pisze:gdy widzę, że gdzieś w składzie jest syrop skrobiowy to dopóki nie sprawdzę jego pochodzenia nigdy nie myślę, że jest on kukurydziany, bo częściej okazuje się, że jest pszenny tak jak napisała thh-polka.
Opieram się na przepisach dotyczących podawania składu produktów (już je kiedyś cytowałam). Wynika z nich, że należy oznaczać potencjalnie szkodliwe czy uczulajace składniki. Jeśli w składzie występuje sama skrobia to wiem, że nie jest to uczulająca skrobia pszenna ergo mamy do czynienia bezpieczną skrobię kukurydzianą.
Gdybym nie wierzyła temu co piszą na opakowaniu, musiałabym przestać jeść cokolwiek, bo skąd miałabym wiedzieć, że nie ominęli jakiejś mąki pszennej ?
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

Magda ja nie jem żadnych lodów z wafelkami , biszkoptami itp. Własciwie to zawsze kupuje tylko big milki i w skladzie nie zauwazyłam nic podejrzanego. W Twoich słowach w stosunku do mnie zauważalna jest ironia. Najlepiej to ja przestane się wypowiadać na tym forum .
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

smerfetka pisze:Magda ja nie jem żadnych lodów z wafelkami , biszkoptami itp. Własciwie to zawsze kupuje tylko big milki i w skladzie nie zauwazyłam nic podejrzanego. W Twoich słowach w stosunku do mnie zauważalna jest ironia. Najlepiej to ja przestane się wypowiadać na tym forum .
Smerfetko - na ile mogę stwierdzić, jesteś na tym forum osobą z najbardziej niefrasobliwym stosunkiem do diety, więc mam powody przyspuszczać, że Twoja ocena bezglutenowości produktów nie jest wiarygodna. A napisałaś wprost, że
ja jem wszystkie lody oprócz tych z wafelkiem , lekarz gastrolog powiedział ze nie zaszkodza mi te lody ..
, co brzmiało niepokojąco.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
smerfetka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: ndz 02 lip, 2006 13:44
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: smerfetka »

heh Ty mi sie już zaczynasz w snach pojawiać :053: Śniło mi się że byłam w sklepie a ty stałaś za mną i pilnowałaś żebym kupiła wszystko bezglutenowe :P
ODPOWIEDZ