Profi

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

magda22102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 mar, 2006 14:16
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: magda22102 »

Dzięki bardzo. Moja córka już na nic nie może patrzeć a pasztety bardzo lubi więc się ucieszy. Dobrze,że jeszcze jakaś firma produkuje jakieś paszteciki, które można zajadać na diecie bezglutenowej bo przeważnie mają w sobie kaszkę manne.
kasia j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 12 lis, 2006 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kasia j »

Ja kupuje paste sandwiczowa firmy Drosed w Auchan. Jest pyszna choc na poczatku (jakis rok temu) gdy zaczelam ja kupowac byla duzo lepsza. Pogorszyla sie to znaczy teraz bardziej przypomina w konsystencji pasztet a wczesniej byly w niej kawaleczki drobiu i byla mniej zmielona. Ale mimo to polecam.

[ Dodano: Pią 17 Lis, 2006 12:30 ]
Acha zapomnialam bardzo goraco podziekowac za te cenne informacje miszczPZ!!!
kasia j
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

kasia j pisze: Acha zapomnialam bardzo goraco podziekowac za te cenne informacje miszczPZ!!!
ależ nie ma za co:) przyjemność po mojej stronie
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Wszystkie pasztety firmy drosed mają wyraźnie napisane w składzie: kasza manna (zawiera gluten), co bardzo mi się podoba. My o tym wiemy, ale nie każdy. Poważne podejście do klienta. Trzeba chwalić właściwe postępowanie prodecenta, skoro póki co ,jest wyjątkiem a nie zasadą. (niestety :evil: ) Brawa dla drosedu!
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

koteczek pisze:Wszystkie pasztety firmy drosed mają wyraźnie napisane w składzie: kasza manna (zawiera gluten), co bardzo mi się podoba.
Faktycznie ładnie z ich strony i nawet sami sobie nie przeczą, bo cześniej w podanym wykazie produktów bg przez miszczaPZ nie ma pasztetów.
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Witam,

W odpowiedzi na zadane pytanie informuję, że następujących produktach z
naszej gamy nie ma glutenu:
- Pasztet dworski z jelenia, z dzika, z królika, z cielęciny 100 g
- Wielkopolski smalec z mięsem drobiowym 130 g
- Wielkopolska szynka mielona wieprzowa 130g i 115g
- Szynka z indyka wielkopolska 110g
- Gulasz angielski wieprzowy 110g
- Mielonka turystyczna wielkopolska wieprzowa 110 g


w pozostałych asortymentach znajduje się gluten o czym informujemy na
etykiecie.


Z pozdrowieniami
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Ciekawe jak ich linie produkcyjne.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Czy ktoś wie, gdzie w Krakowie można kupić pasztet dworski z królika Profi? Ten bezglutenowy.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Te pasztety kupowałam kiedyś w Tesco (na Kapelance), ale nie daję głowy że tam będą. Powinnam się pojawić w Tesco w tym tygodniu, więc może potwierdzę tę infromację.

Przypomniało mi się, że w Almie kupowałam francuskie pasztety (różne firmy i smaki), które w większości w swoim składzie nie zawierały żadnych wypełniaczy (skrobia, kasza itp), nie pamiętam nazw, ale asortyment francuskich pasztetów jest tam spory więc polecam. Smacznego! :)

//scalenie postów
Ostatnio zmieniony pt 17 gru, 2010 12:33 przez misia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

misia pisze:Przypomniało mi się, że w Almie kupowałam francuskie pasztety (różne firmy i smaki), które w większości w swoim składzie nie zawierały żadnych wypełniaczy (skrobia, kasza itp), nie pamiętam nazw, ale asortyment francuskich pasztetów jest tam spory więc polecam. Smacznego! :)
Dzięki. Jeśli będziesz w Tesco i sprawdzisz, będę wdzięczny :).

Francuskie pasztety na wagę czy zapakowane? Jeśli na wagę, nie zamierzam ryzykować. Poza tym mówię o Profi, bo to produkt przebadany przez Stowarzyszenie i wiadomo, że w nim nie ma glutenu (choć mogę się obawiać o zanieczyszczenia krzyżowe - w końcu inne pasztety robią z pszenicą; może po prostu przebadana partia miała szczęście, a z innymi już jest różnie?).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Te francuskie to zapakowane oczywiście, głównie w słoiczkach (trzeba się trochę naczytać etykiet) :). Co do tych Profi, kiedyś je kupowałam, ale szczerze mówiąc czasami miałam lekkie niestrawności i teraz jakoś nieufnie do nich podchodzę.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Byłem w Tesco! Mój stan się poprawia. Mogłem tam wejść i kontrolować co robię (nie do końca, bo po wyjściu nażarłem się cukru, a w środku pewnie glutenu; ale tuszę, że to ostatni raz - nie mogę sobie pozwolić na powrót do zeszłorocznej agonii). Jak się cieszę, że mój stan jest chorobą, która odpowiada na leczenie dietą niskocukrową.

Ale nie o tym chciałem.

W całodobowych Tesco są królewskie pasztety Profi. Oprócz króliczego, który badało Stowarzyszenie, był jeszcze z dzika i z jelenia. I w przypływie głupawki skusiłem się na ten z jelenia - skład taki sam, tylko zamiast królika na spisie widnieje jeleń. Mam nadzieję, że jest tak samo bezglutenowy jak króliczy. I koniec eksperymentom z jedzeniem.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

To ja może jeszcze dodam, że cena pasztecików w tesco to: 4,19 zł.

W końcu też się skusiłam na jeden pasztecik. :P
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Dobre wieści na temat PROFI - jest to następna firma, która ma licencję na używanie międzynarodowego symbolu przekreślonego kłosa, zobaczcie ich bezglutenowe produkty:

http://celiakia.pl/index.php?option=com ... &Itemid=55

//poprawiony link
Ostatnio zmieniony śr 08 cze, 2011 13:19 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

No po prostu super.
Ostatnio zmieniony wt 07 cze, 2011 16:02 przez krystna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
ODPOWIEDZ