Jutrzenka Goplana

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: Magda79 »

ja nigdy Rajskiego mleczka nie jadłam, od 3 lat jestem na diecie i nigdy, ale to nigdy nie widziałam go w żadnym sklepie :galy:
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: gnieka »

Ja kupuję w Kauflandzie rajskie mleczko.polecam.przepyszne...wściekła jestem na tą firmę!!!
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: basiag »

U mnie w kauflandzie niestey rajskie mleczko jest juz bez klosa :/ , jedynie z klosem zostaly jeszcze galaretki mella i czekolady
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: Adrian »

Magda79 pisze:
Adrian pisze:Gorzka i mleczna w nowych opakowaniach nadal jest bezglutenowa, także jak na razie nie ma co robić dramatu :!:
nie lubię takich komentarzy :|
ja nie jem to co mnie obchodzi że tysiące innych ludzi stracą tanie, dobre, wszędzie dostępne słodycze :okulary2:

właśnie że jest dramat :okulary2:
goplana miała mnóstwo nadziewanych czekolad, w super smakach, były galaretki, żelki, landrynki, czy coś z tego jeszcze zostało ?
Chodziło mi o to, że jakaś czekolada zostaję, że nie wszystkie zostaną zlikwidowane. Lepiej zjeść czekoladę o innym smaku niż wcale...
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: Magda79 »

Adrian wiem o co ci chodziło ;)
generalnie to mnie nosi że tych słodyczy nie będzie
jakie czekolady nam pozostaną ? Takie z kłosem ?
Awatar użytkownika
KajaKR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: KajaKR »

Z tego co pamiętam to goplana pina colada, mojito oraz reszta z tej serii miały nadzienie z glutenem, a Stowarzyszenie robiło badania tylko czekoladzie i dlatego były kłosy. Czytałam o tym jakiś artykuł. Pomijam fakt, że świąteczne mikołaje i króliki z nadzieniem marcepanowym z dnia na dzień zrobiły się glutenowe, tak przynajmniej było napisane małym druczkiem na opakowaniu i to nie tak dawno... Więc najpierw niech ustabilizują swoją sytuację w zakładzie i nie robią zamieszania, ja się mogę powstrzymać od ich słodyczy, są inne, czasami nawet lepsze i przynajmniej bezpieczne :)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: Adrian »

Magda79 pisze:Adrian wiem o co ci chodziło ;)
generalnie to mnie nosi że tych słodyczy nie będzie
jakie czekolady nam pozostaną ? Takie z kłosem ?
Na nowych opakowaniach czekolad firmy Goplana, mleczna, gorzka i bakaliowa, nadal widnieje napis produkt bezglutenowy i znak przekreślonego kłosa.
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: sandyy »

Maja fajne nowe o smaku toffi i z kremem mleczno truskawkowym niestety ze sladowymi ilosciami :diabelek:
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: gnieka »

...i po rajski mleczku...jest w Kauflandzie z informacją o śladowych ilościach....a szkoda...dobre było :<
Ja dam radę,bo i tak unikam słodyczy,ale najbardziej szkoda mi dzieci,które nie dość,że wielu jeść nie mogą to jeszcze tania i łatwo dostępna goplana wprowadza gluten.
Pewnie jest masa innych słodyczy,tyle że problem polega w cenie.Oczywiście wszystko co gluten free musi kosmicznie kosztować!dla porównania w Londyńskim Tesco płatki owsiane czy muesli(batony,ciasta,ciastka,czekolady itp) z napisem gluten free kosztują grosze(nawet przeliczając na zł).Dlatego też polecam angielskie Tesco!jeżeli macie rodzinę lub znajomych w Anglii,to róbcie tam zakupy.Mam to szczęście,że moi znajomi i rodzina zawsze pamiętają o mnie:)
(gdzieś słyszałam,że taniej wychodzą zakupy za granicą+koszty przesyłki,niż te same artykuły w Pl-muszę to sprawdzić).
Awatar użytkownika
kasiqqq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: czw 06 wrz, 2012 16:07
Lokalizacja: Rabka

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: kasiqqq »

Dzisiaj znalazłam w Tesco, czyli są dostępne bezglutenowe czekolady z nowej serii :)

Obrazek

Obrazek
Obrazek
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: basiag »

O ile sie nie myle to te czekolady sa jeszcze w starej szacie graficznej, dlatego sa bezglutenowe, nowe opakowania z tylu maja nazwe firmy colian
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Magda79
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: pn 17 cze, 2013 15:12

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: Magda79 »

Z tego co pamiętam to goplana pina colada, mojito oraz reszta z tej serii miały nadzienie z glutenem, a Stowarzyszenie robiło badania tylko czekoladzie i dlatego były kłosy. Czytałam o tym jakiś artykuł
skąd ten artykuł ? Te smaki miały przekreślony kłos, pamiętam bo jej kupowałam, wszystkie nadziewane miały ten znaczek, jakoś nie chce mi się wierzyć że miały by mieć gluten raptem :okulary2:
Basia te mleczne z orzechami i rodzynkami sa chyba nowe - wcześniej nie było takich opakowań, dopiero teraz się pojawiają
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: basiag »

Jak pamietam te smaki jakos od wakacji wprowadzili, nie bede sie sprzeczac bo na 100% nie jestem pewna ;) nowe opakowania sa w formie poziomej jak by to mozna tak nazwac i napis goplana jest w takim jakby dymku a z tylu wlasnie dodatkowo Colian nazwa firmy chyba ze cos pokrecilam, to najmniej wazne, zeby byl klosik przekreslony to jest wazne :)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: Leeloo »

Oświadczenie producenta Goplany dotyczące produktów bezglutenowych:

http://www.celiakia.pl/oswiadczenie-pro ... utenowych/
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Jutrzenka Goplana

Post autor: gnieka »

Przeczytałam oświadczenie,ciekawe dlaczego zmienili rajskie mleczko na śladowe ilości,zamiast zostawić i tak już ciężko dostępne ptasie mleczko ze znakiem kłosa.
ech..smaka mam na nie i tyle..
ODPOWIEDZ