SM Mlekovita

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Miałąm przyjemność pracować w tym zakładzie co prawda bardzo dawno temu ale na czystość kładli szczególny nacisk.Po zakończeniu produkcji całą linię myło się gorącą bieżącą wodą z dodatkiem np.chloru i potem dokładnie się płukało.Cała hala produkcyjna była myta po każdej zmianie.Laborantka pobierała wymazy z różnych miejsc na linii produkcji i badano pod kątem czystości i czegoś tam jeszcze nie pamiętam dokładnie.Higiena przez pracowników też była dokładnie przestrzegana i często kontrolowana-pobierano nawet wymazy z dłoni ludzi którzy mieli bezpośredni kontakt z wytwarzanym produktem chociaż obowiązywały rękawiczki jednorazowe i maski.
Myślę że jeśli złożyli taką deklarację to warto im zaufać.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

sia pisze:Ucieszycie się ;)

wprowadzamy zmiany w składzie naszych produktów poprzez zmiane sygopu glukozowo-fruktozowego na cukier oraz zmianę skrobi modyfikowanej na skrobie natywną, która nie poddawana jest żadnym modyfikacjom. (...)
no nie wierzę!? zwrot w zdrową stronę, inaczej niż wszędzie do tej pory?
ucieszyłam się, niewątpliwie :).
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Wczoraj otrzymałam odpowiedź w sprawie badań Jogurtu Polskiego. Badanie przeprowadzało laboratorium Nuscana z Poznania. Wynik jest poniżej granicy wykrywalności.

Odnośnie mycia linii - rozmawiałam m.in. z firmą Zott na temat Jogobelli. Proces mycia i dezynfekowania linii jest wieloetapowy. W mleczarstwie nic się nie pyli, więc są w stanie domyć urządzenia. Owszem, zaniepokoiło mnie stwierdzenie, że mycie odbywa się w obiegu zamkniętym, ale też nie doczytałam nigdzie nic o problemach po spożyciu jogurtów Zotta. Pytałam o szczegóły, bo informacja, którą firma udostępnia, była dla mnie niejednoznaczna, a moje dziecko reaguje na dopuszczalną ilość glutenu w produktach bezglutenowych (20 ppm)
pozdrawiam, Magda
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Zmywarki też myją naczynia w obiegu zamkniętym...
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

dlatego ja wkładam naczynia po mące i mleku dokładnie spłukane, a przed użyciem wypłukuję chociażby z detergentów zmywarkowych :D
pozdrawiam, Magda
ODPOWIEDZ