Dr.Oetker

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KLAW »

Wczoraj otrzymałam maila od firmy BEZGLUTEN:

Dzień dobry,
Odnośnie Pani zapytania pragnę poinformować, że drożdże które używamy do produkcji naszego pieczywa nie są produkowane przez dr. Oetkera . Drożdże używane do produkcji posiadają badania potwierdzające ich bezglutenowość, zarówno firma dr. Oetkera potwierdza, że produkt który sprzedajemy czyli drożdże instant są bezglutenowe (w załączniku przesyłam oświadczenie).
Niestety nie posiadamy informacji na temat jakich drożdży używa firma Schaer i z pewnością takich informacji nie otrzymamy , gdyż stosowane surowce do produkcji są tajemnicą każdego producenta.

Serdecznie pozdrawiam,

Anna Suchenko

WAB "BEZGLUTEN" s.c.
Posądza 128, 32-104 Koniusza
T: +48 12 626 58 08
F: +48 12 637 74 89
M: +48 697 947 007
a.suchenko@bezgluten.pl
www.bezgluten.com


Pani pisze, że Oetker potwierdza bezglutenowość drożdży, tylko oświadczenie (podkreślam oświadczenie) wydane zostało 09.10.2012r. a oststnie nowości Oetker przekazał około 19 czerwca 2013r., więc myślę, że oświadczenie to jest poprostu nieważne.
Z maila można wnioskować że Bezgluten również używał tych drożdży do wypieku chleba! I co Wy na to???
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KLAW »

Przepraszam Bezgluten TYLKO sprzedaje drożdże Oetkera, na szczęście nie używa ich do wypieku swojego chleba, więc nie ma sie czym martwić!!!
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

I kolejna zmiana dr.oetkera tym razem pozytywna :) :

"Moje dziecko wymaga diety bezglutenowej. Proszę o informacje, które produkty nie zawierają glutenu?

Informacje umieszczone na produktach Dr. Oetkera są zgodne z obowiązującym prawem na terenie Rzeczypospolitej Polski.

Jeżeli w składnikach produktu znajduje się gluten wszyscy producenci w Polsce mają obowiązek umieszczenia takiej informacji na opakowaniu produktu. Niemniej jednak, przy produkcji niektórych naszych produktów używamy glutenu, natomiast zakłady produkcyjne nie są wyposażone w oddzielne linie produkcyjne.

Jednakże wychodząc naprzeciw naszym konsumentom, którzy na co dzień muszą przestrzegać diety bezglutenowej opracowano listę produktów, które nie zawierają glutenu w składzie. Jednak mogą one zawierać śladowe ilości wynikające z krzyżowego zanieczyszczenia. Są to następujące produkty: Aromaty, Cukier wanilinowy, Biszkopt-fix, Krem jogurtowy 3 minuty, Krem do tortów o smaku toffi, Masy śmietanowe, Przyprawa korzenna, Sernix, Soda oczyszczona, Śmietan-fix, Sernik CHOCO, Ciasta na zimno, Dekoracje z czekolady, Dekoracje z opłatka, Lukry gotowe, Pisaki cukrowe, Polewa lukrowa o smaku czekoladowym, Polewy gotowe, Posypki (z wyłączeniem Perełek cukrowych), Żelatyna-fix deserowa, Cukier żelujący, Kwas cytrynowy, Żelatyna, Żelatyna z bulionem i przyprawami, Żelfixy, Bita śmietana, Budynie klasyczne, Budynie ulubione, Desery świata, Galaretki owocowe, Sosy deserowe, Słodka Chwila Świat Pralin, Słodka Chwila Budyń, Słodka Chwila Czokolaadia, Słodka Chwila Kisiel, Słodka Chwila Kisiel z kawałkami owoców, Słodka Chwila Kisiel z kawałkami owoców z edycji specjalnej, Słodka Chwila Mleczny Ryż oraz Bajkowa Chwila Kisiel kolorek.

PONADTO, DO KRZYŻOWEGO ZANIECZYSZCZENIA NIE DO CHODZI PRZY PRODUKCJI DROŻDŻY INSTANT ORAZ PRODUKTÓW MLECZNYCH Z WYŁĄCZENIEM DELI KASZKA".

Link:http://www.oetker.pl/rady-i-ciekawostki/faq.html#faq-5

Żeby się upewnić czy rzeczywiście drożdże są bezpieczne wysłałem jeszcze raz do nich e-maile..i dostałem szybką odpowiedź:

"Szanowny Panie,
Informacja na temat Drożdży instant Dr. Oetkera jest w 100% prawidłowa.
W obecnej chwili trwa modyfikacja tekstu http://www.oetker.pl/rady-i-ciekawostki/faq.html
polegająca na wyłączeniu z tego opisu Drożdży instant i podaniu
informacji, iż jest to obecnie jedyny produkt, który nie może zostać
zanieczyszczony glutenem wynikającym z zanieczyszczeń krzyżowych.

Serdecznie pozdrawiamy w imieniu firmy Dr. Oetker

SERWIS KONSUMENTA"
Ostatnio zmieniony pt 28 cze, 2013 17:57 przez Adrian, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

To bardzo dobra wiadomość! :)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Dobrze, ze coś mnie drgnęło, żeby jeszcze raz wejść na ich stronę i do nich napisać. :)
ganika
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ganika »

Cieszę się, że drożdże możemy bezpiecznie używać. Ale zmartwiło mnie podejście, jakby nie było, dużej firmy, tj. informowanie o produktach nie zawierajacych glutenu w składzie bez informowania, że może dojść do zanieczyszczeń krzyżowych. Przed opublikowaniem na stronie internetowej tych swoich dyrdymałów mogli sie chwilę zastanowić.

Cos czuję, że informacja o drozdżach mogła się pojawić, jak się bezgluten z nimi skontaktował po pytaniach od kogoś z forum. Jedyny plus mają za to, że szybko odpowiadają.
cidero
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 02 lip, 2013 12:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cidero »

Czyli nie wolno Oetkera nic a nic spożywać ani stosować! :)
Wszystkim gorąco polecam transmisje w internecie w najlepszej jakości HD.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

cidero, można drożdże ;)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Taka informacja znajduje się na stronie Dr Oetkera:

Po weryfikacji naszych produktów uznano, że bez glutenu i śladowych ich ilości są następujące produkty:

· Aromaty w płynie

· Żelatyna 10 g, 20 g, 50 g

· Soda oczyszczona

· Kwas cytrynowy

· Barwniki w żelu

· Drożdże instant

· Produkty mleczne z wyłączeniem Deli Kaszka.
Ostatnio zmieniony pn 25 lis, 2013 14:03 przez AndziaMamusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Dobrze, że soda i żelatyna są bezpieczne. Do tej pory nie udało mi się znaleźć bezpiecznych innych firm
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Napisałam do nich, dostałam do 20 min linka do odpowiedzi, który znajduje się na ich stronie. Rozesłałam pisma do kilku firm. Trzeba aktualizowac., przypominać sie. A niech o nas pamiętaja. A co ;)
Ostatnio zmieniony pn 25 lis, 2013 14:16 przez AndziaMamusia, łącznie zmieniany 1 raz.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dr.Oetker

Post autor: Adrian »

Czy ich twaróg do sernika jest bezpieczny :?:
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Dr.Oetker

Post autor: Anula80 »

To z ich strony:

"Informacje umieszczone na produktach Dr. Oetkera są zgodne z obowiązującym prawem na terenie Rzeczypospolitej Polski.
Jeżeli w składnikach produktu znajduje się gluten wszyscy producenci w Polsce mają obowiązek umieszczenia takiej informacji na opakowaniu produktu. Niemniej jednak, przy produkcji niektórych naszych produktów używamy surowców zawierających gluten, natomiast zakłady produkcyjne nie są wyposażone w oddzielne linie produkcyjne.
Jednakże wychodząc naprzeciw naszym konsumentom, którzy na co dzień muszą przestrzegać diety bezglutenowej opracowano listę produktów, które nie zawierają glutenu w składzie. Jednak mogą one zawierać śladowe ilości wynikające z krzyżowego zanieczyszczenia:

Cukier wanilinowy,
Biszkopt-fix,
Krem jogurtowy 3 minuty,
Krem do tortów o smaku toffi
Masy śmietanowe,
Przyprawa korzenna,
Sernix,
Śmietan-fix,
Ciasta na zimno,
Dekoracje z opłatka,
Lukry gotowe,
Pisaki cukrowe i błyszczące
Lukry domowe,
Polewy gotowe,
Posypki (z wyłączeniem Perełek cukrowych i kolorowych),
Żelatyna-fix deserowa,
Cukier żelujący,
Żelatyna z bulionem i przyprawami,
Żelfixy,
Bita śmietana, (w tym waniliowa i light)
Budynie klasyczne,
Budynie ulubione,
Desery świata,
Galaretki owocowe,
Sosy deserowe,
Słodka Chwila Świat Pralin, Słodka Chwila Budyń, Słodka Chwila Czokolaadia, Słodka Chwila Kisiel, Słodka Chwila Kisiel z kawałkami owoców, Słodka Chwila Kisiel z kawałkami owoców z edycji specjalnej, Słodka Chwila Mleczny Ryż oraz Bajkowa Chwila Kisiel kolorek,
Kisiele,
Krem dekoracyjny biały.

Po weryfikacji naszych produktów uznano, że bez glutenu i śladowych ich ilości są następujące produkty:

Aromaty w płynie
Żelatyna 10 g, 20 g, 50 g
Soda oczyszczona
Kwas cytrynowy
Barwniki w żelu
Drożdże instant
Deser Paula.

W związku ze zmianami przepisów prawnych jesteśmy w trakcie modyfikacji większości naszych opakowań. Wobec tego na nowych opakowaniach systematycznie będą umieszczane informacje o zawartości śladowych ilości alergenów. Zmiany potrwają do grudnia 2014 roku, a to z kolei prowadzi do tego, że na rynku mogą istnieć opakowania w nowej i starej szacie graficznej, ze starym i nowym znakowaniem."
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Dr.Oetker

Post autor: Leeloo »

rzekłabym - BIEDNIE. jak na taki gigant spożywczy, naprawdę żałosne. chwała niebiosom, że chociaż te drożdże i żelatyna..
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Dr.Oetker

Post autor: Anula80 »

I soda - do pierniczków na przykład :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ