Lays

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Lays

Post autor: Leeloo »

Co do laysów- o smaku kurczaka w przeprawach, takie pomarańczowe, są też ok jeśli chodzi o skład i inne adnotacje.
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Lays

Post autor: kaczmi »

Ostatnio również miałem również w ręku Cheetosy tego samego producenta i w składzie nie było nic niepokojącego
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Lays

Post autor: salsamichal »

Jem często serowe i minionkowe hot dog :) skład ok i nic niepokojącego nie zauważyłem ale należy czytać składy bo ser
owe z czymś mają już w składzie mąkę pszenna
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
lalajla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 06 lut, 2016 06:36

Re: Lays

Post autor: lalajla »

Ja dla 2 dni temu jadłam laysy solone, bo większość os w necie pisała, że niby nie mają glutenu, jednak ja jakoś dzisiaj i wczoraj się źle czuję, nie jestem pewna czy to po nich, ale raczej tak bo ostatnio nie jadłam nic niepokojącego tylko same produkty bezglutenowe jak makarony firmy bezgluten czy veganskie albo warzywa i owoce, więc sądzę że laysy solone, jednak ten gluten mają! Radzę uważać....
cukier11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 26 paź, 2011 14:08
Lokalizacja: Śląsk

Re: Lays

Post autor: cukier11 »

jem solone i zielona cebulka i jest git:) ale tylko te dwa smaki:) i częściej jednak solone
dariarak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 04 sty, 2016 22:08

Re: Lays

Post autor: dariarak »

Chciałbym zapytać co sądzicie o nowych chipsach LAys scoops. SKład jest na stonie w podanym linku http://testujemyjedzenie.pl/lays-scoops ... -i-opinie/ Dzwoniłam do producenta to wymigał się od odpowiedzi, że wszelki skład i alergeny są na produkcie i jeśli nie ma wymienionych to trzeba zakładać, ze produkt jest od nich wolny. Co myślicie na ten temat? :)
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Lays

Post autor: pleomorfa »

Skrobia w składzie i wszystko jasne :). Z resztą ich wygląd i skład sugeruje, że połowa to mąka.
Choć zwykle na Lays'ach były wypisane rodzaje skrobi, a skoro nie ma to nie ma również, co ryzykować.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
dariarak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 04 sty, 2016 22:08

Re: Lays

Post autor: dariarak »

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli nowość Lays nie dla nas/
AlicjaLiliana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz 21 cze, 2015 21:15
Lokalizacja: Gdańsk

Odpowiedź od Lay's (Frito Lay/ Pepsico) z dnia 24.02.2016

Post autor: AlicjaLiliana »

Może to pomoże :)

"Szanowna Pani Joanno

Dziękujemy za kontakt w sprawie zawartości glutenu oraz znakowania w tym zakresie naszych produktów.
Nasze słone przekąski (m. in. chipsy ziemniaczane, chrupki, prażynki, krakersy, orzechy, paluszki, popcorn) znakowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie. Na opakowaniu każdego z produktów zawsze podajemy składniki alergenne lub powodujące nietolerancję. W przypadku zmiany receptury któregokolwiek z naszych produktów o dodatkowe składniki wznoszące gluten (np. owies, orkisz, żyto) informacja ta pojawi się na opakowaniu.
Składniki ze zbóż zawierających gluten takich jak pszenica, jęczmień są częstym składnikiem naszych wyrobów, zarówno chipsów jak i chrupek. Na podstawie obecnych przepisów, produkt bezglutenowy to ten, w którym zawartość glutenu nie przekracza 20 mg/kg produktu gotowego do spożycia. Każdy produkt, również w ramach jednej marki, może mieć inny skład i w związku z tym inne oznakowanie. Jeżeli na opakowaniu konkretnego produktu nie ma informacji o glutenie, to znaczy, że nie ma w nim dodanych składników wnoszących gluten i nie ma powodu jego znakowania.
W zakładach, w których produkowane są nasze przekąski, posiadamy systemy oraz procedury czyszczenia linii, których zadaniem jest eliminowanie ryzyka przeniesienia jakichkolwiek zanieczyszczeń z innych produktów.
Bezpieczeństwo naszych konsumentów jest jednym z najwyższych priorytetów działalności Naszej firmy. Dlatego też zachęcamy do czytania etykiet na produktach, gdyż receptura produktu może ulec zmianie, a na opakowaniu znajduje się najbardziej aktualna informacja o zastosowanych składnikach, w tym tych zawierających gluten. Dotyczy to zarówno słonych przekąsek, jak również napojów z rodziny Pepsico.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 801 102 060 bądź mailowy na adres konsument@pepsico.com.

Z poważaniem,
Serwis Konsumencki Frito Lay"
Awatar użytkownika
KajaKR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw 25 lip, 2013 16:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Lays

Post autor: KajaKR »

Czyli odpowiedź taka jak zwykle :) Nie mogą wymienić konkretnie co nie zawiera glutenu? albo co na 100% zawiera? Na żadnych chipsach nie jest napisana informacja o alergenach, a wątpie by te z tysiącem przypraw i aromatów były bezpieczne. Pomijając fakt, że czytając forum nie trafiłam na wypowiedź osoby, która je każdy rodzaj laysów i dobrze się po nich czuje...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Lays

Post autor: Anula80 »

My jemy tylko solone.
Wydaje mi się, że na innych widziałam info o śladowych ilościach, a nawet w składzie. Przy okazji spojrzę
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Lays

Post autor: Leeloo »

Ostre chilli i Kurczak w przyprawach były jeszcze w zeszłym roku bez adnotacji
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Re: Lays

Post autor: darciak90 »

Z tego co kojarzę to na Laysach zielona cebulka i fromage nie ma nic napisane o glutenie. Wychodziło, że są ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Lays

Post autor: Leeloo »

Daria dobrze prawi :)
Png
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 27 gru, 2016 09:24

Re: Lays

Post autor: Png »

Często napotykam się na tekst typu w składzie jest skrobia więc nie wolno. Ale np skrobia ziemniaczana jest ok, jaka jeszcze skrobia jest dozwolona?
ODPOWIEDZ