Winiary

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

Post autor: pariko »

a czemu sama chcesz robić majonez? przecież kielecki jest spox. jem codziennie! bo smaruje nim kanapki i :D wszystko jest oki :) zero biegunek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

pariko pisze:a czemu sama chcesz robić majonez? przecież kielecki jest spox.
ale nawet Kielecki wciąż ma całą masę składników, których jednak warto unikać.
a domowy majonez to tylko żółtko, sól, pieprz i olej albo oliwa - w dodatku można wybrać olej/oliwę, które są o wiele zdrowsze, niż te w przemysłowych majonezach.
o satysfakcji ze zrobienia domowego majonezu nie wspominając :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

Post autor: pariko »

Witam,

Dziekuje za wiadomosc. W odpowiedzi na Pani pytanie z przykroscia informuje, ze na chwile obecna nie posiadamy odpowiednich badan, dzieki którym moglibysmy deklarowac na etykietach, ze produkty Winiary sa produktami bezglutenowymi.

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka
Serwis WINIARY
www.winiary.pl
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Bardzo śmieszne :) To niech zrobią ;)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Winiary nigdy nie były dla mnie wiarygodne. Kilka razy też do nich pisałam i odnoszę wrażenie że oni nie chcą mieć jakiegoś tam zamieszania z produktami bg, nie chcą się w to bawić. Nie wiem czy jest sens ich namawiać.
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

Post autor: pariko »

ja nic od nich nie kupuję ...są daleko za murzynami więc skoro tak to niech tam zostaną...
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Do tej pory używałam majonezu Winiar. Jaki polecacie zamiast tego?
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Jeśli mnie pamięć nie myli, to będzie dobry Kielecki.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

W wykazie produktów bezglutenowych są dwa majonezy Roleski- stołowy i tradycyjny, ze znakiem przekreślonego kłosa.
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Z roleskiego miałam tylko musztardę ale jeśli majonezy ww mają przekreślony kłoś to super.
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

kupiłam musztardę francuską z Roleski i znalazłam wśród ziarenek gorczycy ziarno jęczmienia razem z plewką :( nie kupię już Roleskiego - obraziłam się <:>>
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

o.O lepiej im to zgłoś zamiast sie obrazac:), zapobiegniemy kolejnych wpadek... ja jem tony ich musztardy i jestem mega zadowolona
Firma Roleski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 13 paź, 2011 14:15
Lokalizacja: Zbylitowska Góra

do p. BeatyS

Post autor: Firma Roleski »

Szanowna Pani,

w nawiązaniu do wpisu dotyczącego zakupionej przez Panią „Musztardy Francuskiej” prosimy uprzejmie o bezpośredni kontakt z naszą firmą w celu wyjaśnienia tego zdarzenia. Będziemy również wdzięczni za przesłanie do nas ww. produktu, żebyśmy mogli go poddać stosownym badaniom laboratoryjnym. "Musztarda Francuska" Firmy Roleski jest produkowana z najwyższej jakości gorczycy, należącej do klasy extra czyli takiej, w której poziom czystości ziarna wynosi 99,9%. Opisany przez Panią przypadek jest pierwszym tego rodzaju zgłoszeniem, dlatego chcielibyśmy bezzwłocznego zbadać całą sprawę i wyjaśnić ją m.in. z dostawcą surowca czyli gorczycy. Pragniemy również przeprosić Panią za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji.

Jednocześnie chcielibyśmy dodać, że we wrześniu br. "Musztarda Francuska" Firmy Roleski została przebadania w Zakładzie Mikrobiologii i Immunologii Klinicznej Centrum Zdrowia Dziecka pod kątem obecności glutenu a otrzymane przez nas w dn. 09.09.2011r wyniki badań wykazały, że w przebadanych produktach glutenu nie wykryto. Co ważne, wysłane do badania produkty pochodziły z naszego magazynu wyrobów gotowych a więc były identyczne z tymi, które są dostępne na półkach sklepowych. Wyniki badań przesłaliśmy m.in. do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej, które na ich podstawie a także w oparciu o audyt naszego zakładu, w tym linii produkcyjnych, przeprowadzony przez przedstawiciela Stowarzyszenia przyznało "Musztardzie Francuskiej" certyfikat „Przekreślonego Kłosa”.



Z poważaniem

Monika Marszycka
Manager ds. komunikacji
Firma Roleski Sp. J.
md573
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: ndz 16 lut, 2014 20:29
Lokalizacja: Mielec

Re: Winiary

Post autor: md573 »

Na stronie internetowej firmy Winiary znalazłam taką informację : "NASZE DESERY SĄ BEZGLUTENOWE.Dbamy o czystość naszych linii produkcyjnych. Możesz być pewny, że produkowane przez nas desery: budynie, galaretki i kisiele są idealną propozycją dla osób, które powinny eliminować ze swojej diety gluten."
https://www.winiary.pl/dbamy/w-trosce-o-diete.html
Awatar użytkownika
pola13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw 02 lut, 2017 12:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Winiary

Post autor: pola13 »

No właśnie jestem ciekawa jak jest z tymi produktami Winiary. Na galaretkach pojawił sie napis bezglutenowy ale czy ktos pisał moze do nich jak to faktycznie wyglada...?
ODPOWIEDZ