Lody Koral

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Lody Koral

Post autor: noodle »

Napisałam do producenta Lodów Koral, odpowiedź przyszła bardzo szybko. Oto, co odpisali:

Informujemy, że lody – bez dodatków, wyprodukowane w naszej firmie nie zawierają glutenu (np. wodne, sorbety, śmietankowe), są to Świderek, Smykuś, Jocker.

Natomiast mogą zawierać gluten dodatki do lodów typu: biszkopty, wafelki, rożki waflowe, a także lody kawowe {zawierające w swym składzie kawę zbożową lub ekstrakt kawy zbożowej [skład: jęczmień, żyto}], dlatego tych lodów nie należy spożywać.


Więcej informacji od producentów znajdziecie na moim blogu ;)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

Czy ktoś spożywał lody tej firmy?i jak jest z tymi w pudelkach?
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Agata23 pisze:Czy ktoś spożywał lody tej firmy?i jak jest z tymi w pudelkach?
Chyba wiadomość od firmy jest wiążąca (patrz powyżej). Trzeba czytać skład, to jest najważniejsze.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

Tak wiem że czytanie składu jest podstawą ale czasami jest też tak że produkt jest podany jako bezglutenowy,a osoba po zjedzeniu go ma objawy takie jak po zjedzeniu czegoś z glutenem,stąd moje pytanie.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Agata23 pisze:Tak wiem że czytanie składu jest podstawą ale czasami jest też tak że produkt jest podany jako bezglutenowy,a osoba po zjedzeniu go ma objawy takie jak po zjedzeniu czegoś z glutenem,stąd moje pytanie.
Syrop glukozowo-fruktozowy z pszenicy? Według polskich przepisów jest bezglutenowy, ale według mojego brzucha - działa przynajmniej tak samo zajadle jak gluten.
Ale są celiacze brzuchy, na które taki syrop nie działa.
Podejrzewam, że to jest kwestia osobnej nietolerancji pszenicy i wszystkiego, co z niej pochodzi (skrobia pszenna bezglutenowa i tym podobne dziwactwa), a nie tylko glutenu.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Kierując się informacją zamieszczona wyżej od firmy koral kupiłam dziś córce loda świderek.
Skład przeczytałam dopiero w domu i okazuje się że zamieszczono napis że może zawierać śladowe ilości glutenu.
I komu teraz wierzyć-opakowaniu czy deklaracji producenta?????
Paranoja jakaś-co innego piszą a co innego mówią.
Najgorsze jest to że córa chodzi niepocieszona bo miała taki smak na tego loda a ja kazałam go oddać tacie....ech ....
elzak3
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 89
Rejestracja: ndz 02 gru, 2012 09:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: elzak3 »

U mnie w domu goszcza tylko lody grycaan bo sa bezglutenowe. Teraz maja tez male porcje w pudeleczkach z lyzeczka.
zbyszek1904
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt 04 gru, 2012 17:15
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: zbyszek1904 »

Ja ostatnio kupiłam w Biedronce Lody DAREK-Mlekovity bardzo dobre (4,99zł )są czekoladowe,śmietankowe i truskawkowe. Skład jest Ok. :)
Rodzic: Ewelina i Zbyszek
ODPOWIEDZ