Bacówka Towary Tradycyjne

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

dent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt 24 sty, 2014 16:39

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: dent »

Dzisiaj byłem w Tesco Kapelanka w Krakowie i oprócz "Zagryzków Biesiadnych" z oznaczeniem jako bezglutenowe i glutenem w składzie w takiej samej sytuacji są również trzy inne produkty Bacówki: "Kiełbasa Harnaś", "Kark Bucny z Komóry" i "Bocuś Bacowski" - mają znak przekreślonego kłosa, napis "bez glutenu" oraz wśród alergenów jest wymieniony gluten. Wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam...
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: alva_alva »

noodle pisze:Dostałam od nich informację:

[Znak „bez glutenu” pojawił się po przeprowadzeniu badań w certyfikowanym, międzynarodowym laboratorium. Kolejne badania, dotyczące wcześniej sprawdzonych produktów, zostały już zlecone, czekamy na wyniki analiz. Jak tylko je otrzymam, co może chwilę potrwać ze względu na dość napięty harmonogram działań w ww laboratorium, obiecuję się nimi z Panią podzielić.[/i]

Dodałam ją również na blogu :)
Co są w ogóle jakieś za dyrdymały o " certfyfikowanym, międzynarodowym labolatorium"? A skan tych badań ci przysłali Noodle?
Zapewne nie. Po co komuś międzynarodowe badania, skoro można przystąpić do współpracy ze Stowarzyszeniem, które istnieje w Polsce , a z którym nie współpracują niestety do końca.
Może wypowie się ktoś z Władz Stowarzyszenia jak sprawa wygląda na chwilę obecną. Z info uzyskanych od Stowarzyszenia na początku stycznia, wynika, że nie ma w tym zakładzie przynajmniej na chwilę obecną warunków zapewniających pewną bezglutenowość ich produktów, co potwierdza się nie tylko w objawach niektórych ludzi z forum, ale także nieścisłościach wypisywanych na opakowaniach.
pawel879
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 21:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: pawel879 »

Z tymi badaniami to trochę pic na wode. Jakoś w 100% nie wieżę w ich zapewnienia. Ale od czasu do czasu jem ich szynkę naturalną jakoś najbardziej wzbudza moje zaufanie bo jest wędzona w całości jak to szynka zresztą, bo jakoś do kiełbasy czy parówek to nie mam przekonania. Chodzi mi o to żę przy szynce jest mniejsze ryzyko skażenia niż przy kiełbasie.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: noodle »

alva_alva, nie dostałam od nich jeszcze żadnych wyników. Czekam na nie cierpliwie. Póki co nie jem ich produktów.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: alva_alva »

Napisałam maila w poniedziałek z prośbą o wysłanie listy produktów bg oraz o skany badań do każdego z tych produktów.Także cisza do dziś. Zaznaczyłam w mailu opcję potwierdzenia otrzymania wiadomości i potwierdzenie do mnie nie doszło. Widać, nawet nie stać kogoś na uczciwe odesłanie mi potwierdzenia odczytania maila.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: alva_alva »

Dostałam dosyć lakoniczną odpowiedz, że mają na liście 52 produkty bezglutenowe i badają je w bliżej nieokreślonych certyfikowanych laboratoriach międzynarodowych, cokolwiek by to miało znaczyć. Wysłałam kolejnego maila z prośbą o skany badań, cisza.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: noodle »

Dostałam informację od firmy "Bacówka". Wysłali mi 8 wyników badań przeprowadzonych przez Laboratorium Badawcze TUV Rheinland Polska w Wieliczce.
„Przesyłam w załączeniu pierwszą partię wyników potwierdzających brak glutenu w naszych produktach (norma do 20 mg/kg). Kolejne badania zostały zlecone, obiecuję przesłać wyniki” - napisała mi manager firmy „Bacówka".

Szczegóły zamieściłam tutaj: http://bezglutenowy.blog.pl/2014/03/03/ ... iki-badan/
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
pawel879
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 21:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: pawel879 »

No to co raczej można jeść.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: noodle »

Te produkty, o których pisałam na blogu, jadłabym bez obaw.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Majka1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw 29 sie, 2013 19:34
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: Majka1234 »

Zastanawia mnie jedna rzecz, nie wiem jak w innych miastach ale w Rzeszowie w Bacówce wędliny bg są krojone na tej samej maszynie co te z glutenem, a to moim zdaniem psuje całą robote.. co myślicie?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8111
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: Leeloo »

tak owszem, to 'psuje całą robotę', nalezy to jak najszybciej zgłosić.
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: salsamichal »

ulotka bacowki z stoiska w zakopiace w krakowie
Obrazek
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
Awatar użytkownika
NaTatrzańskiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 14:45

Re: Bacówka Towary Tradycyjne

Post autor: NaTatrzańskiej »

W Bacówce w Zakopiance w Krakowie Panie zalecają, aby brać w całości w opakowaniu, aby ich nie zanieczyścić. I tak też robię. Są pyszne i naturalne :)
ODPOWIEDZ