Zakład Masarski ZYCHOWICZ

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Singerka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: czw 22 mar, 2012 11:07
Lokalizacja: Kielce

Zakład Masarski ZYCHOWICZ

Post autor: Singerka »

Mam do Was takie pytanie, nasz rodzimy zakład masarski ZYCHOWICZ deklaruje, że jego wyroby są bezglutenowe. Widziałam certyfikaty wędlin badanych w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i informację że nie zawierają glutenu. Niestety nie są one paczkowane, tzn pierwotnie są ale folie są rozcinane i wędlina trafia do lady. Napisałam do nich że to zaprzecza bezglutenowości, że tak nie może być by bezglutenową wędlinę kroić na tej samej krajalnicy co inne wędliny. Oto co mi odpisali:

Dzień dobry,
Pani Agato, w imieniu Zakładu Masarskiego Zychowicz bardzo dziękujemy za cenną uwagę,
Cieszymy się, że ona padła. Zgodnie z definicją produktu bezglutenowego, produkt oznaczony tę nazwą może posiadać zawartość glutenu w stężeniu do 20 ppm, zatem śladowe zanieczyszczenia krajalnicy glutenem produktów, które zawierają minimalne ilości tego składnika nie powinny być znaczące w myśl definicji produktu bezglutenowego.

Dodatkowo jeśli odwiedza Pani nasze sklepy to oczywiście może Pani poprosić o wcześniejsze wydezynfekowanie krajalnicy.

Technolog - Konrad Zychowicz

Co o tym myślicie? Mam sklep pod nosem, wędliny pyszne. Myślicie że córka może je jeść? Ma alergię na gluten.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Zakład Masarski ZYCHOWICZ

Post autor: pleomorfa »

Przyznam się szczerze, że nie do końca wiem jak wyglądają restrykcje przy alergii na gluten, pewnie są ciut mniejsze niż przy celiakii.
Natomiast firma jest dla mnie o tyle mało poważna, że facet sugeruje, że NA PEWNO ilość glutenu po przejechaniu na krajalnicy nie przekracza 20ppm...pytanie tylko skąd niby ma to wiedzieć, bo wątpię, żeby robili powtórne badania po krojeniu.

Zastanawiam się jak by ta dezynfekcja krajalnicy wyglądała, bo jeżeliby ją gruntownie czyścili przed krojeniem Twojej wędliny, świeżo wyciągniętej z opakowania...to powiem byłoby to niezłe poświęcenie :D
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ