Bezgluten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

kabran pisze:
Patka pisze:ile kupujecie opakowań chleba i jak je przechowujecie i jak szybko (mniej więcej zjadacie)
13-15 sztuk. Jem raczej dużo chleba, więc starcza na ok. 1,5 miesiąca.
Dokładnie tak jak u mnie :]
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

Ja dla dwójki dzieciaków zamawiam na miesiąc 12 bochenków. Mrożę i wyjmuję po jednym do lodówki.
Asia
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ja przechowuje w szafce w zamrażalce i w lodówce, wszędzie gdzie znajdę miejsce :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Ja zamawiam do 12, bo tyle mi się mieści w 1 szufladzie zamrażalnika (z zasady całą jedną zapycham chlebem). Nigdy nie rozmrażam całych opakowań - skoro chleb jest krojony, to wyciągam sobie opakowanie, otwieram, wyjmuję tyle kromek, ile w danej chwili potrzeba, a otwarte opakowanie z resztą kromek chowam z powrotem do zamrażalnika. Można takie otwarte opakowanie schować do zamrażalnika w dodatkowej torebce foliowej, jak ktoś się boi, że mu za bardzo wyschnie, ale ja opakowanie zjadam zwykle w 3-4 dni, i w takim czasie wyschnąć nie zdąża ;)
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Przeważnie kupuję 4 albo 5 małych chlebków np. Bezglutenu i to mi wystarcza na miesiąc - dwa (jem równolegle styropian). Cztery idą do zamrażalnika (tyle wchodzi) , a aktualnie jedzony do plastikowego pudełka w lodówce.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

kabran pisze:Kiedyś, jak miałam więcej czasu i byłam bardziej "nawiedzona" ;) , każdy chleb rozpakowywałam, porcjowałam (tak po pół bochenka) i mroziłam w zamrażarce
ja kiedyś porcjowałam chlebek po 3-kromki i chowałam tak do zamrażalnika :) :D
W tej chwili zamrażam cały bochenek i wyciągam tyle kromek ile córka zje. Zamrożone wkładam do tostera, lub odparowuję.
Awatar użytkownika
izaA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 sty, 2008 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: izaA »

Zuzia jest na diecie od dwóch miesięcy, pieczony przeze mnie chleb jej nie smakuje - mówi, że śmierdzi drożdżami :okulary2: za to pokochała chleb powszedni bezglutenu. Mówi, że to nareszcie chleb, który smakuje jak chleb. Ja zamrażam od razu wszystko, co zamówiłam w paczce i wyjmuję tylko tyle kromek, ile zja na raz. Do szkoły robię kanapkę z zamrożonych kromek, zanim ją zje - chleb się rozmraża i jest świeżutki. Podobnie robię z bułkami farmerskimi dla rodzeństwa Zuzi...kroję zamrożoną bułkę na pół i robię kanapkę. W szkole mają świeżutkie pieczywko.
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Ja kupuję 9-10 chlebów na ok 1,5 miesiąca i przechowuję w szafce przy oknie, a dopiero po otwarciu zamrażam. Zazwyczaj wieczorem wyjmuję tyle kromek ile zjem następnego dnia. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Zamawiałam początkowo koło 10-13 chlebów na 2 miesiące.
Teraz jem go znacznie mniej i na 2 miesiące zamawiam koło 6-7.

Przechowuję w piwnicy, ciemnej, chłodnej (spożywczej). W kartonie w którym była przesyłka. Odpukać, ale do tej pory nic mi nie splesniało - ani pizze, ani chleby, ani bułka tarta, ani mąki. Wszystko jest ok.

Do jedzenia wyciągam bochenk do kuchni i trzymam w chlebaku w dodatkowym worku. Chleb mam na jakieś 5-6 dni. Nic się z nim w chlebaku nie dzieje. Może kilka kromek mi "zarosło", ale to trzymanych ponad tydzień w tym chlebaku (zdarzyło się, że zapomniałam, że tam coś jeszcze mam po prostu...)

Mam w zamrażarce 1 czy 2 bochenki "na czrną godzinę" - trafiły tam chwilę przed upływem ich terminu wazności, bo nie byłam w stanie "przejeść" całego zamówienia ;) Nie wiem, czy będą zdatne do użycia jeszcze ;) Przy sprzątaniu zamrażarki się okaże ;)
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
LittleAngel:-)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob 26 sty, 2008 22:26
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: LittleAngel:-) »

W piątek dostałam kolejna paczkę z firmy Bezgluten, i po raz kolejny wszystko OK !!! po raz pierwszy zamówiłam chlebek razowy do upieczenia, jak go wyrabiałam to byłam przekonana że nic z tego nie wyjdzie, urabiał się bardzo ciężko, ... ale ku mojemu zaskoczeniu pięknie wyrósł ciesząc moje oczy a jeszcze bardziej głodną bużkę mojego synka ... godny polecenia wyrób .... jak zreszta wiekszość produktów tej firmy :-)

Ja wypiekam chlebek sama korzystając z tzw. maszyny do chleba, czasem tylko kupuję produkty gotowe i to tylko po to żeby troche domienic samak mojemu smykowi ... jeden chlebek wystarcza na 3-4-5 dni, najpierw przechowuję go owiniętego w ściereczkę w torebce foliowej w chlebaku, a po 2 dniach wkładam do lodówki ... tak zapobiegawczo ... poczatkowo synek je chlebek bez odświeżania bo jest OK, a potem lekko go odświeżam przy pomocy parowara ... tak więc od pierwszej do ostatniej kromeczki jest bardzo smaczny :-)
mama Bezglutka - diagnoza - listopad 2007,
również mama na diecie bg, tata na diecie bg...
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Może zaciekawi Was nowa oferta Bezglutenu!
Szanowni Państwo,
Miło nam poinformować, że nasza oferta poszerzyła się o kolejne nowe produkty hiszpańskiej firmy SANAVI. Produkty z jej niskobiałkowej linii HARIFEN są dostępne w naszym sklepie internetowym. A są to m.in.:
- niskobiałkowy napój mleczny LP-Drink
- ryż niskobiałkowy PKU
- niskobiałkowy makaron spaghetti PKU
- niskobiałkowe ciasteczka z nadzieniem truskawkowym PKU
- niskobiałkowe ciasteczka waniliowe PKU
- niskobiałkowe biszkopty karmelowe PKU
- niskobiałkowe ciasteczka kakaowe z białą czekoladą PKU
Produkty firmy SANAVI 'HARIFEN' cieszą się na rynku światowym dużym uznaniem, a cechuje je wyśmienity smak i znakomita jakość.
Poza tym Bezgluten wprowadził wreszcie proszek do pieczenia w praktycznym opakowaniu i Landrynki czekoladowe-pychotka już zjadłam. ;(
alap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: alap »

Dostałam dziś paczkę z Bezglutenu. Wszystko jak zwykle w porządku. Zamówiłam między innymi ketchup bezglutenowy o smaku barbecue - jest PRZEPYSZNY. To jest u nich nowość. jest bez glutenu, bez laktozy i bez cholesterolu. Są jeszcze inne smaki, mam nadzieję że będą tak samo pyszne jak ten, który kupiłam. No i oczywiście doszły moje ukochane pierniczki w czekoladzie z nadzieniem owocowym i jasne puchatki....mniam mniam - kocham te ciastka.
matheza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr 23 sie, 2006 13:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: matheza »

Czy ktoś z was ma doświadczenie z odgrzewaniem garmażerki Bezglutenu w mikrofalówce? Na jak długo i na jaką temparatrę wstawić krokiety?
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

2 minutki=> 800w w zamkniętym opakowaniu plastikowym;) smacznego!
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Zajrzałam dzisiaj na stronę Bezglutenu, a tam 12 rodzajów pieczywa bez mleka, jajek i co najważniejsze skrobi pszennej. Muszę się przyznać, że łza mi się w oku zakręciła, bo jak na razie miałam do wyboru jeden chleb. Podziękowania dla Bezglutenu <roza>. Jako pierwsi wprowadzili tyle pieczywa bez skrobi pszennej, mam nadzieję, że będzie dalszy ciąg tych produktów.
Obrazek
ODPOWIEDZ