Balviten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Ja kupuję produkty tej firmy w sklepie i nie dostaję gratisów:(
Chyba musze je zamiawiać internetowo;)
Awatar użytkownika
pogar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt 30 paź, 2007 13:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pogar »

tak internetowo, tyle ze wiadomo iz tylko wieksza ilosc sie oplaca (aby koszty dostawy pokryly przynajmnije marze sklepu).
--
Pogar
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

A ja polecam ciasto francuskie.
Zrobiłam z niego rożki z brzoskwiniami, paluszki z grubą solą i ciasteczka z cukrem... nie sądziłam że wyjdą takie pyszności :P
Obrazek
Awatar użytkownika
hubabuba80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 25 lis, 2007 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: hubabuba80 »

Nooooo.... CIASTO FRANCUSKIE - super pomysł.
Ja zrobiłem z brzoskwiniami i jabłkiem trochę nieeleganckie :D, bo różne dziwne kształty mi wyszły, ale w domu wszyscy się zajadali - nawet Teściowa :564:
... w życiu piękne są tylko chwile ....
Awatar użytkownika
pogar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt 30 paź, 2007 13:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pogar »

chyba nikt o tym nie pisal:
Szanowni Państwo,

informujemy, iż nasza oferta poszerzyła się o bardzo smaczne i mieciutkie drożdżówki bezglutenowe oraz niskobiałkowe PKU. Drożdżówki bezglutenowe oferujemy z nadzieniem: wiśniowym, truskawkowym i jabłkowym, natomiast drożdżówki niskobiałkowe z nadzieniem: brzoskwiniowym, jabłkowym i ananasowym. Każda drożdżówka pakowana jest po jednej sztuce. Pozdrawiamy i zapraszamy do naszego sklepu,

Szanowni Państwo informujemy , ze od 18.04.08 r dostepne są w sprzedaży bardzo miękkie i smaczne Kajzerki bezglutenowe i Kajzerki bezglutenowe niskobiałkowe PKU. Bułki te pakowane są po 4 sztuki. Mozna produkt ten spożywać swieży lub odpiekać. Sposób odpiekania: zanurzyć bułkę w wodzie i natychmiast wstawić do piekarnika rozgrzanego de temp 250 C na 3 minuty.
pozdrawiam
--
Pogar
Awatar użytkownika
hubabuba80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 25 lis, 2007 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: hubabuba80 »

Drożdżowkę już jadłem (truskawkową) i powiem że naprawdę SUUUPER :P P O L E C A M .
Powiadasz KAJZERKI ???

Chyba będę musiał szybciej zamówic :D
... w życiu piękne są tylko chwile ....
Awatar użytkownika
mlobko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 27 sty, 2008 19:38
Lokalizacja: Płońsk

drożdżówki Balviten

Post autor: mlobko »

Drożdżówki mój syn już jadł - bardzo mu smakowały. Z kajzerkami trochę marudził, ale on tak zawsze ;) więc też mu smakowały. Generalnie dobre żarcie.
Awatar użytkownika
pogar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt 30 paź, 2007 13:04
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pogar »

znow dostalem info:
"Szanowni Państwo ,

informujemy, iz oferta nasza poszerzyła sie o nastepujace produkty:

Produkty bezglutenowe:

Paluszki z sezamem bezglutenowe

Paluszki z makiem bezglutenowe

Paluszki z solą bezglutenowe

Produkty bezglutenowe niskobiałkowe PKU:

Paluszki z solą bezglutenowe niskobiałkowe PKU

Zastepnik sera ziolowy bezglutenowy niskobiałkowy PKU

Pudding waniliowy i czekoladowy PKU

Mleczko do kawy bezglutenowe PKU

Bita śmietana Spray bezglutenowa PKU

Smietanka bezglutenowa PKU



Zapraszamy do naszego sklepu

Pozdrawiamy,

Balviten
"

:-)
--
Pogar
Lila
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: czw 14 wrz, 2006 11:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Lila »

U nas Balviten zaliczył wpadkę. Otworzony wczoraj chleb, bodajże jasny miał tak wstrętny zapach i ohydny kwaśny smak (córka nieopatrznie ugryzła kawałek i zaraz wypluła), że nie nadawał się do spożycia. Datę ważności miał do 4 czerwca. Sprawdziłam resztę i plamy pleśni znalazłam na chlebie codziennym (do 26 czerwca ważność). Mam jeszcze parę chlebów w zapasie i zastanawiam się co będzie jak je będę kolejno otwierać, czy jeszcze natrafię na jakąś "niespodziankę". Napisałam mail do firmy. Zobaczymy co odpowiedzą. Przy okazji chciałam sie zapytać czy może ktoś z was też miał taki przypadek z chlebem Balvitenu czy innym pieczywkiem?

[ Dodano: Pią 16 Maj, 2008 12:04 ]
Hmmm, reakcja była błyskawiczna. Firma zadzwoniła do mnie już po kilku minutach od wysłania maila, tyle że akurat nie mogłam odebrać telefonu i ponownie zadzwonili parę minut temu. Miła Pani zaproponowała mi całkowitą wymianę tego co mi pozostało z pieczywa, a pozostało ok. 10-12 opakowań lub przy następnym zamówieniu przesyłkę gratis tego co nie nadawało się do zjedzenia i ewentualnie tego co jeszcze po otwarciu okaże się niezjadliwe. Przystałam na tę drugą propozycję, bo dziś rano bułki okazały się dobre, a wieczorem będziemy testować kolejne opakowanie chleba. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
Mama trzynastoletniej Liwii, chorej na cukrzycę i celiakię.
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

Nie podobają mi się te ich wpadki, ciągle coś nowego wychodzi. Fajnie, że reagują szybko i poczuwają się do rekompensaty, ale jakość ich produktów (chlebków) zaczyna dla mnie być coraz bardziej wątpliwa. Ciekawe czy inne firmy tych wpadek nie mają czy poprostu nikt o nich nie wspomina <mmm>
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Lila pisze:U nas Balviten zaliczył wpadkę.
U mnie też, chociaż zupełnie innego typu. Zamówiona mąka (1,5 kg), zupełnie niezabezpieczona, doszła do mnie w stanie hmmm... totalnego rozproszenia po paczce. Wystarczyło zapakować ją w dodatkową torebkę foliową, a dzięki bezmyślności pakowaczy mąka powędrowała do kosza na śmieci, a wszystkie opakowania chleba musiałam umyć pod kranem. :okulary2: Nieoczekiwana korzyść z hermetycznego zamknięcia chleba.... ;)
Joanna pisze:Ciekawe czy inne firmy tych wpadek nie mają czy po prostu nikt o nich nie wspomina <mmm>
Ja żadnej wpadki nie zanotowałam. Poza masakrycznie długim czasem oczekiwania na paczki z Glutenexu. Zrezygnowałam z tej firmy, bo jakość stanowczo nie rekompensowała tych komplikacji.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
hubabuba80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 25 lis, 2007 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: hubabuba80 »

Wpadki zalicza każdy, a że Balviten jest na rynku od niedawna to każdy ich bacznie obserwuje z większą lub mniejszą nieufnością.
Ja im zaufałem od poczatku (czyli od stycznia tego roku) i jak na razie się nie zawiodłem :D .
Wczesniej kupowałem w Bezglutenie i podobną sytuację jak "Lila" miałem z dwa razy z Kołaczem razowym - nie robiłem z tego afery
"Joanna" co do jakości to będę ich bronił - wprowadzają nowości (bułki "Jaśki", ostanio drożdżówki, kajzerki i PALUSZKI :564: )
i uważam, że jakościowo i "smakowo" Balviten jest najlepszy na rynku.
Ostatnio zmieniony pn 19 maja, 2008 20:35 przez hubabuba80, łącznie zmieniany 1 raz.
... w życiu piękne są tylko chwile ....
Lila
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: czw 14 wrz, 2006 11:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Lila »

Moja informacja o problemach z pieczywem nie miała na celu zniechęcanie nikogo do Balvitenu. Niemniej jednak przez dwa lata prawie kupowalyśmy pieczywo w Bezglutenie, tak samo przechowywałyśmy i wszystko było ok. Nie chcę tutaj twierdzić, że Balviten jest be, a Bezgluten cacy. Po prostu stwierdziłam fakt. Co w naszym przypadku niczego nie zmienia. Firma przeprosiła, a my nadal będziemy kupować pieczywo z Balvitenu, bo córce po prostu bardziej smakuje.
Mama trzynastoletniej Liwii, chorej na cukrzycę i celiakię.
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

To ja dorzucę od siebie, że zawiodłam się na zachwalanych pączkach. Okazały się twarde, smak odbiegał na niekorzyść od pączków glutenowych, których smak jeszcze pamiętam. A co najgorsze, podejrzewam, że smażone były na tłuszczu wątpliwej świeżości. Pączka zjadłam rano, a do wieczora "leżał" na żołądku :diabelek: Drugi pączek wylądował w koszu.... Poza tym, produkty balviten na ogół bardzo mi smakują. Nie wypowiadam się o makaronach, bo tych jeszcze nie próbowałam.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

hubabuba80 pisze:miałem z dwa razy z Kołaczem razowym - nie robiłem z tego afery
"Joanna" co do jakości to będę ich bronił - wprowadzają nowości (bułki "Jaśki", ostanio drożdżówki, kajzerki i PALUSZKI :564: )
Hubabuba80, proszę Cię abyś nie traktował opinii użytkowników tak osobiście. W kontekście akurat tych dwóch firm nie ma sensu wywoływanie tzw. "świętych wojen" typu wyższość Balvitenu nad Bezglutenem i odwrotnie, ponieważ obydwie firmy mają swoich zwolenników i przeciwników, m.in. ze względu na smak, czyli gust. Obie firmy mają lepsze i gorsze produkty.
Każdy user na Forum ma możliwość opiniowania, o ile te opinie nie obrażają innych. Post opisujący zawartość opakowania, w którym był zepsuty produkt nie jest w moim mniemaniu inwazyjny, lecz opisuje rzeczywistość.
Producenci nie mogą w żadnym momencie odpuszczać przywiązywania wagi do jakości swoich produktów, bo najzwyczajniej w świecie przestaną się sprzedawać. Trzeba przyznać, że ich działalność bardzo ułatwia nam życie, ale z drugiej strony jesteśmy ich jedynymi klientami, więc korzyść jest obopólna.

Moderator Forum
Ostatnio zmieniony wt 20 maja, 2008 23:05 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ