Balviten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Ja z kolei miałam "wpadkę" z pieczywem z Glutenexu. Firma natychmiast przeprosiła, zamieniła i zamawiałam dalej ich wyroby.Teraz testuję chleby Balvitenu te które mi poleciliście i jestem zadowolona. :)
Emi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 22 maja, 2008 22:52
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: Emi »

Rafal_tata pisze:Trzeba przyznać, że ich działalność bardzo ułatwia nam życie, ale z drugiej strony jesteśmy ich jedynymi klientami, więc korzyść jest obopólna.
Pozwolę sobie uzupełnić informację. Balviten ( Bezgluten i Glutenex też) produkuje również żywność niskobiałkową. Jestem mamą półtorarocznego Krzysia, który jest chory na fenyloketonurię, chorobę która wymaga stosowania właśnie takiej diety.
Pozdrawiam wszystkich bezglutenowców. :)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

No tak, ale popyt na chleb bezglutenowy jest ograniczony ilością chorych. W zasadzie każdy nas MUSI kupić jakich chleb bg (chyba że poprzestanie na styropianie) albo kupic mąkę i piec w domu.

Być może Bezgluten i inne firmy powinny w ramach promocji fundowac darmowe badania przeciwciał rodzinom celiaków, ponieważ w ten sposób mogliby pojawić się nowi klienci.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Muszę przyznać, że jest to bardzo ciekawy pomysł.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

W końcu prawdopodobieństwo trafienia w najbliższej rodzinie wynosi kilkanaście procent. Płacisz za sześć badań - powiedzmy 600 zł (może taniej bo dla firmy może być zniżka) - zyskujesz jednego klienta na całe życie.

Jeszcze lepiej byłoby dawać zniżkę na badania po okazaniu iluśtam opakowań po chlebie danej firmy. (Zbieraj punkty - wygraj badanie przeciwciał !). A potem mała paczka promocyjna dla nowo zdiagnozowanego celiaka.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

Zamówienie zrobione przedwczoraj, a dziś już przesyłka jest... hmmm miło ;) Pierwsze wrażenie super ;) Popróbuję i zobaczymy jak wypadnie balviten w porównaniu do bezglutenu ;)

[ Dodano: Pon 02 Cze, 2008 15:45 ]
No to chyba czas na opinię ;) Więc chlebek mają super, zarówno chlebek "chlebuś", jak i ten z amarantusem, czy też ten wieloziarnisty są pierwsza klasa. Bardzo intensywnie polecam drożdżówki z ananasem i brzoskwiniami;) Kruszonka trochę tłusta, ale ogólnie bardzo dobre. Tak jak markizy z nadzieniem toffi... Do tego przysłali mi gratis w postaci bułeczek i paluszków. Bułeczki smaczne, acz na "surowo" trochę jałowe. Trzeba albo podgrzać w piekarniku, albo też wersja przyspieszona w mikrofali, choć tę drugą opcję polecam mniej ;) Bardzo ładnie zapakowana paczuszka, nawet przy dużych perturbacjach niemożliwym było połamanie się zawartości;) Bardzo smaczniutkie i świeże jedzonko.

Mam tylko małe pytanie do kupujących już w Balvitenie, czy produkty wytrzymują do końca terminu przydatności do spożycia?
Ostatnio zmieniony wt 27 maja, 2008 13:17 przez idka_7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Idka - ja zamawiam średnio raz na 2 miesiące, ale bywa, że zostanie mi jakiś chleb niemal do granicy przydatności - i nie wiem, czy to zasługa przechowywania w piwnicy (ciemno, chłodno, ale nie zimno), ale do tej pory nic mi się nie zepsuło - tej, ani innej firmy.

A co do bohatera wątku - piewszy raz wpadka - pizza z zakalcem - cała paczka (3 szt.) :( Mam udokumentowane na zdjęciach i chyba powinnam wysłać foto z informacją do firmy. Zwłaszcza, ze mam jeszcze 2 nienapoczęte opakowania, a w dotyku i z wyglądu już wiem, ze z nimi też coś nie halo :( A szkoda, bo pizze ogólnie mają bardzo dobrą.
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

Każdemu zdarzają się wpadki ;) Miło że dotrzymują do końca... A co do pizzy, hmm... Nie próbowałam, acz nie omieszkam spróbować przy następnym zamówieniu ;) Mam nadzieję że się poprawią ;)
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Witam!
Po urlopie przeglądam swoją skrzynkę i znalazłam ciekawą ofertę Balvitenu. Wczoraj właśnie złożyłam zamówienie na te pasztety, które mnie b.intrygują. Później podzielę się z Wami swoimi uwagami. :)
" Szanowni Państwo,
Informujemy iż w naszym sklepie pojawiły się nowe produkty:
Przecier pomidorowy bezglutenowy
Ketchup łagodny bezglutenowe - opakowanie szklane
Ketchup pikantny bezglutenowy - opakowanie szklane
Ketchup łagodny bezglutenowy - opakowanie plastikowe
Sos Mediolański z grzybami bezglutenowy
Pasztet wieprzowy Majka bezglutenowy
Pasztet z łososiem bezglutenowy
Szynka bezglutenowa
Pasztet z kaczki bezglutenowy
Wieprzowy krem z wątróbek bezglutenowy
Pasta z wędzonego mięsa bezglutenowa
Musli bezglutenowe
Pałeczki bezglutenowe ekstrudowane
Gwiazdeczki kakaowe bezglutenowe
Mleczko do kawy bezglutenowe PKU - 10 sztuk..."
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Chciałbym bardzo polecić te pasztety z firmy HAME np. "Wieprzowy krem z wątróbek bezglutenowy" Są niedrogie, małe (akurat na dwie - trzy kanapki), nie wymagają przechowywania w lodówce. Kupiłam je na dwóch MDC i sprawdziły się na szkoleniach.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
jola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 03 cze, 2008 12:35
Lokalizacja: bielawa

Post autor: jola »

Co do pasztetów HAME - napisałam do producenta, bo tak naprawdę na opakowaniu nigdzie nie ma informacji, że psztety są bezglutenowe - i po kilku dniach otrzymałam pełną informację:
Witam Panią

Na etykiecie pasztetu, o którym Pani wspomniała nie ma informacji o braku glutenu, ponieważ surowce, które zostały użyte do produkcji tego pasztetu są naturalnie bezglutenowe. Reguluje to czeska legislatura. Oczywiście dysponujemy wynikami przeprowadzonych badań na obecność glutenu i one to są podstawą do sprzedaży tychże wyrobów przez firmę Balviten, jako produktów bezglutenowych. Jeżeli sobie Pani życzy możemy przesłać wyniki badań. Może się Pani zwrócić bezpośrednio do firmy Balviten, która także dysponuje wynikami badań przeprowadzonych przez polskie organa.
W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości służę pomocą. Wszelkich dodatkowych informacji może Pani także zasięgnąć bezpośrednio w firmie Balviten, która jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę naszych bezglutenowych produktów.

Z poważaniem

Lucyna Sędłak
manager eksportu na Polskę
Hame a.s. Babice
Tel.: 0048/ 503 075 933
Mobil CR.: 00420/724 001 954
sedlak@hame.cz
priv: guang@neostrada.pl
www.hame.cz

Bardzo się z tej odpowiedzi cieszę bo maja córcia bardzo polubiła te "małe paszteciki" :D
ruda52
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 274
Rejestracja: sob 14 lip, 2007 10:48
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: ruda52 »

Wielkie dzięki za info <brawo> -Tez się cieszę bo mnie również smakują :)
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

W sprawie bezglutenowości tych pasztetów, przy okazji rozmowy telefonicznej z przemiłą pania z Balvitenu, otrzymałam info, ze na opakowaniu nie ma jednoznacznego oznakowania, ale dysponują ceryfikatem potwierdzającym bezglutenowość i mogą przesłać na życzenie.
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

a mi wczoraj przyszła paczka z Balvitenu i tym razem bez gratisa :( a miło dostawać prezenty...
Awatar użytkownika
hubabuba80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz 25 lis, 2007 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: hubabuba80 »

... u mnie gratis pojawia się tak średnio co drugi raz, a to racja że zawsze miło dostać pyyyszny prezent.

I tak dla informacji innych Formowiczów, odnośnie koncentratów. Zamówiony przeze mnie koncentrat był w dodatkowym foliowym opakowaniu, które jest baaardzo wytrzymałe i koncentraty z Blvitenu można zamawiać bez najmniejszych obaw

Dobry pomysł :564:
Ostatnio zmieniony pt 12 gru, 2008 14:43 przez hubabuba80, łącznie zmieniany 1 raz.
... w życiu piękne są tylko chwile ....
ODPOWIEDZ