Rolmięs Łabiszyn

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Rolmięs Łabiszyn

Post autor: krystna »

Chciałabym poinformować o wyrobach wędliniarskich firmy Rolmięs Łabiszyn. Są to tzw. produkty rolnictwa ekologicznego posiadające certyfikaty AgroBIOtest i ekoland Atest P 102. Główny technolog żywnościowy tej firmy, z którym rozmawiałam, poinformował mnie, że do wyrobu tych produktów używane jest mięso z hodowli ekologicznej, przyprawy ekologiczne certyfikowane (nie stosują mieszanek przyprawowych, tylko pojedyncze zioła, również pieprz jest przez nich osobiście mielony). Od jakiegoś czasu pojawił się również napis "Bez glutenu". Nie ma przekreślonego kłosa. Istnieje jednak na rynku szereg firm, np. Good Food, Sonko, gdzie też nie ma tego symbolu, a są powszechnie używane przez bezglutków. Dlatego każdy kupuje ich produkty na własną odpowiedzialność. Mogę dodać, z doświadczeń mojego syna-bezglutka i moich własnych, że są bardzo smaczne. Informacji dodatkowych udziela Kierownik Działu Zbytu i Zaopatrzenia Pan Ryszard Gordon (kom. 605 34 89 50) lub bezpośrednio do firmy tel. 052 384 45 81. W Bydgoszczy na ul. Nakielskiej 241 znajduje się firmowy sklep Rolmięsu.
Pozdrawiam wszystkich bezglutków :595:
Ostatnio zmieniony ndz 16 kwie, 2006 21:27 przez krystna, łącznie zmieniany 1 raz.
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Otrzymałam informację, że Rolmięs stara się o znak przekreślonego kłosa dla swoich wyrobów i pierwsza ich partia ma wyruszyć na badania do CZD już w najbliższy wtorek (28.03.2006), w tym m.in. Szynka staropolska, którą - jak twierdzi ich technolog - już od dłuższego czasu produkują z zachowaniem odp. reżimu bezglutenowego.
Aśka P.
Barbara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 14 paź, 2004 15:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Barbara »

Rolmięs narazie używa bezprawnie informacji, że produkt nie zawiera glutenu!
Myślę, że dziś wreszcie dał do badania produkty do Centrum Zdrowia Dziecka.
Po przebadaniu będziemy wiedzieć, czy są to produkty bezglutenowe!!!
Następna firma, która produkuje wedliny z serii Soplicowo Peklimar też dała swoje wyroby do Centrum Zdrowia Dziecka do oznaczenia swoich wyrobów pod kątem zawartości glutenu. W przyszłym tygodniu o wynikach Państwa poinformuję
MaciekKrzysztof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 26 kwie, 2004 09:51
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: MaciekKrzysztof »

Wyrobów Rolmięsu używam już o trzech lat i jestem bardzo zadowolony. Jednak cena jest bardzo wysoka i jeśli sprowadza ją jedyny sklep z żywnościa bezglutenową w mieście, to urasta ona do kolosalnych rozmiarów. Jednak w okresie zimowym można zamówić u nich wyroby w formie wysyłkowej.:=D>:
MaciekKrzysztof
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

tylko niestety sa chyba małodostępne bo ja się osobiście nigdy nie spotkałam z taką firmą a szkoda. a co do używania napisu produkt bezglutenowy to czasami jest to bezzasadne. często nad takim napisem w składzie pisze mąka pszenna, albo bułka tarta. Jednak przekreślony kłos jest najpewniejszy. pozdrawiam
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Wyniki badań firmy Rolmięs niestety nie są jeszcze znane. U mojego syna, który jest na diecie od 1,5 roku, mimo iż w jadłospisie, oprócz wędlin z przekreślonym kłosem, są również wyroby Rolmięsu, ostatnie badania TEST IgA EmA wyszedł ujemny (poprzednio był oczywiście dodatni). Jeżeli ktoś jest zainteresowany kupnem produktów firmy Rolmięs, może zajrzeć do internetowego sklepu EKO-NATURA. Więcej informacji tutaj
Pozdrowienia śle Mama Krysia :lol:
Ostatnio zmieniony sob 22 kwie, 2006 18:05 przez krystna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no fajnie kupowanie mięska przez internet? Tego jeszcze nie próbowałam - dzieki za polecenie stronki sklepu z tym mięskiem :) pozdrawiam serdecznie i smacznego wszystkim.
tato chorej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 04:08
Lokalizacja: wschowa

Post autor: tato chorej »

chyba coś wam napisze o symbolu przekreślonego kłosa , a wiec, używać może sobie go każdy producent bez żadnych ograniczeń nie ma formy prawnej regulującej stosowanie tego symbolu a właściciel ogólnie używanego symbolu narazie nie pobiera honorarium za stosowanie tego znaku przez firmy produkujące żywność bezglutenową , a tak na marginesie to narysować sobie kłos i go potem jeszcze przekreślić to może każdy NP. paróweczki z "KONSPOLU" mają znak i przyjrzyjcie sie dokładnie , kłos jest prawie na 1/4 opakowania i też jest przekreślony a nic nie ma wspólnego z ogólnie przyjętym, i rozpoznawalnym znakiem.
córeczka jest chora
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Ale akurat konspol jest po badaniach i posiada certyfikat, oczywiście na wybrane produkty
Ostatnio zmieniony śr 21 cze, 2006 12:37 przez asiar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Szkoda , że nie ma tak z naszym znakiem jak z napisem o fenyloketonurii, chyba długo tak nie będzie.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

tato chorej pisze: NP. paróweczki z "KONSPOLU" mają znak i przyjrzyjcie sie dokładnie , kłos jest prawie na 1/4 opakowania i też jest przekreślony a nic nie ma wspólnego z ogólnie przyjętym, i rozpoznawalnym znakiem.
Czy nie mylisz z Indykpolem?
tato chorej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 04:08
Lokalizacja: wschowa

Post autor: tato chorej »

asiar pisze:Czy nie mylisz z Indykpolem?
E tam, czy to ważne , czy z czymś mylę ? chyba nie [-X !!! ważne ,że na etykiecie w składzie surowcowym jest napisane że w paróweczkach przeznaczonych dla dzieci zawarte jest aż :D 34% mięsa a reszta to wypełniacze pt. skórki drobiowe , i tzw. MOM (dla tych co nie wiedzą co to jest , to wyjaśniam, Mięso Odkostnione Mechanicznie czyli najgorszy szajs jaki może być użyty jako wypełniacz do produkcji mięsa )
no to dziękuje za uwagę.Każdy odpowiada za swoją dietę , ja zaś napewno nigdy nie zapodam tych mięsopodobnych parów swojemu dziecku.
etykieta to podstawa- kolejność składu surowcowego odpowiada ilości użytych surowców do produkcji.
córeczka jest chora
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

tato chorej pisze:E tam, czy to ważne , czy z czymś mylę ? chyba nie
Faktycznie, nie ma znaczenia, na kim się psy wiesza i czy jest faktycznie winny... :roll:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
witx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 cze, 2006 06:49
Lokalizacja: opolskie

Post autor: witx »

chciałabym dowiedzieć sie jaką kielbase podawac dziecku
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

domową .... własnoręcznie wepchniętą do flaka. Mniam !

Ja wykluczyłam ze swojej diety w zasadzie wszystkie mielone wędliny (za to jednolitym z zasady ufam). Tzn. czasami jadam Sokoliki, ale bez entuzjazmu. Na pewno nie zjadłabym obcej kiełbaski z grilla hamburgera itp.,
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ