Byodo

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Byodo

Post autor: Joanna P. »

Natrafiłam na produkt bezglutenowy firmy Byodo o nazwie "Reis & Mais Knusperbrot". Jest to chrupkie pieczywo o przyjemnym smaku, po ok. 40 kromeczek w paczce a 200 g.skład: mąka ryżowa, kukurydziana, sól morska. Dodatkowe informacje: znak przekreślonego kłosa na opakowaniu, wolne od drożdży, bez dodatku tłuszczu, z kontrolowanych upraw ekologicznych. Od wafelków w sklepie internetowym różnią się brakiem lecytyny sojowej i innych spulchniaczy.

Trafiło to do mnie dość przypadkowo, jako rzecz nabyta przez znajomych w Berlinie w sklepie ze zdrową żywnością, dlatego nie dowiedziałam się, ile za to zapłacili w detalu. Ponieważ pieczywko jest dobre, ma długa datę ważności i może być dobrym sposobem na wyjazdy lub dni, kiedy nie udało sie upiec swojego chleba, chetnie widziałabym je w ofercie Sklepu internetowego, na regularne dostawy z Berlina raczej nie mogę liczyć ;)

Adres producenta:Byodo Naturkost GmBH, Edisonstrasse 3, D-84453 Muhldorf, Tel. 08631/3629-0, www.byodo.de , e-mail: info@byodo.de

Niestety, na moje nieszczęście, ich strona nie ma angielskiej wersji i nie udało mi sie ustalić, czy inne ich produkty mogłyby nas interesować.
Proszę o krótki rekonesans i sprawozdanie :) osoby "niemieckojęzyczne"

Pozdrawiam, Aśka P.
Ostatnio zmieniony ndz 16 kwie, 2006 21:54 przez Joanna P., łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

w Niemczech jest wogóle dużo wspaniałych produktów - ostatnio mój mężczyzna był dwa tygodnie w Niemczech i przywiózł mi parę łakoci - i to zadziwiające bo kupił je na bazarze a u nas to nie do pomyślenia - muszą być specjalne sklepy dla specjalnych inaczej - może kiedyś wreszcie się to zmieni - bo jak na razie to sto lat za murzynami :) pozdrawiam
tato chorej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 04:08
Lokalizacja: wschowa

Post autor: tato chorej »

coś wam jutro napiszę o tym jaka zawartość glutenu jest dopuszczona w Polsce a jaka w innych krajach . co niektórzy pewnie się zdziwią i zaczną kupować Polskie wyroby
córeczka jest chora
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

tato chorej pisze:coś wam jutro napiszę
No to do jutra będę umierać z niecierpliwości... :wink:
tato chorej pisze: co niektórzy pewnie się zdziwią i zaczną kupować Polskie wyroby
Co niektórych rzadko stać na notoryczne kupowanie zagranicznych wyrobów... A najlepsze są własnoręczne. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

kabran pisze:Co niektórych rzadko stać na notoryczne kupowanie zagranicznych wyrobów... A najlepsze są własnoręczne
masz rację kabran...całkowitą.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

tato chorej pisze:coś wam jutro napiszę o tym jaka zawartość glutenu jest dopuszczona w Polsce a jaka w innych krajach . co niektórzy pewnie się zdziwią i zaczną kupować Polskie wyroby
szukałam po różnych wątkach tej informacji - czy coś mi umknęło, czy to były obiecanki-cacanki?
Aśka P.
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

vixi pisze:w Niemczech jest wogóle dużo wspaniałych produktów - ostatnio mój mężczyzna był dwa tygodnie w Niemczech i przywiózł mi parę łakoci - i to zadziwiające bo kupił je na bazarze a u nas to nie do pomyślenia - muszą być specjalne sklepy dla specjalnych inaczej - może kiedyś wreszcie się to zmieni - bo jak na razie to sto lat za murzynami :) pozdrawiam
No, moi drodzy - to już się zmienia! Patrz: sklepy w Gdańsku topics2/gdansk-vt254.htm .
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

tyqua pisze:No, moi drodzy - to już się zmienia! Patrz: sklepy w Gdańsku topics2/gdansk-vt254.htm .
trochę nie rozumiem jak to się ma do mojego postu że niby co się zmienia?
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

Po prostu typowo "nasze" produkty zaczynają się powoli pojawiać w "normalnych" sklepach - piekarnia, o której wspomniałam jest jak najbardziej Zglutenowa.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ale to jest incydentalny przypadek a w innych krajach jest to normalne - przypuszczam dodatkowo, że może właściciel miał lub ma do czynienia z celiakią i z tego ten chlebek. w Bytomiu był gościu - który miał piekarnie i piekł bułeczki bezglutenowe bo miał córke na diecie i na początku sprzedawał - potem ktoś sie doczepił i się skończyło
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

Czy rzeczywiście incydentalny - czas pokaże. Osobiście mam nadzieję, że jednak zmienia się na lepsze. W końcu i ludzi na diecie jest coraz więcej. Jakbyśmy nachalnie zaczęli pytać w sklepach o produkty bezglutenowe, to może właściciele sklepów szybciej poszliby po rozum do głowy? Jest nas co prawda mniej niż glutenowców, ale produkty parę razy droższe...
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Może i tak - umawialibyśmy się co do konkretnych sklepów i tak co tydzień przychodziłby ktoś inny i się pytał. Ba mogliby nawet pytać się zakonspirowani członkowie rodziny ...
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

He, he. Mnie się podoba. To gdzie zaczynamy? ;)
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

To jest ciekawy pomysł, tyle, na forum jestem sama z mojego miasta... :( Musiałabym "wynająć" rodzinę i znajomych :D
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

bardzo fajny pomysł - trzeba go wprowadzać w życie - ale w pełniej konspiracji :D
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
ODPOWIEDZ