Firma Ania z Krakowa

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Firma Ania z Krakowa

Post autor: Sheep »

Podczas ostatniego chwilowegopobytu w Rabce, w tamtejszym supermarkecie znalazłam produkty z firmy Ania ((tu link).

Niestety na ich stronie nie ma akurat zdjęć tego, co ja kupiłam - nazywa się toto "linia gryczana", takie śmieszne muszelki jakby, w każdym razie są to chrupki bezglutennowe, doskonałe jako płatki śniadaniowe.
Produkowane absolutnie jako dietetyczne, więc bez cukru i bez tłuszczu, ale np. z jogurtem owocowym swietnie się sprawdzają. Są różne smaki, gryka z ryżem, kukurydzą, sama.
Moim zdaniem pożywne i całkiem niezłe.
chętnie kupiłabym ja w Warszawie, ale nei widziałam wcześniej.
Oprócz tych chrupek robią inne rzeczy dietetyczno-bezglutenowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Już ktoś kiedyś pisał o tej firmie (taka charakterystyczna nazwa, łatwo zapamiętać... :wink: ) i to też w samych superlatywach... Niestety ja nigdy nic ich produkcji nie widziałam, a szkoda... Tyle gryki się marnuje... :wink: Chyba do nich napiszę, na tej stronie reklamują się, że dostarczają towar do 1000 sklepów na terenie całego kraju... Może mają na swojej liście Lublin?
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

hmmm ciekawe smakołyki tam mają
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Niestety, ale muszę skrytykować pracowników tej firmy. Wysłałam tam koleżankę, żeby zapytała o szczegóły typu: który sklep w Kielcach sprowadza ich produkty, czy wysyłają paczki z produktami, czy można kupić na miejscu itp. Niestety, siedziba firmy była zamknięta na głucho, nikt nie otworzył drzwi, mimo że w środku widać było ludzi. :shock: Nawet nie wspomnę o tym,że mojego maila z powyższymi pytaniami zupełnie zignorowali. Może ktoś z Was uzyskał od nich jakieś informacje???
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Jola-Gabrysia »

Na mój też nie odpowiedzieli
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

Dzisiaj dostałam odpowiedź od tej firmy z listą sklepów w Kielcach, które sprzedają ich produkty:
"Nasze produkty są w sklepach sieci Lewiatan przy ulicy Manifestu Lipcowego
125(Solidarności), ul.Jagiellońska 25 DH Szumen, ul. Orkana 11, ul. Śląska
7. Nie mamy tam wszystkich swoich produktów dlatego bardzo proszę zapytać o
interesujace Panią wyroby w/w placówkach."

[ Dodano: Wto 12 Wrz, 2006 21:29 ]
Sheep pisze:Podczas ostatniego chwilowegopobytu w Rabce, w tamtejszym supermarkecie znalazłam produkty z firmy Ania
A jaki to był supermarket? Może to jakaś sieć? Bo w tym Lewiatanie to lipa, mają tylko talarki serowe z mąki pszennej :evil: Jutro zadzwonię do tego Krakowa
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Nie pamiętam nazwy niestety, a w sieci też się nie mogę dogrzebać jakoś :(
Na pewno nie był to Lewiatan, nazwa była od nazwiska.

Przykro mi, ale nie pamietam.
Obrazek
metafet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 16 paź, 2007 21:04
Lokalizacja: nowy dwor maz

Post autor: metafet »

Witam,
ostatnio wysłałem emaila do firmy ANIA z zapytaniem, gdzie sprzedają swoje produkty w Warszawie. <lala> Otrzymałem następujący namiar:
Obecnie w Warszawie nasze produkty są rozprowadzane przez "Społem" WSS
Żoliborz ul. Broniewskiego 65, ul. Kasprowicza 45/47, Firma PROVITA ul.
Toeplitza 1 Otrebusy.
Nie miałem jeszcze możliwości dotrzeć do tych punktów, ale jeżeli tylko mi się uda, to przedstawie co mają w swojej ofercie.
Pozdrawiam
Metafet :gitara:
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

firma Ania z Krakowa

Post autor: parówka »

:) we Wrocławiu można kupic muszelki gryczane, gryczano-ryżowe i inne w sklepie "Źródło Zdrowego Życia" przy ul. Grabiszyńskiej 55. Cena - przyzwoita około 5 zł
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

W Piasecznie można również nabyć chociażby płatki kukurydziane tej firmy, ale na maila z zapytaniem o potwierdznie bezglutenowości, na jakiej podstawie itd, żadnej odpowiedzi. Mail wysłany chyba z pół roku temu :( :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
kawia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kawia »

Korzystałam z chrupek gryczanych (muszelek bodaj) kupowanych tez w Rabce w markecie Steskal, były smaczne ale to chyba nie był najlepszy pomysł. W składzie niby nic złego nie było, ale wygląda na to, że robią różne rzeczy, więc trudno liczyc na czystość linii produkcyjnej. Reklamują sie jako wytwórcy produktów bezglutenowych. Obawiam się, że bezpodstawnie. Strona internetowa trochę im sie popsuła, może nie radzą sobie z kryzysem, albo im się nie chce zaglądać do internetu... Za to mają otwarty sklep internetowy http://aniasklep.otwarte24.pl/Informacje#o_sprzedajacym. Trzeba by do nich napisać, nigdy tego nie robiłam, czy powinno to robic Stowarzyszenie? Żeby było bardziej serio?
Zapetyt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 01 cze, 2010 07:45
Lokalizacja: Łódź

Ekologia - Ania

Post autor: Zapetyt »

Witam serdecznie wszystkich na forum.

Jedna rzecz mnie zaskakuje to w jaki sposób oceniacie firmę nie znając jej preferencje i działania. Po pierwsze firma nie jest producentem produktów bezglutenowych tylko tradycyjnych i ekologicznych bez dodatku cukru, bez jakichkolwiek słodzików. Bez konserwantów, spulchniaczy i polepszaczy. Jedyną rzeczą to Ciasteczka Bio owsiane i orkiszowe słodzone są w minimalnych ilościach fruktozą, więc mogą je spożywać osoby chore na cukrzycę. Linia gryczana to linia ciasteczek, która produkuje dla nas specjalnie firma z Czech. Samo w sobie czy gryka, proso, szarłat, ryż, kukurydza one nie posiadają glutenu. Dlatego producenci piszą ze to produkt bezglutenowy. Są firmy, które wręcz zajmują się jak to powiem kolokwialnie produkcją tych wyrobów ale ze składników w którym jest odsysany gluten ( gliadyna i gluteina ).

Jednym z największych przebojów są ciasteczka owsiane bez dodatku cukru adresowane do wszystkich konsumentów żywności ekologicznej, cukrzyków i jako zamiennik chipsów dla dzieci. Polecam jako przekąska są pycha.
Istnieje nowa strona Ani www.bioania.pl zapraszam

Nie prowadzą sklepu internetowego gdyż mają dużą sprzedaż na rynku wewnętrznym i nie tylko . firma nie popada w kryzys :)

Zapraszam też na stronkę z nowościami Bio :) : http://bioania.pl/oferta,1.html

z pozdrowieniami/ zapetyt
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapetyt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 01 cze, 2010 07:45
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Zapetyt »

Mogę w późniejszym czasie podać Wam lokalizację sieci i skl. produktów Ani
Warszawa.
- Sieć Alma
- Sieć Inermarche
- Sieć Bomi ( Rast)
- Sieć Społem Śródmieście-Sezam - Hala Mirowska :) , Praga płd, Hale Banacha, Skl. Żywn.Ekol. Żółty cesarz, Skl. Eco-Poly, Skl. Skarby Smaku.

W Lublinie.
- Sieć Stokrotka Delima
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Każdy z konsumentów chciałby aby produkt który spożywa spełniał wszystkie jego oczekiwania, dlatego jeśli ma jakiekolwiek wątpliwości, może oczekiwać że będą rozwiane przez producenta.

Zapetyt pisze:
Samo w sobie czy gryka, proso, szarłat, ryż, kukurydza one nie posiadają glutenu. Dlatego producenci piszą ze to produkt bezglutenowy.
To że produkt jest produkowany z surowców bezglutenowych nie czyni go od razu bezglutenowym. Cała masa czynników - począwszy od upraw, przez zbiór, magazynowanie na linii produkcyjnej kończąc - może uczynić, że produkt będzie miał tyle zanieczyszczeń, że znacznie przekroczy normy i nie będzie produktem bezglutenowym.
Niech więc nie dziwi nikogo fakt, że osobom które dbają o zdrowie zależy na upewnieniu się że produkt nie wywoła niepożądanych działań.
Brak kontaktu i rzetelnych informacji mogą budzić podejrzenia co do jasności intencji producenta, jak również obecność w jednym zakładzie produktów zbożowych może rodzić wątpliwości co do czystości linii produkcyjnych.
Ostatnio zmieniony wt 01 cze, 2010 21:39 przez Kasinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
grawoj
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 14:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: grawoj »

My na będąc na urlopie w Karpaczu w jednym ze sklepów natkneliśmy się na linie gryczaną firmy Ania z Krakowa :) opakowanie 5 pln kosztowało
smaczne jest no i przede wszystkim urozmaicenie diety bezglutenowej

zdjęcia na naszym blogu www.zyciebezglutenu.pl
Wojtek & Wiola
Wiola na diecie BG od 2009 roku...
syn Mateusz na diecie BG od 2009 roku...

www.zyciebezglutenu.pl - jak żyjemy bez glutenu

www.facebook.pl/zyciebezglutenu - Życie bez glutenu na Facebooku
ODPOWIEDZ