Konspol

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

R28, może to nie wina produktów Konspola a diety zakradły się inne błędy? Pierwsze - kwestia czystości bezglutenowej, czyli deski najlepiej szklane, osobne masło dżem w lodówce, nie dodawanie vegety do zupy, jakieś wątpliwe płatki śniadaniowe itp. Po drugie, nie wiem w jakim wieku jest dziecko i czy tylko na Twoim stołowaniu, czy nie ma np szans, że ktoś je podkarmia, albo sam podjada. Jeśli zweryfikujesz dietę, ostatecznie radziłabym jeszcze rezygnację z produktów ze skrobią pszenną bezglutenową - każdy organizm inaczej toleruje nawet te "bezpieczne" ilości glutenu. I czy np. tych produktów ze skrobią w ciągu dnia nie jest za wiele, bo może się okazać, że łączna ilość przekracza bezpieczną dawkę glutenu.
Życzę powodzenia i wytrwałości, każdy organizm dochodzi do siebie w indywidualnym czasie :)

Wracając do Konspola ;) w mojej okolicy jeszcze nie widziałam nigdzie. Ale skoro niektórzy piszą, że smakowo tak sobie, to może nie ma czego żałować, aczkolwiek coś trza jeść :)
Ostatnio zmieniony czw 11 lut, 2010 22:18 przez Kasinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Gdzie można w Łodzi kupić parówki KONSPOLKI do tej pory kupowłam w Realu ale teraz byłam trzy razy i niestety nie ma.
Awatar użytkownika
Sylwisek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt 13 cze, 2008 20:17
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sylwisek »

Ja kupuję w REALU, który mieści się w Manufakturze ;)
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Ja ostatnio kupiłam na Kilińskiego
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Anna Mama Szymona pisze:Gdzie można w Łodzi kupić parówki KONSPOLKI do tej pory kupowłam w Realu ale teraz byłam trzy razy i niestety nie ma.

w Carrefour na Przybyszewskiego czy Kolumny też widziałem ...
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Danuta Wojciechowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr 14 paź, 2009 21:55
Lokalizacja: Dęblin

Wędliny z Firmy Konspol

Post autor: Danuta Wojciechowska »

Ostatnio kupiłam w Biedronce Polędwicę Wędzoną z Kurczaka.polecam, w smaku bardzo dobra pisze na opakowaniu Świat Drobiu ,znak przekreślony kłos i napis produkt bezglutenowy.Ponadto kupiłam w Biedronce ,,Szynkę Serrano",Producentem jest firma Abraham /Hiszpania/także opisane jako produkt bezglutenowy i bezlaktozowy.oraz Szynka Westwalska, łagodnie wędzona ,też firmy Abraham.
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

Ja po kilku latach uczulenia na drób wróciłam do niego /po okresie dojrzewania przeszła mi na niego alergia/ i się zajadam konspolem tak, że mi się uszy trzesą.... kabanosy z kurczaka takie krótsze są w biedronkach w warszawie 9.99zl za 10kabanosow i sa przepyszne, dalej jedynie w Tesco przy metro kabaty znalazlam pasztecik kogucik, poledwiczke kogucik, malutkie paroweczki i szynki poledwiczki krojone z kasi i wedzone ale te krojone jeszcze bez znaczka, dzwonilam do centrali, pani byla bardzo zdziwiona ze znaczka nie ma, miala oddzwonic, jednak od czwartku nie oddzwonila;))))

kabanoski i poledwice kogucik polecam w 100%, przeeeepyszne.

gdyby ktos się orientował gdzie jeszcze coś mozna znaleźć w warszawie tej firmy, prosze o informację:) bo przeszukałam już prawie całą warszawe... a jak na stronie wymienione są sklepy to jadę pół warszawy a tam 1 rzecz....
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Z tego co kojarzę to sklepy real prowadzą konspol aa i tesco też zawsze można w danym sklepie, co jest najbliżej domu, porozmawiać z kierownikiem działu, że jest zapotrzebowanie i sprowadzą.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

jest też w Leclercach.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

ALMA MARKET S.A., 04-175 Warszawa, ul. Ostrobramska 75C
ALMA MARKET S.A., 02-497 Warszawa, ul. Składkowskiego 4
Sieć sklepów BIEDRONKA
LECLERC Kwitnąca Sp. z o.o., 01-904 Warszawa, ul. Aspekt 79
LECLERC Warszadis Sp. z o.o., 02-231 Warszawa, ul. Jutrzenki 156
MAKRO Cash and Carry Polska S.A., 02-486 Warszawa, al. Jerozolimskie 184
MAKRO Cash and Carry Polska S.A., 01-991 Warszawa, ul. Kolumbijska 1
REAL sp. z o.o. sp. k., 04-190 Warszawa, ul. Jubilerska 1/3
REAL sp. z o.o. sp. k., 02-183 Warszawa, al. Krakowska 61
REAL sp. z o.o. sp. k., 05-270 Warszawa, al. Piłsudskiego 1
REAL sp. z o.o. sp. k., 01-378 Warszawa, ul. Połczyńska 4
REAL sp. z o.o. sp. k., 02-801 Warszawa, ul. Puławska 427
SELGROS sp. z o.o., 01-303 Warszawa, ul. Połczyńska 103
SELGROS sp. z o.o., 03-153 Warszawa, Przylesie 3
Sieć sklepów TESCO

wg ich danych na stronie tu mozna, ale tak jak mówię, jadę gdzieś i spotykam jedną rzecz albo nic a jadę tam godzine... w którym eclerku i co dokladnie i w którym i co dokładnie realu?:) dziewczyny błagam o szczegóły
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Ja robię zakupy w Leclercu przy ul. Jutrzenki - i tam widziałam Konspol. Pisałam gdzieś tu na forum, że akurat jest w promocji. Promocję można obejrzeć w internecie na stronie Leclerca - tego konkretnego:

http://www.leclerc-jerozolimskie.pl/gaz ... cje/30.php

Ja nie wiem, co jest dokładnie w asortymencie, bo nie kupuję. Konspol dodaje wszędzie glutaminian, który szkodzi mi nie mniej niż gluten. Jadłam raz czy dwa parówki, kabanosy, raz pasztecik - i sobie odpuściłam, bo źle się po nich czułam.
Najlepiej chyba będzie zadzwonić do konkretnego sklepu i zapytać, co mają. Bo nawet jak coś PRZEWAŻNIE mają, to AKURAT może zabraknąć - i nadal będziesz jechać na darmo.
Ostatnio zmieniony wt 13 mar, 2012 20:45 przez Ola_la, łącznie zmieniany 1 raz.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

no właśnie próbowałam pytać to stwierdzili, że nie są w stanie sprawdzić co mają w asorytmencie i ile..... :D wiec mi ręce opadły.

bardzo Ci dziękuję:))))

ja po kabanosach i poledwiczce Kogucik nic a nic, a zawsze zle reaguje na wszystko co nieswieze, zawierające konserwanty i inne niemiłe rzeczy wiec współdzuje. może jednak jestes uczulona na drób jak ja za małego, nawet indyka wtedy nie tolerowałam który zywi się i smakuje przeciez zupelnie inaczej
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Drób akurat mogę, miałam uczulenie na wieprzowinę, ale nie na drób.
Zresztą - inne drobiowe rzeczy mogę, prawdziwą kurę mogę, pasztecik drobiowy Profitek (przepyszny!) - mogę - nie mogę natomiast glutaminianu pod żadną z nazw i postaci. W najlepszym wypadku leży mi na żołądku kamieniem przez kilka godzin.
Ale akurat za wędlinami nie tęsknię - tylko czasem za parówkami, ale znalazłam ostatnio w moim ukochanym sklepie w Józefowie frankfurterki El Pozo - nie całkiem pozbawione chemii, ale przynajmniej bez glutenu i glutaminianu - i bardzo mi podeszły :).
W ogóle widzę coraz więcej produktów El Pozo w różnych sklepach - a oni wszystko mają bezglutenowe. Zawiera przeważnie więcej lub mniej chemii, ale coś można wybrać "bez tego czy owego".
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

rozumiem. ja od około 5-7lat jadłam tylko ryby, króliki, wołowine albo w ogole zadnego mięsa, więc dla mnie kabanosy i poledwica, których nie kupie wymienionych gatunków mięs są jak zbawienie:)))))

w takim razie tylko zyczyc smacznego:) ja zostaje przy konspolu, a jutro pędze na jutrzenki!
Awatar użytkownika
elevinka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: śr 21 lis, 2007 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elevinka86 »

A czy ktoś wie gdzie w Poznaniu można kupić parówki Konspolki???? Szukam i szukam i na razie nic:(
Chwytaj dzień :)))
nawet ten na diecie :P

Obrazek
ODPOWIEDZ