Bany

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
neoaferatu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 31 paź, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Bany

Post autor: neoaferatu »

Kilkakrotnie zamawiałam chleby bezglutenowe na zakwasie u piekarza z Poznania. Chleby te nie zawierają żadnych konserwantów. Ich skład:
chleb gryczany- mąka gryczana, zakwas gryczany, sól kłodawska kamienna, olej zimnotłoczony słonecznikowy (można wybrać inny)
chleb kukurydziany - mąka kukurydziana, zakwas kukurydziany, sól, olej
Oreintacyjna cena - 1kg chleba gryczanego 8 zł, kukurydzianego 24 zł plus koszty przesyłki
Na podanej stronie internetowej tych chlebów akurat jeszcze nie ma, są namiary na piekarza.
Neo
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Jeden problem....musieliby miec oddzielna linie produkcyjna do chlebow bez glutenu w skladzie, odzielne piece, pomieszczenia do przygotowywania, przechowywania skladnikow....czyli podejrzewam, ze z bezglutenowoscia te chleby nie maja nic wspolnego!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

...oddzielną linię oraz przeprowadzone badania (i dokumenty na to), że wymienione produkty nie zawierają glutenu. Inaczej, to te chleby są "chyba" bezglutenowe :)
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

neoaferatu pisze:chleb kukurydziany - mąka kukurydziana, zakwas kukurydziany, sól, olej
neoaferatu pisze:chleb gryczany- mąka gryczana, zakwas gryczany, sól kłodawska kamienna, olej zimnotłoczony słonecznikowy
Ja raz w życiu upiekłam coś co zawierało 100% mąki gryczanej i nawet noża się w to wbić nie dało... :/ Z doświadczenia wiem, że aby otrzymać jadalny chleb gryczany, musi on zawierać ok. 50% innej mąki=w tym wypadku bezglutenowej mieszanki. Z samej gryczanej... no cóż, widziałam na własne oczy jak to wygląda. Dlatego nie wierzę.
I jeszcze coś - na samym początku mojej "kariery" bezglutenowej zakupiłam, cała szczęśliwa, chleb gryczany w sklepie ze zdrową żywnością. Dopiero wnikliwa lektura metki (czy jak to się na chlebie nazywa, takie przyklejone) pozbawiła mnie złudzeń. Dołączam do zastrzeżeń przedmówców (przedpisaczy? ;) )
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ