3 Pauly

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

3 Pauly

Post autor: Joanna P. »

Bardzo smaczne produkty, na które natrafiłam w Berlinie; wyraźny napis Glutenfrei, znak przekreślonego kłosa, a w większości przypadków również "Ohne zusatz von milch und ei" w widocznym miejscu opakowania. Na żadnym z produktów, na które trafiłam nie znalazłam składników pochodzących ze zboż glutenowych.
Dostępne w sieci sklepów ze zdrową żywnością Reformhaus.
Ostatnio zmieniony śr 08 sie, 2007 13:20 przez Joanna P., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

Pamiętam tą firmę z czasów dzieciństwa (lata 80-te) - znajomi Niemcy przysyłali nam wtedy paczki, bo u nas trudno było o bg. Ale raczej słabo mi wtedy smakowały te ciastka, innych firm były dużo lepsze. Pewnie teraz się zmieniło sporo :).
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Mi również kilka lat temu przywieziono z Niemiec, bardzo smakowały. U nas w Polsce można je dostać w sklepie internetowym Organic Market: http://www.ekosfera.pl/pl,category,6725 ... pauly.html z tym, że wybór jest niewielki. A szkoda, bo rzeczywiście mają większy wybór produktów bez mleka, jaj i pochodnych zbóż.
http://www.3pauly.de/index.php?id=931
Obrazek
Edson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw 24 lip, 2008 11:15
Lokalizacja: Łódź

si

Post autor: Edson »

ja kupuje bezsporednio w lodzkiej Manufakturze, glownie makarony albo typowo kukurydziany albo to plus skrobia kukurydziana plus maka abisynska.
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

A co to ta mąka abisynska?
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Kilka produktów 3 Pauly pojawiło się w Almie w Poznaniu, nie w dziale zdrowiej żywności, a przy chlebach.
Obrazek
predator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 21 maja, 2008 11:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: predator »

Może chodzi o miłkę abisyńską. Gdzie ją moge dostać?
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

Post autor: renatka84 »

3 Pauly - firma ta pojawiła sie (obok innych produktów bezglutenowych) w sklepie ze zdrową żywnościa w galerii krakowskiej w Krakowie oczywiście ;) wygląda na to że smaczne produkty ale chyba przez jakiś czas ich nie kupie... zjadłam dwie kokosanki z paczki (7 szt za 16zł) a później przyglądłam sie opakowaniu... termin przydatności 02.2009 (nie wiem czy do lutego czy do konca lutego) i niestety pleśń w postaci ładnego futerka :/
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

predator pisze:Może chodzi o miłkę abisyńską. Gdzie ją moge dostać?
Ja kupiłam w sklepie ze zdrową żywnością na Kabatach ul. Ken, firmy 3pauly, pod nazwą mąka z Teff. I byłam zadowolona. Niestety droga. Nadaje się do zagęszczania, do naleśników, placków, dodaję do miks-u do pieczenia ciast. Jest ciemna, ale nie ma żadnego specyficznego smaczku (np. jak gryczana). Ziarno Teff (czyli inaczej miłki abisyńskiej) naturalnie nie zawiera glutenu.
Podobno ma dużą wartość odżywczą, można przeczytać o teff tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%82ka_abisy%C5%84ska
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3 Pauly

Post autor: martini »

Joanna P. pisze: Na żadnym z produktów, na które trafiłam nie znalazłam składników pochodzących ze zboż glutenowych

Niestety, ja się ostatnio nadziałam. Kupuję ich produkty na ślepo, myślałam, że wszystkie są bezglutenowe, no i kupiłam ciasteczka
http://www.3pauly-shop.de/product_info. ... ts_id=2966
Zjadłam pół paczki, ale takie mi się mało kruche wydawały - przyjrzałam się opakowaniu, no i niestety, okazały się bardzo zdrowe:), ale nie bezglutenowe. Tak więc zasada ograniczonego zaufania wciąż obowiązuje - najwyraźniej firma chce się rozwijać i wprowadzać nowe produkty, szkoda, że kosztem mojej obsesji czytania etykiet... Teraz również opakowania ich produktów będę obracać w rękach po dziesięć razy.
Awatar użytkownika
renatka84
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 cze, 2004 22:58

Post autor: renatka84 »

W Almie gdzie robie zakupy na codzień jest dział ze "zdrową" żywnościa w tym bezglutenową. Produkty 3pauly leżą razem lub tuż obok bezglutenowych, ale większość z nich faktycznie skierowana jest do diabetyków a nie bezglutenowców.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Ale trzeba przyznać. że są bardzo wyraźnie oznakowane, ja tylko się zachowałam jak idiotka, bo kłos na opakowaniu nie był przekreślony - czyli bezglut, a zielony - czyli produkt ze zboża z pełnego przemiału.
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Re: 3 Pauly

Post autor: huilisti »

martini pisze:
Joanna P. pisze: Na żadnym z produktów, na które trafiłam nie znalazłam składników pochodzących ze zboż glutenowych

Niestety, ja się ostatnio nadziałam. Kupuję ich produkty na ślepo, myślałam, że wszystkie są bezglutenowe, no i kupiłam ciasteczka
http://www.3pauly-shop.de/product_info. ... ts_id=2966
Zjadłam pół paczki, ale takie mi się mało kruche wydawały - przyjrzałam się opakowaniu, no i niestety, okazały się bardzo zdrowe:), ale nie bezglutenowe. Tak więc zasada ograniczonego zaufania wciąż obowiązuje - najwyraźniej firma chce się rozwijać i wprowadzać nowe produkty, szkoda, że kosztem mojej obsesji czytania etykiet... Teraz również opakowania ich produktów będę obracać w rękach po dziesięć razy.
Oni produkują też jedzonko dla diabetyków, trzeba uważać :)
viola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: pruszków

Post autor: viola »

Wczoraj byłam w Piotrze i Pawle w Jankach koło Warszawy i tam jest bardzo duży wybór produktów tej firmy np krakersy , wafelki , pieczywo chrupkie, paluszki ,ciastka i makarony , co najważniejsze wszystko jest bezglutenowe ,bezmleczne i bez jajeczne :)
Awatar użytkownika
Candy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Candy »

i koszmarnie drogie :zly:
ODPOWIEDZ