Balviten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Balviten

Post autor: Anula80 »

Moje opakowanie nie było uszkodzone, w każdym razie żadnej dziurki nie było widać gołym okiem. Ale zgadzam się z kaczmi, że chleby innych firm są bardziej napompowane powietrzem. Może to o to chodzi?
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Balviten

Post autor: Anula80 »

Szczerze odradzam zakup błyskawicznej zupki grzybowej Balviten'u. Pomijam, że sama chemia, nie spodziewałam się smaku domowej :/ Ale żeby po prawie 15 minutach makaron był cały czas twardy, kiedy na opakowaniu jest mowa o 4-5 min. :?: Masakra :(
Ciekawe, czy tak jest z wszystkimi zupkami tej firmy, które są z makaronem
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Balviten

Post autor: Leeloo »

Anula, potwierdzam.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Balviten

Post autor: Leeloo »

Produkty Balvitenu ze znakiem Przekreślonego Kłosa

Miło nam poinformować, że firma Balviten Gluten Free przystąpiła do programu licencjonowania produktów międzynarodowym znakiem Przekreślonego Kłosa. Firma Balviten jest jednym z liderów wśród producentów żywności bezglutenowej i niskobiałkowej w Polsce. Siedziba firmy znajduje się w Katowicach, zakład produkcyjny w Jadownikach pod Tarnowem. Licencja została przyznana produktom wytwarzanym w Jadownikach.

Jednym z najważniejszych celów firmy jest reagowanie na potrzeby i oczekiwania klientów. Dzięki pracy działu rozwoju produktów udało się stworzyć innowacyjną technologię pozwalającą uzyskać linię produktów idealnie wilgotnych, o zdecydowanym, zrównoważonym smaku i prozdrowotnych walorach. Jest to rodzina pieczywa Królewskiego, która sukcesywnie się powiększa. Co tydzień w ofercie Balvitenu można też znaleźć kolejne nowości. Oferta firmy obejmuje pełną gamę pieczywa, koncentratów i mąk do domowego wypieku, wyrobów cukierniczych, paluszków, makaronów, zup w proszku, przypraw warzywnych do potraw.

Produkty, które są objęte licencją posiadają pod znakiem Przekreślonego Kłosa numer rejestracyjny i będą się sukcesywnie pojawiać na rynku przy zmianie etykiet.

Firma posiada wdrożone i certyfikowane międzynarodowe systemy bezpieczeństwa żywności IFS i BRC.


http://www.celiakia.pl/produkty-balvite ... ego-klosa/
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Balviten

Post autor: Anula80 »

Świetna wiadomość :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balviten

Post autor: Adrian »

Polecam te chleb, jest na prawdę bardzo dobry, świeży, mięciutki, chrupiący, nie kruszy się, kupiłem go na Dniach Alergii po promocyjnej cenie 2.50 zł. To jest na razie nowość, już nie długo będzie dostępny w sklepach. :)

Obrazek
Awatar użytkownika
wojtek0808
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt 24 paź, 2008 11:58
Lokalizacja: N-ów

Re: Balviten

Post autor: wojtek0808 »

Dzisiaj w chlebie słonecznikowym Balvitenu trafiłem na całe ziarnko pszenicy o.O Jem go od kilku lat i - szczerze mówiąc - czegoś takiego w życiu bym się nie spodziewał. Pewnie trafiło razem z ziarnami słonecznika, innej opcji nie widzę.
- Ty musisz jeść coś nowego, rozszerzać dietę. Tyle ci nie zaszkodzi. Przecież to nie może być do końca życia..
- Jak chcesz, doleję ci nakrętkę domestosa do herbaty. Przyzwyczaisz się, może któregoś dnia będziesz mógł pić całą szklankę.
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Re: Balviten

Post autor: widzialem_jeza_cien »

Czyli to co ma być bezglutenowe zawiera gluten - :kosci: gdzieś po drodze zostały popełnione błędy ! co na to normy bg ? ktoś im dał pozwolenie na znak przekreślonego kłosa :569: :569: :569:
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balviten

Post autor: Adrian »

wojtek0808 pisze:Dzisiaj w chlebie słonecznikowym Balvitenu trafiłem na całe ziarnko pszenicy o.O Jem go od kilku lat i - szczerze mówiąc - czegoś takiego w życiu bym się nie spodziewał. Pewnie trafiło razem z ziarnami słonecznika, innej opcji nie widzę.
Ja jem ich chleb swojski i nigdy nic nie po kojącego nie zauważyłem.
Awatar użytkownika
pola13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw 02 lut, 2017 12:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Balviten

Post autor: pola13 »

Również polecam ten chleb co Adrian - Balviten Chleb jasny bezglutenowy świeży. Jest pyszny i najbardziej zbliżony do chleba z mąki pszennej, córka zajada się nim. Bo wszystkie inne jakie próbowałyśmy były o wiele gorsze. Jest smaczny, mięciutki, nie kruszy się. Kosztuje ok 6-7zł. Warto!
RedDevil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 22 cze, 2012 20:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balviten

Post autor: RedDevil »

Witam, chciałbym zapytać czy mieliście kiedyś przypadki spleśniałych produktów od tej firmy? Mi się to zdarza już nie pierwszy raz. składałem już kiedyś reklamacje, odpisywali, że to już się więcej nie powtórzy, przysyłali coś więcej w następnym zamówieniu w zamian za to, ale powtarza się to po raz kolejny, a nie za bardzo mam inne możliwości kupowania produktów bezglutenowych.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Balviten

Post autor: pleomorfa »

Tak. W przypadku chleba jest to związane z uszkodzeniem opakowania (nie musi być widoczne). Chleby z długim terminem ważności są pakowane w atmosferze ochronnej. Dopóki nie ma w środku powietrza - nie ma problemu. Ale wystarczy mikrouszkodzenie i problem się pojawia. Tyczy się to wszystkich chlebów pakowanych w ten sposób i za każdym razem po prostu trzeba to zgłaszać. Nigdy się nie spotkałam, aby ktoś miał problem z wymianą.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
RedDevil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 22 cze, 2012 20:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balviten

Post autor: RedDevil »

ok, dzięki. może jeszcze ktoś się z tym spotkał.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Balviten

Post autor: Adrian »

Nie raz w Tesco się z tym spotkałem...ale zawsze wymieniam na inny...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Balviten

Post autor: Anula80 »

Ja też w Tesco kiedyś kupiłam ich chleb spleśniały
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ