Glutenex

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Raczej przychylałabym się do szybkiego wglądu w ogólny stan produktów /mam tu na myśli paczki z bg produktami które zamawiamy/. A kwestie jakiegos braku zawsze można wyjaśnić. Pomimo ostaniego przypadku z Glutenexem , stawiam na zaufanie i możliwość porozumienia z nawcą.
Bez zaufania chyba ciężko funkcjonować, nie da się wszystkiego szczegółowo w danej chwili sprawdzić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Wiem, że poruszam temat bardzo oklepany na tym forum :) Ale, mimo że jestem na diecie od kilku lat, to o GLUTENEXIE wiem niewiele. Ostatnio chciałam dla odmiany złożyc zamówienie w ich sklepie. Wiem z waszych wypowiedzi, że chleb mają raczej kiepski, ale mało jest o innych wyrobach. Co powiecie np o drożdżówkach, jagodziankach, wyrobach garmażeryjnych? A bułki mają dobre? proszę o jakąś radę, bo troche sie boje kupowac kota w worku :)
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Gosia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 16 cze, 2004 14:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Gosia »

Lolypop,
powiem tak jeśli chodzi o słodycze i wyroby garmażeryjne to GLUTENEX moim skromnym zdaniem ma najlepsze. Pierogi, zapiekanki, pyzy i też ciastka i ciasta. Najcześciej od nich kupuję pierogi. Maja pewne mankamenty, po podgrzaniu na parze są troche suchawe (może to kwestia sposobu podgrzewania), ale nie można mieć wszystkiego.
Chleba dawno u nich nie kupowałam, a widzę że mają większa ofertę. Będę musiała ponownie spróbować, bo kiedyś mieli naprawdę dobre, ale póżniej sie pogorszyli.
Jak się zdecydujesz na zakupy np. pierogów to smacznego :)
Gosia
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Gosiu! Dziękuję za te wyczerpujące informacje! Powiem szczerze, kamień spadł mi z sreca, bo pod wpływem impulsu złożyłam u nich zamówienie, a to co mają to dla mnie wielka niewiadoma... No, ale doszłam do wniosku, że jak w końcu sama nie spróbuję, to nigdy się nie dowiem, prawda? Cieszę się że mają dobre wyroby garmażeryjne, bo zamówiłam u nich wszystkie rodzaje pierogów, pyzy i kluseczki- jakby były niejadalne, to miałabym problem :) I skusiłam się na bułki hot dogi ciemne, kajzerki razowe i kajzerki kukurydziane. No i jeszcze drożdżóweczki i jagodzianki. Liczę się z tym że te ostatnie będą suche na zimno i bez piekarnika się nie obejdzie...ale trudno. Jak powiedziałaś- nie można miec wszystkiego... A może ktoś wie coś o ich nowościach- płatkach, fasolkach kleikach i kaszkach?
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Lolypop, Z innych produktów ja zamawiałam: Musli owcowo-orzechowe - bardzo mi posmakowało nawet tak na sucho do przegryzienia , chrupki kukurydziane w polewach , fasolki kukurydziane , galaretkę wiśniową i cytrynową w cukrze :)
Obrazek
Gosia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 16 cze, 2004 14:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Gosia »

Lolypop, to czekam z niecierpliwością na Twoją ocene. Zwłaszcza pierogów z serem dla mnie to one są najlepsze. :-) Zobaczymy jak je ocenisz. I daj znac tez jak bułki smakowały.
A co do drożdżówek to próbowałam tez z innych firm i zawsze najepsze sa dopiero podgrzane. :-) Tak samo jak chleb jest najlepszy z tostera :-)
Gosia
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Katarzyna35, przymierzałam się do tych produktów, o których wspomniałaś- fasolek i musli. Wezmę je następnym razem,ale dziękiza opinię :)
Gosiu, oczywiście, napiszę o swoich odczuciach i wrażeniach po degustacji :P Na razie nic nie mogę powiedziec, bo pan kurier jeszcze nie dojechał...
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

pyszne mają mleczko kozie, fasolki kukurydziane też są dobre :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Długo nie pisałam o swoich wrarzeniach, ale to dlatego, że degustowałam to co zamówiałam :D Paczka przyszła tak jak miała przyjśc- czyli w minioną środę. Kurier z Siudemki był bardzo miły- zadzwonił i spytał jaka pora najbardziej mi odpowiada. Więc do kwestii dostawy nie mam żadnych zastrzeżeń. Zabrakło kilku produktów z mojego zamówienia i firma mnie o tym nie poinformowała, choc prosiłam- ale nie chcę się czepiac, bo wszystko inne było bez zarzutu.
Muszę przyznac, że wyroby GLUTENEXU pozytywnie mnie zaskoczyły :) Po wnikliwej lekturze wątków na forum byłam nastwawiona na to,że dostanę raczej kiepskiej jakości produkty, które będę jeśc z musu- a tu niespodzianka :D
Szczególnie polecam wam drożdżówki. Są z dużą ilością kruszonki i pysznym budyniem w środku. Na zimno wydawały mi się trochę twarde, więc je podgrzałam w piekarniku i byłam BARDZO zachwycona!
Kluski kopytka są nie do odróżnienia od domowych glutenowych klusek. Identyczne robiła mi mama w zamierzchłej przeszłości- ogromne brawa dla producenta.
Pierożki z pieczarkami mi się delikatnie mówiąc, rozwaliły ale to dlatego że je bezmyślnie wrzuciłam do gara z gorącą wodą. Potem dopiero zobaczyłam, że na opakowaniu jest napisane "podgrzac na parze"... Na szczęście smak się nie zepsuł. To pierwsze pierogi bg. z tak dużą ilością farszu i tak podobne w smaku do tradycyjnych.
Polecam też bułki ciemne hot- dog. Oczywiście po opieczeniu w tosterze, bo na zimno są przerażająco suche. Ale grzanki są z nich pyszne.
Tak więc odczucia mam na razie pozytywne :D Zjem inne rzeczy, to opiszę!
A jakie są wasze opinie o GLUTENEXIE na dzień dzisiejszy? Co kupujecie i co lubicie najbardziej? Znienił się jakościowo w porównaniu z przeszłością?
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Lolypop pisze:Pierożki z pieczarkami mi się delikatnie mówiąc, rozwaliły ale to dlatego że je bezmyślnie wrzuciłam do gara z gorącą wodą. Potem dopiero zobaczyłam, że na opakowaniu jest napisane "podgrzac na parze"...
Z pieczarkami to moje ulubione Glutenexu :) tylko ja smażę od razu na oleju, są wtedy takie przypieczone, chrupiące :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

I tak zrobię następnym razem- wrzucę je na patelnię :)
Mam za to dylemat z pyzami... Cóż, zawsze pyzy kojarzyły mi się z okrągłymi średniej wielkości kluskami ziemniaczanymi. A to co mi przysłali, to po prostu drożdżowe buły- wielkości średnich kajzerek. Lekkie jak piórko, wniczym nie przypominają pyzów. I co ja mam z nimi zrobic? Jak to się je?! Na opakowaniu tym razem nie ma instrukcji obsługi- niestety... Tych co już testowali bardzo proszę o pomoc! :039:
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Lolypop pisze: Mam za to dylemat z pyzami... Cóż, zawsze pyzy kojarzyły mi się z okrągłymi średniej wielkości kluskami ziemniaczanymi. A to co mi przysłali, to po prostu drożdżowe buły- wielkości średnich kajzerek.
Kwestia nazewnictwa regionalnego :D
Dla mnie pyzy to też kluchy okrągłe, ale w Poznaniu pyzy to takie właśnie drożdżowe buły. U mnie (w Warszawie) w glutenowych czasach kupowało się takie w sklepie pod nazwą "pampuchy". Podgrzewało się to-to na parze - kilka minut na płaskim sitku, położonym na garze z wodą. Dobre do jakiegoś sosu warzywnego czy gulaszowego np.
A w Monachium kiedyś jadłam bardzo podobne coś, tylko większe od kajzerki, podane na słodko z sosem waniliowym. Też ujdzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Sheep, dzieki za informację! Chociaż dalej nie bardzo wiem, jak mam się do nich zabrac i z czym jeśc...Sprawiają takie wrażenie, jakby po odgrzaniu na parze miały rozmięknąc. A może po prostu potraktowac to jak pieczywo? Albo wrzucic do piekarnika? Hm... :039:
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

Hm ... ja bym je potraktowała jak "pampuchy" wspomniane przez Sheep, czyli zagrzała na parze, kiedyś jeszcze przed dietą kupiłam takie glutenowe i chyba skonsumowałam je polane smietanką i posypane cukrem, ale może by jeszcze spróbował z jakimś dżemikiem np. truskawkowym lub powidłami śliwkowymi :)
Obrazek
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Lolypop pisze: Mam za to dylemat z pyzami... Cóż, zawsze pyzy kojarzyły mi się z okrągłymi średniej wielkości kluskami ziemniaczanymi. A to co mi przysłali, to po prostu drożdżowe buły- wielkości średnich kajzerek. Lekkie jak piórko, wniczym nie przypominają pyzów. I co ja mam z nimi zrobic? Jak to się je?!
Zgadza się, to są pyzy poznańskie :) Podgrzewa się je na parze i (najczęściej) je się je razem ze zrazami w sosie i np.modrą kapustą. Albo np do pieczonej kaczki z sosem. Tak, czy owak na pewno polecam do dań z sosem, nie na sucho.
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
ODPOWIEDZ