Ważna informacja dla producentów

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Ważna informacja dla producentów

Post autor: Rafal_tata »

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 maja 2008 r. w sprawie znakowania środków spożywczych ( Dziennik Ustaw z 2008 r. Nr 93 poz. 595) zawartość alergenów, w tym glutenu w produktach musi być oznaczana na opakowaniu bez względu na to, ile procent składnika zawiera dany produkt.

Informacja o tym co dany produkt w sobie zawiera jest kluczowa dla osób cierpiących na nietolerancje pokarmowe, w tym dla wszystkich na diecie bezglutenowej. Bardzo zależy nam na tym, aby producenci umieszczali pełną i zgodną z prawdą informację, gdyż mamy wówczas komfort wyboru produktu odpowiedniego i bezpiecznego dla naszego zdrowia. Dla osób nie spożywających glutenu najbardziej przejrzystym i wiarygodnym oznakowaniem bezpiecznego produktu jest symbol „przekreślonego kłosa”.

Na mocy umowy z AOECS, organizacji której jesteśmy członkiem oraz twórcy i właściciela znaku, angielskiego stowarzyszenia CoeliacUK Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej otrzymało prawo do udzielania licencji na umieszczanie międzynarodowego, rozpoznawalnego w Europie i na świecie, prawidłowego znaku „przekreślonego kłosa”.
[center]Obrazek[/center]

Serdecznie zachęcamy Producentów zainteresowanych powiększeniem swej oferty o produkty bezpieczne dla osób z celiakią do kontaktowania się z nami. W najbliższym czasie dopracowane zostaną odpowiednie procedury, natomiast już teraz chętnie odpowiemy na wszelkie pytania w kwestii znaku, wymagań co do badań, ale także przywilejów i korzyści jakie wiążą się z jego użytkowaniem.
WIĘCEJ AKTUALNYCH INFORMACJI:
http://www.celiakia.pl/wana-informacja-dla-producentow/
http://www.przekreslonyklos.pl/
Ostatnio zmieniony czw 13 cze, 2013 16:01 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ